Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο software βιολί;


Sagalk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΝΟΙΖ.

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΗΧΟΣ ΒΙΟΛΙΟΥ (SOFTWARE) ΠΟΥ

ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΠΑΙΞΙΜΑΤΟΣ ΠΡΟΣΟΜΕΙΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ.

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ GIGASTUDIO 3 EXETE NA ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome!

 

Γραφε με ΠΕΖΑ... :wink:

 

Το κontact χαλαρα...αλλα ειναι ακριβο.. :cry:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται για το τι είδος μουσικής θέλεις να παίξεις με το "βιολί".

Το Gigastudio πραγματικά ειναι φοβερό αλλά χωρις Libraries δεν έχεις τίποτα.Τα περισσότερα βιολιά πάντως από ΑΚΑΙ CD's είναι αργά και συνήθως "κολλάνε" (ταιριάζει το ηχοχρωμά τους) με την κλασσική μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Roland μπορεί να έχει κάνει θαύματα, αν σκεφτεί κανείς ότι το Orchestral δεν έχει σαμπλάρισμένους ήχους, αλλά τους έχει πετύχει όλους μέσω midi προγραμματισμού (!) Από αυτήν τη σκοπιά, ακούγεται, νομίζω, καλύτερα από το Synful Orchestra.

 

ΟΜΩΣ, εφόσον θέλεις ΣΟΛΟ έγχορδο, αναγκαστικά θα πας σε samples.

Εγώ ακόμα ψάχνω κάποιο πειστικό vst για σόλο βιολί, βιόλα, τσέλο κλπ... (δεν έχω ακούσει ακόμα τη VSL που προτείνει ο Wow!). Όλα όσα έχω ακούσει μυρίζουν πλαστικίλα (εκτός αν τα χώσεις βαθιά σε κάποια μίξη). Βέβαια, γούστα είναι αυτά (και μάλλον εξαρτάται κι απ'τον τρόπο που θες να τα χρησιμοποιήσεις).

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοπροαίρετα να κάνω μια διόρθωση σε αυτά που λες (για να μη μπερδεύεται κάποιος με λάθος έννοιες). Αυτό που λες midi programming, είναι sound designing. ¶λλο το ένα, άλλο το άλλο.

'Οσον αφορά το θέμα του topic πραγματικά για solo βιολί χρειάζεται sample. Ακόμα και με sample είναι σχετικά δύσκολο να ακουστεί αληθινό, όμως με synth είναι σχεδόν απίθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου