Προς το περιεχόμενο

Marshall JCM2000 DSL401


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μας ειπες (η μας ειπες και δεν πηρα μυρωδια) με τι ηχειο-α θα το συνδιασεις? εχεις κατι η εχει ο φιλος σου κατι?

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ θα τον έπαιρνα και θα τον πουλούσα σε κανονική τιμή να πάρω σωστό γκαζιάρη ενισχυτή...ο βλαχοmarshall τι να σου κάνει...μπουζέρα ρε \m/ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας ειπες (η μας ειπες και δεν πηρα μυρωδια) με τι ηχειο-α θα το συνδιασεις? εχεις κατι η εχει ο φιλος σου κατι?

Combo ειναι, οτι εχει στοκ δεν εχω ιδεα τι εχει

 

Εγώ θα τον έπαιρνα και θα τον πουλούσα σε κανονική τιμή να πάρω σωστό γκαζιάρη ενισχυτή...ο βλαχοmarshall τι να σου κάνει...μπουζέρα ρε \m/ ;D

Το σκέφτηκα και αυτο  :P

Επίσης σκέφτηκα να του βαλω 3 ντιστορσια μπροστα μη και δεν του φτάσει η μποχα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτω από 200€...προσπαθώ να το χωνέψω... :o

 

Αν δε σου κάνει τελικά δε θα δυσκολευτείς να τον πουλήσεις πάντως (εγω μια τρακοσάρα τη δίνω ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον φιλε, δε θα μιλησω για τη μερα που σου ξημερωσε και σου κατσε ο ενισχυτης... αλλα θα σου κανω μια προταση για μοντερνο ηχο-gain δινοντας ενα μερος απο τα χρηματα που γλιτωσες απο την αγορα του. Μπες εδω  http://www.amtelectronics.com/products/amt_legend_amp_series/  τσεκαρε τα  R-1, B-1, E-1 και P-1. Ειναι προενισχυτες (καρφι στο return της λουπας) και ειναι προσομοιωσεις γνωστων ''modern gain'' ενισχυτων. Προσωπικα ειμαι marshalloφρων, εχω και dsl, και παραδεχομαι  οτι τα παραπανω κανουν εξαιρετικα τη δουλεια τους, τουλαχιστον τα Ε-1 και Β-1 που ειχα. Mπορεις να βαλεις και booster μπροστα ακραιες καταστασεις η για σολο. Μονο που δεν ξερω αν θες να τα δοκιμασεις που θα τα βρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τον πάρω τελικά τον ενισχυτη και στην τελική αν δεν μου αρέσει θα τον χαρεί κάποιος αλλος!

Εγώ! Εγώ να τον χαρώ!!!! Κι αν έχει και άλλον ενισχυτή ο φίλος και ζητάει τέτοια υπέρογκα ποσά να μου πείτε! Πέρα απο την πλάκα, να τον ευχαριστηθείς σου εύχομαι! Ψάξ'τον και θα τη βρείς την άκρη! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι προενισχυτες (καρφι στο return της λουπας)

 

Δεν εξυπακούεται πως οι προενισχυτές πρέπει υποχρεωτικά να μπουν στο return του loop. Δοκιμάζουμε και εφαρμόζουμε αυτό που μας αρέσει περισσότερο ηχητικά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξυπακούεται πως οι προενισχυτές πρέπει υποχρεωτικά να μπουν στο return του loop. Δοκιμάζουμε και εφαρμόζουμε αυτό που μας αρέσει περισσότερο ηχητικά.

 

Τίποτε δεν είναι υποχρεώτικο, αλλά ο φίλος τόνισε το σωστό (δηλαδή τον τρόπο με τον οποίο είναι φτιαγμένα να συνδεθούν αυτά τα πετάλια), όπως και όφειλε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως, τιποτα δεν ειναι υποχρεωτικο σ'αυτα τα θεματα, και δε νομιζω οτι υπαρχει καποιος, ο οποιος θα παρει ενα πενταλι distortion, και με την πρωτη θα το βαλει καπου αλλου, περαν απο το input του ενισχυτη του... Τα πενταλια αυτα ομως, οπως ειπε κι ο metalmike, εχουν σχεδιαστει να δουλευουν - και δουλευουν καλυτερα συνδεδεμενα στο input καποιου τελικου ενισχυτη. Δεν ειχα σκοπο να κανω review σε κανενα πενταλι, ουτε να αναφερθω στις δοκιμες και τα πειραματα που εκανα με αυτα. Απλα εκανα μια αναλλακτικη προταση, σε καποιον που του εκατσε ενας marshall, ενω θα προτιμουσε εναν engl για παραδειγμα.. Παντως, αν θελει καποιος να ξεφυγει, οσο ειναι αυτο δυνατον, απο τη χαρακτηριστικη η αληθεια ειναι ''marshallιλα'', με ενα τετοιο πενταλι κατευθειαν στο return, το καταφερνει σε ικανοποιητικο βαθμο. Και ακουει καλυτερα και τα χαρακτηριστικα του πενταλιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χαιρεστε,

 

Σημερα πήρα τον ενισχυτη! Πρωτη εντύπωση ειναι οτι παραέιναι βαρής  :P

Έπειτα, τα καθαρα του ειναι υπέροχα, πραγματικά πολυ γλυκά και ΣΙΓΟΥΡΑ ακούγονται καλύτερα απο τον modeler που εχω, τα βρώμικα τωρα είπαμε (μηλάμε παντα για την μπόλικη παραμόρφωση, στο ελαφρη γρέζι και στο τσιμπιμενο ειναι κουκλης!)

 

Μου έδωσε και δωράκια δυο πεταλάκια! Ενα boss metal core  ml 2 και b(v)lack metal της dragonfly απο τα οποια δεν εχω κάποια ιδεα, μονο το δευτερο σε πολυ low gain ρυθμίσεις μοθ έβγαλε κατι όμορφο μαζι με τον ενισχυτή. Το πρωτο μού τζιτζικιζε λιγο, σαν κλανια ενα πραμα  :P.

 

Πρέπει να τα ψάξω βέβαια, εχω πολύ δρόμο ακόμη.

 

Έχετε κάποια απορία να σας την λύσω (λέμε τωρα  :P)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου