Προς το περιεχόμενο

Ακουστε...


trellakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται. Λοιπον πριν λιγο καιρο αποφασισα να ασχοληθω με ενορχηστρωσεις κομματιων  εγραφη στο home studio που εστησα σιγα σιγα. Παιζω μπουζουκι επαγγελματικα και ολα τα οργανα που ειναι ηχογραφημενα στα τραγουδια ειναι virtual vsti midi εκτος το μπουζουκι το οποιο ειναι real. Νομιζω οτι η προσπαθεια ειναι καλη και γι αυτο αλλωστε το εκθετω στα ωτα σας για να ακουσω και αλλες γνωμες. Καλη ακροαση φιλοι μου.

 

 

ΥΣ τα κομματια ειναι λαικα... 8)

ΤΑ_ΣΚΑΛΟΠΑΤΙΑ_ΣΟΥ.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

9587601.jpg

 

Δεν έχει σημασία :D!

Εμένα μου άρεσε ήταν πολύ free!!! Ωραίο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος προσπαθήσει να τα κατέβει αυτά τα σκαλοπάτια θα γκρεμοτσακιστεί μου φαίνεται... :)

 

Φίλε, είναι πολύ άχρονο (ασυγχρόνιστα τα όργανα μεταξύ τους) και ως εκ τούτου ανάξιο κριτικής.

Το βασικό πρόβλημα όπως φαίνεται είναι οτι δεν γνωρίζεις πως να προγραμματίσεις τύμπανα και μάλλον τα έχεις παίξει ("εκτελέσει" καλύτερα... ;)) real time σε κάποιο midi κλαβιέ...ανεπιτυχώς.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O trellakias είναι ο μικρός προσωπικός μου θεούλης μέχρι και σήμερα το βράδυ (μετά αναλαμβάνουν άλλες).

 

Ειδικά το σημείο 1:26 είναι καταγεγραμμένο στο μυαλό μου πλέον ως μία από τις μεγάλες στιγμές του λαϊκού μας τραγουδιού.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω το 1.26 σου, και σου κάνω και raise στο 2.01 εως 2.07 όπου ο trellakias εκτός από τους λαικούς δίνει μαθήματα και στους punk- hardcore για το πως παίζεται το είδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

O trellakias είναι ο μικρός προσωπικός μου θεούλης μέχρι και σήμερα το βράδυ (μετά αναλαμβάνουν άλλες).

Λείπει η Σοφία;  :P

 

Τρελλάκια... Μας τρέλλανες να ούμε (που είναι ο Τρίγκας παρακαλώ; )

 

Είναι εντελώς άχρονο και μάλλον κακό. Πέραν του χρόνου υπάρχει και το θέμα του mixing. Τα όργανα είναι όλα αλλού γι' αλλού... Τα ντράμς είναι σε μία τουαλέτα, το πιάνο είναι στον τιτανικό και το μπουζούκι στα μούτρα της λουλουδούς ένα πράγμα! (Με άλλα λόγια δεν έχεις φροντίσει να βάλεις το κατάλληλο reverb (βάθος) για να ακούγονται ότι όλα έρχονται από τον ίδιο χώρο, με αποτέλεσμα να γίνεται λίγο χαμός...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μην τους ακούς αυτούς.

Πρώτα από όλα αγόρασε έναν μετρονόμο γιατί έχεις πρόβλημα στο ρυθμό.

Καλό θα ήταν να αφήσεις τα τύμπανα προς το παρόν και να δουλέψεις με καναν κιθαρίστα να γράφετε μαζί. Τα υπόλοιπα σιγά σιγά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μην τους ακούς αυτούς.

Πρώτα από όλα αγόρασε έναν μετρονόμο γιατί έχεις πρόβλημα στο ρυθμό.

Καλό θα ήταν να αφήσεις τα τύμπανα προς το παρόν και να δουλέψεις με καναν κιθαρίστα να γράφετε μαζί. Τα υπόλοιπα σιγά σιγά.

 

+1

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου