Προς το περιεχόμενο

τι μαρκα ντραμς θα προτιμουσατε?


billos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν ειπα dw πριν ναι τις collectors εννοουσα γενικα παντως διαφερουν πολυ σε ποιοτητα οι pearl απο τις dw?

στην αρχη ηταν να παρω μια dw αλλα τελικα αγορασα μια λιγο φθηνοτερη pearl...

 

συνεχιζεις και γενικολογεις αοριστως... ;D

 

ΠΟΙΕΣ Pearl ρε αρχηγε?...υπαρχουν Pearl που κανουν 4 εκατοσταρικα με τις βασεις και Pearl που κανουν 3 χιλιαρικα χωρις ταμπουρο και βασεις...

 

ΓΙΝΕ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ....

 

Αν (λέω ΑΝ) αναφερεσαι στα top of the line models της Pearl OXI δεν ειναι χειροτερα απο τα DW ,ειναι ομως ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.

 

Τωρα τι εννοεις με την εννοια "ποιοτητα" δεν ξερω αν εννοεις ποιοτητα κατασκευης ΟΛΑ τα τυμπανα σε αυτες τις τιμες απο ολες τις εταιρειες ειναι απιστευτα καλα κατασκευασμενα (μια και αν δεν ηταν θα τους επαιρναν με τις πετρες οσοι δινουν μια περιουσια για να τα αγορασουν).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μιλουσα γενικως για την ποιοτητα κατασκευης της pearl και της dw με την εννοια οτι ποια ειναι πιο αξιοπιστη τοσο σε μεγαλες οσο και σε μικρες τιμες...για παραδειγμα αν παρω ενα σετ με ιδια πιατινια με 700 ευρω απο την μια εταιρια και απο την αλλη ποια θα μπορουσε να μου προσφερει πιο αξιοπρεπη ηχο?(με μαματα δερματα)... :)

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 700ε DW ΔΕΝ παίρνεις. Παίρνεις τα PDP που είναι τα φτηνά DW. Τα πιο οικονομικά dw είναι τα performance που είναι κοντά στα 2 χιλιάρικα.

Τώρα λοιπόν σε αυτά τα λεφτά σε αυτές τις εταιρίες είσαι ή στα pdp M5 -X7 ή στα Pearl VBX (VML πρόσφατα). Τα pdp είναι maple ενώ τα vbx είναι birch οπότε είναι αρχικά θέμα τί ήχο προτιμάς.

Επειδή τυχαίνει να τα χω ψάξει τα συγκεκριμένα σετ τα Pearl φαίνονται πιο στιβαρή κατασκευή - καλύτερο hardware αλλά αυτό δεν θα με εμπόδιζε απο το να πάρω τα m5 που είναι και πιο φτηνά. Επίσης τα vbx δίνουν μεταλλικό ταμπούρο (το φτηνό sensitone αλλα sensitone παρ όλα αυτά) ενώ τα pdp ενα ξύλινο (maple) το οποίο δεν με ενθουσίασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλουσα γενικως για την ποιοτητα κατασκευης της pearl και της dw με την εννοια οτι ποια ειναι πιο αξιοπιστη τοσο σε μεγαλες οσο και σε μικρες τιμες...για παραδειγμα αν παρω ενα σετ με ιδια πιατινια με 700 ευρω απο την μια εταιρια και απο την αλλη ποια θα μπορουσε να μου προσφερει πιο αξιοπρεπη ηχο?(με μαματα δερματα)... :)

 

ε,τοτε τι μας κανεις ολες αυτες τις ερωτησεις και μας μπερδευεις...? ;D

 

Πες μας "παιδια εχω..τοσα ευρω τι με συμφερει να παρω ?την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ  DW που κανει  τοσα ευρω ή την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ  Pearl που κανει τα ΙΔΙΑ ευρω?"

 

τι την θες την φιλοσοφια? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ωραια απλα δεν εχω τωρα χρηματα για να παρω κατι απο τα δυο ισως στο κοντινο μελλον αλλα θα δειξει αμεσα...τωρα εγω εχω μια pearl target ψεμα τελειως...και δηλαδη φιλε ippex τα collectors ποσο κανουν ενα στανταρ σετ περιπου??

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα ωραια απλα δεν εχω τωρα χρηματα για να παρω κατι απο τα δυο ισως στο κοντινο μελλον αλλα θα δειξει αμεσα...τωρα εγω εχω μια pearl target ψεμα τελειως...και δηλαδη φιλε ippex τα collectors ποσο κανουν ενα στανταρ σετ περιπου??

 

3+ κάτι λίγο χωρίς ταμπούρο και hardware φυσικά... Όσο δηλαδή και τα υπόλοιπα σετ που συζητάμε εδώ.. Σαν ταρίφα δες το...

 

Συμβουλή: Αν σε έχει πιάσει η μιζέρια με τα target δε σημαίνει πως το επόμενο σετ πρέπει να ναι collectors. Υπάρχουν πολλές ενδιάμεσες λύσεις που θα σε καλύψουν και με το παραπάνω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  :-\ δηλαδη?

Τι δηλαδη ρε φιλε ξαναδιαβασε αυτα που σου γραφει ο ανθρωπος !δεν εχει γραψει καμια διατριβη.Απλα πραγματα σου λεει.....τι την θες την φιλοσοφια αυτο σου λεει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου