Προς το περιεχόμενο

Δάσκαλος Flamenco


sandiago

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έγω έκανα στο Φακανά πριν χρόνια με καποιον Χρονόπουλο δεν θυμάμαι το μικρο του ο οποίος έκανε μόνο flamenco . Αλλα τώρα δεν υπάρχει τμήμα τέτοιο απο ότι είδα. Αν μπορέσεις να τον βρέις με το όνομα η να ρωτήσεις ήταν καλός και γνώστης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.facebook.com/george.dinakos?fref=ts οριστε φιλε μου μπορεις να επικοινωνησεις μαζι του μεσω facebook

 

Φίλε το γνωρίζεις το παιδί? γιατι μιλησα μαζί του και μου είπε πως κλασσική διδάσκει και παράλληλα κανει και flamenco, δεν είνια το αντικειμενό του καθαυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα κι από εμένα.

 

Ασχολούμαι πολλά χρόνια με το flamenco και έχω διδάξει σε ωδεία,αλλά και ιδιαίτερα.

Να ξεκαθαρίσω εξ'αρχής πως είμαι εκατοντάδες χιλιόμετρα μακριά από την Αθήνα και δεν παραδίδω μαθήματα από απόσταση.

Έχοντας ζήσει  αρκετά χρόνια στην Αθήνα και γνωρίζοντας τον μικρό κύκλο μουσικών του συγκεκριμένου είδους θα ήθελα να τονίσω κάποια πράγματα.

Ένας καλός δάσκαλος κλασσικής κιθάρας που ασχολείται με το flamenco δεν είναι καθηγητής flamenco.

Πέρα από διαφορετική κιθάρα,ένας δάσκαλος flamenco πρέπει να έχει ανεπτυγμένη την τεχνική και την θεωρία του flamenco.

Εγώ θα σου πρότεινα τον Δημήτρη Κουκουλιτάκη,που είναι αμιγώς flamenco κιθαρίστας,με μεγάλη πείρα και μακρόχρονη μαθητεία στην Ισπανία.

 

Για οτιδήποτε άλλο αφορά το flamenco,γράψε εδώ,θα χαρώ να βοηθήσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα κι από εμένα.

 

Ασχολούμαι πολλά χρόνια με το flamenco και έχω διδάξει σε ωδεία,αλλά και ιδιαίτερα.

Να ξεκαθαρίσω εξ'αρχής πως είμαι εκατοντάδες χιλιόμετρα μακριά από την Αθήνα και δεν παραδίδω μαθήματα από απόσταση.

Έχοντας ζήσει  αρκετά χρόνια στην Αθήνα και γνωρίζοντας τον μικρό κύκλο μουσικών του συγκεκριμένου είδους θα ήθελα να τονίσω κάποια πράγματα.

Ένας καλός δάσκαλος κλασσικής κιθάρας που ασχολείται με το flamenco δεν είναι καθηγητής flamenco.

Πέρα από διαφορετική κιθάρα,ένας δάσκαλος flamenco πρέπει να έχει ανεπτυγμένη την τεχνική και την θεωρία του flamenco.

Εγώ θα σου πρότεινα τον Δημήτρη Κουκουλιτάκη,που είναι αμιγώς flamenco κιθαρίστας,με μεγάλη πείρα και μακρόχρονη μαθητεία στην Ισπανία.

 

Για οτιδήποτε άλλο αφορά το flamenco,γράψε εδώ,θα χαρώ να βοηθήσω.

 

 

Α γεια στο στόμα σου και εγώ αυτο πιστεύω αλλο κλασσική άλλο φλαμένκο , καμία σχέση.  Εχει κάποιο site ο Κουκουλιτάκης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α γεια στο στόμα σου και εγώ αυτο πιστεύω αλλο κλασσική άλλο φλαμένκο , καμία σχέση.  Εχει κάποιο site ο Κουκουλιτάκης?

 

Δεν ξέρω αν έχει site ή κάποιο προφίλ,πάντως googlάρωντας θα βρεις και το βιογραφικό του,αλλά ακόμη και βίντεό του στο youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

υπαρχει και ενας ισπανος κιθαριστας flamenco στην αθηνα με τον οποιον εκανα μαθηματα παλιοτερα και ειναι the real thing  ;D o Alexandro Gomez

 

https://www.facebook.com/alejandro.gomezgutierrez.1?fref=ts

 

περιπου εναν χρονο εκανα και με τον παναγιωτη το χρονοπουλο, που διδασκει αποκλειστικα flamenco κι αυτος, αν θελεις καποιο τηλεφωνο στειλε μου ενα π.μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου