Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα Κιθαρας με Αεροπλανο ΙΙ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

To jazz bass απο οτι το κοβω μαλλον πρεπει να πατηθηκε απο clark!! (συμβαινει πολλες φορες στα αεροδρομια οταν μαζευονται πολλα πακετα' date='το εχω δει με τα ματια μου....)

 

[/quote']

 

Αν τον βρώ αυτόν που το πάτησε θα του τα βάλω και τα δύο πιρούνια του κλάρκ εκεί που ξέρει :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τουλάχιστον η αποζημίωση είναι κάπως... αξιοπρεπής; Κρίμα το όργανο... που να πάθει τα ίδια και στο δικό του το "όργανο"... αλλά τι λέω, άγγλος είναι, δεν θα το χρησιμοποιεί... :twisted:

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πειρα μια Χισκοξ για την Λεσπολ. Για την Στρατ θα χρησιμοποιησω την στοκ θηκη της αμερικανας.

 

Επισης εχω 4 κουτια Φεντερ (κουτι μεσα σε κουτι συν μπουρμπουλιθρες οπου χρειαστει).

 

Οποτε 2 κουτια + Χισκοξ για την ΛΠ με χαλαρωμενες χορδες και ισως λιγη υποστυριξη απο υφασμα ή μπουρμπουλιθρα στο υψος του καβαλαρι (νατ) απο πισω.

 

2 Κουτια + Φεντερ βαλιτσα για την Στρατ.

 

Παιζει τωρα ειτε να τα φερω με Παρσελφορς (200ευ ασφαλισμενα για 2000ευ), ή με γνωστο μας μεταφορεα (φορτηγο).

 

Καμια αποψη?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως χρειάζονται υπερβολές.

Απο προσωπική εμπειρία, αρχικά συμφωνώ με τον SF όσον αφορά στις δημόσιες ταχυμεταφορές: οικονομικές και ασφαλέστερες.

 

Στην δικιά σου περίπτωση,αυτό που εγώ κάνω πάντα,είναι να μεταφέρω το όργανο σε gig bag και να ζητήσω στο check in την άδεια να παραδώσω την κιθάρα στις αεροσυνοδούς εντός του σκάφους.

Αυτές την τοποθετούν στα απολύτως εύθραυστα, τα οποία συνήθως στα Boeing είναι αριστερά απο το πιλοτήριο. Ετσι μπορώ να ελέγχω το όργανο καθ'όλη τη διάρκεια της πτήσης.

Την μία και μοναδική φορά που ο καράβλαχος υπαλληλίσκος μου το αρνήθηκε, ζήτησα απο τον υπεύθυνο της εταιρίας να μου ασφαλίσει η εταιρία το όργανο για την πραγματική του αξία,που ήταν κοντά 3χιλιάρικα, και εντός 14 δευτερολέπτων έγινε το δικό μου.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη καταφερεις να πεισεις τους στοκους τους Αγγλους στο gate !(στην Ελλαδα βεβαια εχεις πολλες ελπιδες στην Αγγλια ομως αποκλειεται...οι τυποι ακομα και το ...κατούρημα με manual το κανουνε.. :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη καταφερεις να πεισεις τους στοκους τους Αγγλους στο gate !(στην Ελλαδα βεβαια εχεις πολλες ελπιδες στην Αγγλια ομως αποκλειεται...οι τυποι ακομα και το ...κατούρημα με manual το κανουνε.. :lol: )

 

Ακριβως... οποτε Παρσελφορς ή μεταφορικη μαζι με τα υπολοιπα πραγματα μου .

 

Σουπερφανκ τι λες μεταξυ των δυο?

 

Ασχετο τι πιστευεις για το λινκ που εβαλα και τον τροπο υποστυριξης του χεντστοκ?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το λεει ο Dan ειναι ΝΟΜΟΣ! :wink:

 

Εγω θα επελεγα την πιο οικονομικη λυση μια και ειμαι τσιπης.. :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

πολυ συντομα θα κανω αυτην την αγορα για προστασια αλλα κ για μελοντικα ταξιδια με αεροπλανο που προκειτε να κανω με το Group.

για την κιθαρα μου http://www.thomann.de/gr/bcrich_warlock_case.htm

για τα πεταλια μου http://www.thomann.de/gr/rockcase_rc23000a.htm

 

η ερωτηση μου εινια θα την παλεψουν αυτες οι θηκες οι πρεπει να παρω κατι καλυτερο?

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου