Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα Κιθαρας με Αεροπλανο ΙΙ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν λιγες μερες ηρθα απο ιταλια ελλαδα με την κιθαρα στο χερι κι ας λενε οι κανονισμοι οτι μπορεις να κουβαλας αποσκευη μεχρι 55 εκατοστα μηκος και κανεις δεν μουπε τιποτα....

παντως ενα παλικαρι που γνωρησα στο αεροδρομιο μουπε πως την κιθαρα του τη δινει πριν μπει στο αεροπλανο (ενω πριν,στο τσεκ ιν της βαζουν τα κλασικα αυτοκολλητα για τον προορισμο και ενα αλλο με ενδειξη ευθρυαστο) και την τοποθετουν σε ξεχωριστο μερος με αλλα ευθραυστα αντικειμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σοβαρά ε? πάλι καλά που έψαξες το θέμα - (edit: αναφέρομαι στον math)

πάντως ξέρεις τι να κάνεις, όπως το είπες μπουρμπουλήθρες, απλά να σου χουν δείξει ποια σημεία χρειάζονται περισσότερο, κι αν είσαι κ λίγο φοβιτσιάρης και τη γεμίσεις δε πειράζει, θα εξαρτηθεί κι από τη θήκη σου,

εάν κάνεις καλή δουλειά δεν έχεις τπτ να φοβηθείς, στο υπογράφω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες βασικα δεν μπορεις πλεον να πας στο αεροδρομιο ελπιζοντας οτι θα παρεις την κιθαρα σαν χειραποσκευη. Αυτο ειναι βεβαιο. Σαφως και μπορει να κατσει φαση να την δεχτουν αμα πας εκει, αλλα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος να την βαλεις στο αμπαρι των αποσκευων.

 

Εγω σκεφτομαι να παρω για την Λεσπολ μια Χισκοξ σκληρη θηκη, και αφου κλεισω την θηκη με τις χορδες χαλαρωμενες στην κιθαρα (πολυ βασικο), να την περασω (την θηκη) δυο στρωσεις χεβυ μπουρμπουλιθρες.

 

Εαν σκεφτεστε κατι καλυτερο να μου το πειτε μιας και ΕΠΕΙΓΕΙ τρελα το θεμα... πεταω δευτερα και εχω τρεις ημερες για να αγορασω μια Χισκοξ απο το τοπικο μαγαζι.

 

Την Στρατο (αμερικαν) σκεφτομαι να της βγαλω τον λαιμο και να την βαλω στην βαλιτσα... ετσι θα φερω δυο κιθαρες σαν αποσκευες και θα πληρωσω απλα υπερβαρο στις αποσκευες.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες βασικα δεν μπορεις πλεον να πας στο αεροδρομιο ελπιζοντας οτι θα παρεις την κιθαρα σαν χειραποσκευη. Αυτο ειναι βεβαιο. Σαφως και μπορει να κατσει φαση να την δεχτουν αμα πας εκει' date=' αλλα πρεπει να εισαι προετοιμασμενος να την βαλεις στο αμπαρι των αποσκευων.

 

Εγω σκεφτομαι να παρω για την Λεσπολ μια Χισκοξ σκληρη θηκη, και αφου κλεισω την θηκη με τις χορδες χαλαρωμενες στην κιθαρα (πολυ βασικο), να την περασω (την θηκη) δυο στρωσεις χεβυ μπουρμπουλιθρες.

 

Εαν σκεφτεστε κατι καλυτερο να μου το πειτε μιας και ΕΠΕΙΓΕΙ τρελα το θεμα... πεταω δευτερα και εχω τρεις ημερες για να αγορασω μια Χισκοξ απο το τοπικο μαγαζι.

 

Την Στρατο (αμερικαν) σκεφτομαι να της βγαλω τον λαιμο και να την βαλω στην βαλιτσα... ετσι θα φερω δυο κιθαρες σαν αποσκευες και θα πληρωσω απλα υπερβαρο στις αποσκευες.[/quote']

 

Στη Στρατ θα πρέπει να χαλαρώσεις ελαφρά τη βέργα... στη Λεσπωλ γιατί να χαλαρώσεις τις χορδές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ΛΠ πρεπει να χαλαρωσω τις χορδες μιας και το χεντστοκ σπαει συνηθως απο δυναμεις αδρανειας (πεφτει η θηκη απο υψος) οταν οι χορδες ειναι σε φουλ ταση.

 

 

Στην στρατ γιατι να χαλαρωσω την βεργα?

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Courier θέλετε έ???

 

Διαβολική σύμπτωση αλλά μόλις έλαβα ένα mail από τον αγοραστή του πρώην Jazz bass μου από Αγγλία. Και ιδού τι έκανε η Γενική Ταχυδρομική στο καημένο το όργανο:

 

DSCN3323.jpg

 

Έχω γίνει έξαλος! Όχι μόνο το μάμησαν αλλά έκανε και 21 μέρες να φτάσει ενώ πρέπει να κάνει 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ήταν τυλιγμένο με τόνους bubble wrap μέσα σε softbug και ξανά τυλιγμένο με Bubble wrap και μέσα σε δύο κουτιά.

 

Η φάση είναι ότι τα κουτιά δεν έχουν πάθει τίποτα!

 

Το πακέτο μάλον χάθηκε κάπου και μετά ήρθε το χάος. Φυσικά αύριο πάω για αποζημίωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζημια απο μεγαλη αδρανειακη δυναμη. Δηλαδη αμα πεσει το κουτι απο υψος και εχεις σοφτ θηκη οτι μπαμπλ ραπ και να παιξει... δυσκολα τα πραγματα.

 

Τι να πω... δε γα.... αμα σπασει παραγγελνω αλλη σε διαφορετικο χρωμα... εμεις να ειμαστε καλα...

 

Απλα... οτι περναει απο το χερι μου θελω να κανω.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου