Προς το περιεχόμενο

Marshall JCM2000 DSL401


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεστε παιδιά,

 

Έχω έναν φίλο ο οποίος πουλάει τον παραπάνω ενισχυτή, αγορασμένο το 2008 σε άριστη κατάσταση και σχεδον καθόλου παιγμένο, σε ΠΟΛΥ καλη τιμή (σχεδόν μου τον χαρίζει).

 

Γενικά τον άκουσα και τα καθαρά του μου άρεσαν πάρα πολυ, αλλα οταν άλλαζε το κανάλι και ανέβαινε η παραμόρφωση ομολογώ οτι δεν μου άρεσε και πολυ...

 

Μουσικά δεν μπορώ να πω οτι είμαι και πολύ "παιδεμένος", παίζω μεν 2 χρόνια αλλά ακόμη έχω πολλάααα να μάθω και σίγουρα δεν εχω εμπειρία απο εξοπλισμό για να μπορέσω να κρίνω σωστά αν μου κάνει η όχι. Καθώς μου αρέσει να παίζω σχεδόν τα πάντα, αλλα έχω μια προτίμηση σε πιο high gain καταστάσεις η παραμόρφωση του δεν μου άρεσε.

 

Τι θέλω να ρωτήσω: Πιστεύετε οτι θα έπρεπε να τον πάρω; Δέν μου χρειάζεται νέος ενισχυτής μιας και χαζοβολέυομαι με αυτον που έχω, αλλα πρακτικά μου τον χαρίζει και ίσως μπορώ να τον πουλήσω αργότερα αν δεν μου κάνει ούτε με πεταλάκια.

 

Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάποιο πρόβλημα δέν έχω, απλά δεν εχω τα πεταλάκια και θα παίζω μόνο με τον ενισχυτή καρφί (τωρα κακό δεν ειναι αυτο, είναι;  :P )

 

Οπότε ναι δαγκωτό λες ε; Ευχαριστώ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα, ΝΑΙ!

Όχι εσύ να έχεις πρόβλημα. Ο ενισχυτής.

 

Κατά τ'άλλα δαγκωτό ΝΑΙ - υπό την προϋπόθεση πάντα ότι η τιμή είναι τόσο χαμηλή όσο λες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

My bad, έχουμε και μια μυωπία  :P

 

Δέν πιστεύω οτι έχει κάποιο πρόβλημα, άλλωστε επειδή δεν είναι σχετικός με το αντικείμενο δέν τον έχει ακουμπήσει, ακόμη με τα original αυτοκόλητα ειναι. Απλά θέλει να μετακομίσει και μου είπε οτι θέλει να τον πουλήσει και προσφέρθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου, μιλάμε για εκπληκτικό ενισχυτή! Εγω στη θέση σου θα χοροπηδούσα αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να μη σου αρέσει αν γουστάρεις πιο μοντέρνα παραμόρφωση. Οι marshall είναι ιδιαίτεροι ενισχυτές σαν χροιά, άλλοι τους λατρεύουν (me ;D) κι άλλοι τους απεχθάνονται...Your choice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ αρχήν με τι "βολευεσαι" εσύ και πόσο στον δίνει δηλ ?

 

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Κατά τη γνώμη μου, μιλάμε για εκπληκτικό ενισχυτή! Εγω στη θέση σου θα χοροπηδούσα αλλά καταλαβαίνω ότι μπορεί να μη σου αρέσει αν γουστάρεις πιο μοντέρνα παραμόρφωση. Οι marshall είναι ιδιαίτεροι ενισχυτές σαν χροιά, άλλοι τους λατρεύουν (me ;D) κι άλλοι τους απεχθάνονται...Your choice

 

Τα καθαρά του με ενθουσίασαν! η παραμόρφωση απο την άλλη με ξενέρωσε  :P Βεβαία ποσο να προλάβω να τον δουλέψω σε 15 λεπτά που τον δοκίμασα.

 

Αν το χαρισμα ειναι 200Ε βουρ...

Αν ειναι 500 θα το σκεφτομουν...

Λίγο παρακάτω απο την πρώτη τιμή

 

Kατ αρχήν με τι "βολευεσαι" εσύ και πόσο στον δίνει δηλ ?

 

Επειδή λαμπάτο ενισχυτή δεν είχα ποτέ και έχω εναν modeling amp για εξάσκηση και γενικά να δώ τι μου αρέσει έχω κατασταλάξει στο οτι: η παραμόρφωση του μου μοιάζει ψεύτικη, ενω τα καθαρά και το overdrive του δεύτερου καναλιού ειναι κατι παραπάνω απο αξιοπρεπέστατα. Κοινώς, είμαι της πιο μοντέρνας παραμόρφωσης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου