Προς το περιεχόμενο

τι μαρκα ντραμς θα προτιμουσατε?


billos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντελως μιζερια με τα target το μονο αξιολογο κομματι που εχουν πανω ειναι η μποτα...τωρα αυτο που μου ειπε ο superfunk το καταλαβα νομιζω...

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν βλέπατε σε live, drummer να παίζει με τέτοιου είδους set (target-forum-premier olympic κτλ), ποιό θα ήταν το σχόλιό σας? Εκτός βέβαια απο τα γνωστά (που πας ρε κατσίκι με αυτά? άλλαξέ τα! ούστ ρεεεεε....)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω τα pearl masters vision reference και ζηλευω...τωρα σχετικα με τον ντραμερ με τετοιου ειδους τυμπανα...που θα μπορουσα να δω κατι τετοιο?σε κανα παρακμιακο ρεμπεταδικο η παρακμιακα μπουζουκια γιατι και εκει συνηθως εχουν καλα σετ

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βλέπατε σε live, drummer να παίζει με τέτοιου είδους set (target-forum-premier olympic κτλ), ποιό θα ήταν το σχόλιό σας? Εκτός βέβαια απο τα γνωστά (που πας ρε κατσίκι με αυτά? άλλαξέ τα! ούστ ρεεεεε....)  ;D

 

Καλα εσύ το πας πολύ μακρυα το θέμα.. :D

 

Μη ξεχνάς βέβαια οτι πολλοί παίρνουν ενα τέτοιο σετάκι για τα lives για να μην έχουν λύσε-δέσε όλη την ώρα και να μην τρώει ξύλο το καλό σετ τους.

 

βλεπω τα pearl masters vision reference και ζηλευω...τωρα σχετικα με τον ντραμερ με τετοιου ειδους τυμπανα...που θα μπορουσα να δω κατι τετοιο?σε κανα παρακμιακο ρεμπεταδικο η παρακμιακα μπουζουκια γιατι και εκει συνηθως εχουν καλα σετ

 

Τί ακριβώς να δείς απο μακρυά? Γιατί δεν πάς σε κανα μαγαζί που να τα χει στημένα να τα δοκιμάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα εσύ το πας πολύ μακρυα το θέμα.. :D

 

Μη ξεχνάς βέβαια οτι πολλοί παίρνουν ενα τέτοιο σετάκι για τα lives για να μην έχουν λύσε-δέσε όλη την ώρα και να μην τρώει ξύλο το καλό σετ τους.

 

Να μη ντρέπομαι δλδ αν παίξω με το δικό μου...  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη ντρέπομαι δλδ αν παίξω με το δικό μου...  ;D ;D ;D

 

Φυσικά και οχι! Γενικά το θέμα της ''βιτρίνας'' θα σε απασχολήσει αν ασχοληθείς επαγγελματικά και παίζεις σε ανάλογα μέρη. Αν και όταν θα εξαρτάται το εισόδημά σου απο αυτό δεν μπορείς να εμφανίζεσαι με κατσαρόλες, είναι σα να πας να ζητήσεις δουλειά σε κυριλέ γραφείο άπλητος και ρακέντητος...

 

Τώρα για το μπαράκι-καφετέρια-πλατεία-χύμα liveάδικο που θα πάμε να παίξουμε εσύ και εγώ τα σετ που αναφέρεις ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ!!! :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περισσοτερα μαγαζια δεν εχουν σοβαρα τυμπανα ουτως η αλλως η δεν εχουν και καθολου.Εχω παιξει σε μεγαζι με ...Αsama με σκισμενα δερματα και το αφεντικο μου ειπε να τα προσεχω και ολας μη χαλασουν.... ;D

 

Παντως επειδη εχει γινε παρα πολυ κουβεντα γενικα και σε αλλα φορουμ για το αν αξιζει να παρεις πολυ ακριβα τυμπανα ειμαι της αποψης οτι τα τυμπανά σου πρεπει να ειναι ποιοτικα μεν αλλα οχι τα πιο ακριβα.Αυτο που παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο ειναι τα δερματα κ το κουρδισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλύψατε και οι 2. Και περνάω σε ένα αλλο θέμα. Το ίδιο set, αν υποθέσουμε οτι είναι καλά κουρδισμένο, έχει μεγάλες διαφορές ηχητικά, με διαφορετικά δέρματα? Αν αλλάξω τα evans G2 coated με κάποια "χ" θα δω μεγάλες διαφορές στην Premier?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καλύψατε και οι 2. Και περνάω σε ένα αλλο θέμα. Το ίδιο set, αν υποθέσουμε οτι είναι καλά κουρδισμένο, έχει μεγάλες διαφορές ηχητικά, με διαφορετικά δέρματα? Αν αλλάξω τα evans G2 coated με κάποια "χ" θα δω μεγάλες διαφορές στην Premier?

 

Απ ότι είδα σε κάτι εικόνες που έχεις ανεβάσει έχεις και τα rings πάνω ή κάνω λάθος? Αν ναι, υποθέτω πως σου ''βαβουριάζει'' το τύμπανο ακόμα και με g2 coated. Αν πάς σε πιό μουντά δέρματα θα χάσεις σε ήχο αν πάς σε πιο bright δηλαδή g1 κτλ θα γίνει πάρτυ απο κακές αρμονικές οπότε πάλι θα μουφλάρεις. Αυτή είναι η άποψη μου, παρ όλα αυτά μπορείς να δοκιμάσεις και κάτι άλλο για να μπαίνεις στο κλίμα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου