Προς το περιεχόμενο

Finetuning settings του Absynth 5 στο Cubase 5


mobynik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρά σας,

έχω μία ερώτηση μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει σε αυτό. Χρησιμοποιώ το Absynth 5 ως vst instrument στο Cubase 5. Όλα καλά και ωραία, ωστόσο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: σε κάποια μείξη που κάνω, θέλω για παράδειγμα να αυξήσω την ένταση ή να πειράξω το bass και το distortion. Κάνω τις αλλαγές που θέλω από το Finetuning και όλα ακούγονται όπως τα θέλω. Αποθηκεύω το κομμάτι του Cubase, αλλά όταν το ξανανοίγω, τα settings του finetuning στο Absynth (όπως π.χ. το volume) είναι πάλι στην default αρχική κατάσταση, οπότε πρέπει κάθε φορά να τα ξανακάνω.

Πώς λύνεται αυτό το ζήτημα; πώς μπορώ δηλαδή να αποθηκεύω τα settings που κάνω στα knobs του Finetuning;

Ευχαριστώ πολύ :)

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πρεπει να ξεκινήσεις απο τα βασικά για συνθια και DAW.

Anyway αυτο που λές με 2 τρόπους γίνετε.

1.Mε automation

2. σώζεις τις αλλαγες στο Absynth σε νεό patch όταν τελέιώσεις με το finetuning το υπάρχον patch.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πρεπει να ξεκινήσεις απο τα βασικά για συνθια και DAW.

Anyway αυτο που λές με 2 τρόπους γίνετε.

1.Mε automation

2. σώζεις τις αλλαγες στο Absynth σε νεό patch όταν τελέιώσεις με το finetuning το υπάρχον patch.

 

 

Automation δεν έκανα, γιατί δεν αναφέρομαι σε ένα συγκεκριμένο τμήμα του κομματιού, αλλά σε όλο π.χ. θέλω η ένταση από το Absynth να είναι υψηλότερη. Έκανα save το patch με διαφορετικό όνομα, όταν ξαναφορτώνω το κομμάτι στο Cubase φαίνεται όντως το νέο patch, αλλά το volume είναι πάλι στο 0.

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς λέγοτας τα "βασικά";

Ευχαριστώ για την απάντηση

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου