Προς το περιεχόμενο

O freerock1974 και το βίδεον του!


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λόγια περιττά. Κομμάτι και βίντεο σκίζουν. Μπράβο και στους τρεις δημιουργούς.

 

Το σόλο είναι μπλουζ ρε που παραπονιέστε. Απαγορεύεται να μη σας αρέσει. Για την ακρίβεια όλο το κομμάτι είναι μπλουζ.

 

Σταύρο η μετατροπία από την πρώτη στροφή κάθε κουπλέ προς τη δεύτερη είναι μουσικά ιδιοφυής. 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

terry αγορι μου ο ''νοτος'' στην ΑΘΗΝΑ ειναι το ΠΦ &ΝΣ (ξερεις εσυ) τωρα τελευταια βλεπω μια αλματωδη βελτιωση στα γραφομενα σου οσον αφορα την εκφραση ου λογου ,την αναπτυξη κλπ.

Ρε μπας και μου εγινες συγγραφεας ;Δυσκολο την σημερον ημεραν αλλα ευπροσδεκτον .

Καλη Ανασταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το τραγούδι καλό, δεν το βάζω στα τοπ του Σταύρου. Το σόλο μαμάτο, όσο χρειάζεται εκεί που χρειάζεται.

 

Μια σημαντικότατη παρατήρηση τώρα, επί της ουσίας προς τον στυλίστα Λάκη (aka drums and bass DUDE). Αντιληπτός ο συνδυασμός Αμερικανιά και μπότα γελαδάρη, αλλά όχι έντονο κόκκινο με blue jean, σαν να φοραγε το παντελόνι του Superman ήταν η κοπέλα. Work your colors next time, έτσι;  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

terry αγορι μου ο ''νοτος'' στην ΑΘΗΝΑ ειναι το ΠΦ &ΝΣ (ξερεις εσυ) τωρα τελευταια βλεπω μια αλματωδη βελτιωση στα γραφομενα σου οσον αφορα την εκφραση ου λογου ,την αναπτυξη κλπ.

Ρε μπας και μου εγινες συγγραφεας ;Δυσκολο την σημερον ημεραν αλλα ευπροσδεκτον .

Καλη Ανασταση .

 

Υπό μια αίρεση είμαι  ;) Δημοσιογράφος γαρ  ;D ;D

 

Αλλά, ας μην λησμονούμε ότι το Noiz είναι η τρόπο τινά «παιδική χαρά» μας, οπότε το λόγιο στιλ δεν αρμόζει σε όλες τις περιστάσεις. Αλλά ενίοτε ο εν λόγο τρόπος γραφής μου είναι προσινής και εύχαρος (τι γράφω ο... Βέλτσος πρωινιάτικα)  ;D 

 

 

Και τώρα στα καθ ημάς: Τι θα γίνει με αυτόν τον Σταύρο, πότε θα τον κατεβάσουμε εις το κλεινόν άστυ; Κάτι πρέπει να κάνουμε με αυτό το ζήτημα... Έστω για ένα αποσπασματικό jam βρε παιδί μου  :D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο, εγώ τώρα το άκουσα (είχα πει του Σταύρου να μην μου το στείλει, να είναι "έκπληξη"), και έμεινα μλκς. :o

Σταύρο, Λάκη, είστε απίστευτοι.

 

Το κομμάτι είναι πραγματικά εκπληκτικό για τα γούστα μου, μπαμ και κάτω.

Pure old f*cking "in your face" rock 'n' roll, με πολύ ωραίο riff και ευρηματικό συνθετικά.

Κάτι σαν "η οργή-απελπισία μου και η έκφρασή της". Και καταπληκτική ενορχήστρωση επίσης.

Σταύρο χαίρομαι πάρα πολύ που συνεχίζεις και γράφεις.

Γουστάρω να σε ακούω ρε παιδί μου.

 

Λάκη μου πήρες το σκάλπ. Το 'χεις το κινηματογραφικό.

Πρέπει να παιδεύτηκες πολύ στα μονταρίσματα και τον συγχρονισμό ήχου - εικόνας, αλλά το αποτέλεσμα είναι άριστο. Η δε παρουσία σου είναι καταλυτική.

Άλλη μια υπερπαραγωγή Λάκη - Σταύρου.

 

Μια ερώτηση μόνο.

Που "έμεινε" η Κατερίνα με το αυτοκίνητο? Να πάω να την πάρω να μην κάνει μόνη της Πάσχα η κοπέλα!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 

Μια ερώτηση μόνο.

Που "έμεινε" η Κατερίνα με το αυτοκίνητο? Να πάω να την πάρω να μην κάνει μόνη της Πάσχα η κοπέλα!

 

Βρε τι καλός άνθρωπος που είσαι  ;D Άσε φίλος άργησες... Μαθαίνω ότι ήδη ο Νέστορας είναι on the rescue  ;D ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Μπράβο Στράτο  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνετε ξαδέλφια απ τη Μακεδονία ,είναι αλητεία μεγάλη .

Μας κόβεται τα πόδια κάθε φορά με τις μουσικές σας, τα οβίδεά σας και τσι γκόμινές σας .

Θα μας κάμνετε γκέιδες στο τέλος  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τι καλός άνθρωπος που είσαι  ;D Άσε φίλος άργησες... Μαθαίνω ότι ήδη ο Νέστορας είναι on the rescue  ;D ;D ;D ;D

 

ΥΓ: Μπράβο Στράτο  8)

Με πήρε ο ύπνος ρε μαμώτο. Σιγά που θα έχανε ο Νέστορας την ευκαιρία.

Ευχαριστώ Τέρη, εγώ μια ιδέα έριξα. Ο Σταύρος την επεξεργάστηκε πολύ καλά.

 

η Κατερινα επρεπε να δειξει περισσοτερο σάρκα ;D (πχ τζιν σορτσάκι με αυτές τισ μποτες) ;D

Αυτό ακριβώς είπα στον Σταύρο όταν μου είπε ότι στο video θα παίζει και μια κοπέλα.

Η απάντησή του, "έκανε κρύο και δεν μπορούσαμε να την γδύσουμε". ;D ;D ;D

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κορίτσι το κάνατε φουγάρο, σα τα μούτρα σας.

Δεν έχω ηχεία-σύνδεση της προκοπής, το κομμάτι μου φάνηκε Α' όμως. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου