Προς το περιεχόμενο

Σε τι level βάζετε την πεταλιέρα σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

προφανως εχεις αλλα eq στον ενισχυτη σου (εγω τους εχω παντα flat)  και δεν εχεις ρυθμισει σωστα τα eq των "ενισχυτων" & "πεταλιων",αλλα απο τη στιγμη που εσενα σου αρεσει ο ηχος δεν χρειαζεται να χολοσκας.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Κοιτάζοντας τώρα( :!:  :oops:  :!: ) τα specs των τροφοδοτικών βλέπω οτι της Vox είναι 3.0Α ,ενώ της Korg 4.2A.

 

καμια απολυτως σχεση............εξαλλου και το μαμα τροφοδοτικο να μετρησεις ....δεν βγαζει 3Α αλλα παραπανω οπως γενικα και ολα τα τροφοδοτικα.....τα αμπερ που διαβαζεις ειναι το  ανωτερο οριο παροχης αμπερ που μπορει να δωσει ο μετασηματιστης αυτος( η γενικοτερα για εναν μετασχηματιστη η ικανοτητα που εχει να τροφοδοτησει ενα φορτιο σε Αμπερ).....κοινως σου λεει να βρεις εναν μετασχηματιστη με μια ικανοτητα σε VA ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ να τροφοδοτησει την καταναλωση σου (πεταλιερα....)-αλλα να ειναι η ικανοτητα αυτη σε ΑΜΠΕΡ τουλαχιστον 3Α γιατι με λιγοτερα θα καψεις τον μετασχηματιστη....εσυ επομενως εχεις ενα τροφοδοτικο με μεγαλυτερη ικανοτητα παροχης αμπερ....με αποτελεσμα να μπορεις να τροφοδοτησεις μια καταναλωση πιο απαιτητικη....

 

Κοινως ισχυει S=V*A.......και στις δυο περιπτωσεις τα volt που ειναι και το σημαντικο ειναι τα ιδια....ενω τα A κυμαινονται....αναλογα με την καταναλωση που θα βαλεις,δλδ ο μετασχηματοστης της korg μπορει να τροφοδοτησει και κατι μεγαλυτερο απο την πεταλιερα.....εαν καταλαβες κατι ...σφυρα μου ....... ;D

το συμπερασμα ειναι οτι προχωρα ακαθεκτος με αυτο το τροφοδοτικο ;)

 

 

 

p.s τωρα καταλαβα γιατι δεν κανω για καθηγητης..... :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο loop και το εχω στα 100% αλλα για να εισαι σιγουρος βαλε ενα παλμογραφο στο loop να δεις τι Vp-p βγαζει και ρυθμισε την πεταλιερα στο ιδιο και τοτε εισαι σιγουρος απο το θεο τον ιδιο οτι δεν φταει η πεταλιερα

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το συμπερασμα ειναι οτι προχωρα ακαθεκτος με αυτο το τροφοδοτικο ;)

 

 

Ok , τα τελευταια ΤΡΙΑ χρόνια το χρησιμοποιώ χωρίς φόβο,είχα αρκεστεί στην απάντηση που μου είχε δοθεί τότε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok , τα τελευταια ΤΡΙΑ χρόνια το χρησιμοποιώ χωρίς φόβο,είχα αρκεστεί στην απάντηση που μου είχε δοθεί τότε ;D

 

 

προς τι το αγχος τοτε ?......εισαι ωραιος και μετρας

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου