Προς το περιεχόμενο

Ακουστε...


trellakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Συγνώμη, αλλά υποκλίνομαι στην πιο Avantgarde εκτέλεση του εν λόγο κομματιού- το οποίο παράλληλα είναι από τα ριζοσπαστικότερα που έχουμε ακούσει στο Noiz...  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδιά δεν είναι ο φίλος άχρονος αλλά τα τύμπανα. Προφανώς έγραψε με μετρονόμο και μετά πρόσθεσε τα ντραμς πολύ άτσαλα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψε με μετρονόμο σωστά και έγραψε τα τύμπανα και όλα τα άλλα αλλαντάλλων;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Δυστηχως εχω ενα θεμα με τα τυμπανα σαν να εχει μια καθυστερηση ενα τετοιο πραγμα. Αλλα ενταξει περα τα τυμπανα το προγραμμα το δουλευα καμμια βδομαδα οποτε δεν θα ειναι και τελειο απλα εκανα μια προσπαθεια να μου πειτε που ηταν τα στραβα και τα λαθη οσον αφορα mixing βαθος κλπ. Πιστευω στο μελλον να τα καταφερω καλυτερα. Αλλα πρεπει να ψαχθω μαλλον πολλες ωρες για να τα μπορεσω να τα ρυθμισω σωστα Αυτα... Οτι αλλο εχετε να πειτε καλοπροερετο :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό, κάπως έτσι ακουγόμασταν όταν έπαιζα στον ''Σκούρα" στην αρχή του προγράμματος, πριν το κυρίως πιάτο. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγνώμη, αλλά υποκλίνομαι στην πιο Avantgarde εκτέλεση του εν λόγο κομματιού- το οποίο παράλληλα είναι από τα ριζοσπαστικότερα που έχουμε ακούσει στο Noiz...  8)

 

Καταπληκτικό, κάπως έτσι ακουγόμασταν όταν έπαιζα στον ''Σκούρα" στην αρχή του προγράμματος, πριν το κυρίως πιάτο. ;)

 

Εμένα πάντως, έτσι ακριβώς όπως είναι, μου έκανε ΤΡΕΛΗ ατμόσφαιρα!

Αν ήταν quantized δεν θα μου άρεζε. Αλλά έτσι. Με ενθουσίασε !

 

edit:

 

Και η μίξη μου άρεσε, μια να βγαίνει το ένα μπροστά και μια το άλλο. Πολύ cinematic (δημιουργεί ηχητικούς χώρους/ όγκους) !!

Τώρα αν ο OP το έκανε από άποψη ή όχι, δεν με πολύ- απασχολεί….το αποτέλεσμα κρίνω.

 

Βγάζει μια παρακμή με την καλή έννοια.

Σαν να βαριέται ο drummer, ο μπουζουξής γουστάρει (μπορεί να έχει σταμπάρει και κάτι στο κοινό)…..ο πληκτράς…πληκτράς ;D ;D….πολλές εικόνες!

Μια μαλωμένη μπάντα….ευφυές!!!

 

Πάντως να παίζεις ξέρεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου παιζεις καλο μπουζουκι και αυτο σου δινει μια καλη αβαντα.

Τα υπολοιπα θα ερθουν με την τριβη.

Καλη συνεχεια!

 

 

 

Βγάζει μια παρακμή με την καλή έννοια.

Σαν να βαριέται ο drummer, ο μπουζουξής γουστάρει (μπορεί να έχει σταμπάρει και κάτι στο κοινό)…..ο πληκτράς…πληκτράς ;D ;D….πολλές εικόνες!

Μια μαλωμένη μπάντα….ευφυές!!!

 

Σου παραθετω μια φωτο του κυριου που σχολιασε τα  ::) για να δεις οτι στο νοιζ δεν γραφει οποιος κι οποιος... :P ;D ;D ;D  :-*

assets_LARGE_t_420_142874.jpg.43b0c13b60e032b4ee6307acac0db464.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννης Μπακογιαννόπουλος! 8)

 

Φίλε μου θέλει λίγο τριβή, αλλά νομίζω ότι μπορείς να το κάνεις πολύ καλύτερο!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι ήχοι του είναι προσεγμένοι.

Τα τύμπανα gated , τα synths  -air piano, ως πρέπει για το είδος….το πνευστό  (alto sax μάλλον) ….το καλλίτερο που έχω ακούσει μέχρι τώρα σε .vst και το phrasing του εντελώς noir!!

 

Το μπουζούκι – dry….για να βγαίνει «σαν ξένο σώμα» στη μίξη.

 

Αν όλα αυτά είναι τυχαία….τι να πώ …πάσο.

 

Το μουστάκι το ξύρισα!  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου