Προς το περιεχόμενο

O freerock1974 και το βίδεον του!


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πανε χαμενα. Εαν εννοεις μεγαλες σκηνες με γκομενακια και ακριβα αμαξια ισως. Κατα τα αλλα νομιζω γουσταρουνε οσο γουσταρουμε και εμεις. Ισως παραπανω

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Υπό μια αίρεση είμαι  ;) Δημοσιογράφος γαρ  ;D ;D

 

Αλλά, ας μην λησμονούμε ότι το Noiz είναι η τρόπο τινά «παιδική χαρά» μας, οπότε το λόγιο στιλ δεν αρμόζει σε όλες τις περιστάσεις. Αλλά ενίοτε ο εν λόγο τρόπος γραφής μου είναι προσινής και εύχαρος (τι γράφω ο... Βέλτσος πρωινιάτικα)  ;D   

 

 

Και τώρα στα καθ ημάς: Τι θα γίνει με αυτόν τον Σταύρο, πότε θα τον κατεβάσουμε εις το κλεινόν άστυ; Κάτι πρέπει να κάνουμε με αυτό το ζήτημα... Έστω για ένα αποσπασματικό jam βρε παιδί μου  :D

 

ΔΥΟ τινα η στελνω μπραβους και τον κατεβαζουν σουμπιτο 8)..Η στελνω τον Νεστορα και τον ψηνει με το απαραμμιλο μπλα -μπλα του και την στεντορια φωνη του (ε δεν θα την αντεξει για πολυ ωρα θα ''σπασει ''.Υπαρχει και η τριτη λυση να ''λαδωσουμε'' τον δικηγορο (LK ) ..να τον παρει δηθεν για καφε στην Σαλονικη -να ριξη στο καφε υπνωτικο -και να βρεθουν Αθηνα εντελως ξαφνικα .Πως σου φαινεται TERRY ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΔΥΟ τινα η στελνω μπραβους και τον κατεβαζουν σουμπιτο 8)..Η στελνω τον Νεστορα και τον ψηνει με το απαραμμιλο μπλα -μπλα του και την στεντορια φωνη του (ε δεν θα την αντεξει για πολυ ωρα θα ''σπασει ''.Υπαρχει και η τριτη λυση να ''λαδωσουμε'' τον δικηγορο (LK ) ..να τον παρει δηθεν για καφε στην Σαλονικη -να ριξη στο καφε υπνωτικο -και να βρεθουν Αθηνα εντελως ξαφνικα .Πως σου φαινεται TERRY ;

 

Πτήση Καλαμάτα- Καβάλα υπάρχει;  ;D Να στείλουμε τον Νέστορα πάραυτα  ;)  :D

 

Αλλιώς υιοθετώ το plan C (άμεση αλλά και αιφνίδια μετάβαση του καλλιτέχνη εις τας Αθήνας, μετά της αρωγής του κ. συνηγόρου. Ο οποίος παρεμπίπτοντος προς ώρας δεν έχει πει λέξη  ;D)

 

Πάντως έχω την αίσθηση (απαντώντας στο ερώτημα του Marathon), ότι η πρωταγωνίστρια μάλλον είναι φίλα προσκείμενη προς τον σκηνοθέτη, ο οποίος δε εις το παρελθόν έχει διανθίσει πλειστάκις τις οπτικοποιημένες δημιουργίες του με κορασίδες χάρμα ιδέσθαι  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ας δευτερολογήσω λίγο και εγώ, αν και το κομμάτι είναι του Σταύρου, οπότε καλλίτερα να σωπάσω… ;D

 

Καταρχάς χρόνια πολλά σε όλους και από εμένα , το παρέλειψα χθες, αλλά ήμουν κουρασμένος. :D

 

Σας ευχαριστώ και εγώ όλους για το χρόνο – υπομονή σας να ακούσετε / δείτε.

 

Ευχαριστώ και τον Σταύρο που με τίμησε και μου εμπιστεύτηκε το κομμάτι του την κομματάρα του , και σε επίπεδο filming- editing, αλλά και ως εμφανίση.

Αυτό με άγχωσε λίγο, γιατί ήθελα να μείνει ευχαριστημένος και φυσικά να σταθώ και εγώ όσο καλλίτερα μπορούσα στο κομμάτι του.

Αν ήταν δικό μου ΔΕΝ θα με ένοιαζε.

Στην τελική όμως, αυτό που μετράει για εμένα (και για τον Σταύρο) ήταν ότι περάσαμε καλά και γελάσαμε πολύ. Τα άλλα έρχονται δεύτερα.

Ειδικότερα τώρα:

Λάκη: Σ'ωραίος κι εσύ...

Κατερινά: Χωρίζω για χάρη σου...  :P :P :P :P

 

Νικόλα μου, και εσύ Λάμπεις!  ;D ;D

Αν σου βγάλω ΕΓΩ το διαζύγιο, Νταξ….(πλάκα κάνω ε  ;D ;D)

 

Ps1:βρε κοίτα drumming o (DUDE)Lakis :D

 

Εμ δεν έβαλε ακορντεόν στο track...εκεί να δείς!!! ;D

Το γούσταρα το κομμάτι γι’ αυτό το χόρεψα. ;D

 

Καλα ο LK σαν κατασκοπος ειναι(με το γυαλι του )

 

Καλά,  δεν το λέω για να απολογηθώ (οκ είμαι ψώνιο ;D ;D) , αλλά ας με επιβεβαιώσει και ο Σταύρος.

Όταν σε τόσο μικρό χώρο ( 3 τετραγωνικά) σε περιλούζουν 3.000 και πλέον watt φωτός, ειδικά αν είσαι και μόνος και θέλεις να έχεις preview για το τι γράφεις στην κάμερα, τότε είναι απαραίτητα. (τα rayban)  :D

 

 

Όλα αυτά στην Κοζάνη>>>??

 

Doctor, όλα Κοζάνη Ναι!

Τι να μας κάνω, δεν μπορέσαμε να βρεθούμε όσο ήσουν εδώ να σου δείξω την Κοζάνη όπως την βλέπω εγώ.  ;D ;D

 

 

ΌΧΙ. Είναι το Fender Jazz Bass που σε κάνει να δείχνεις άλλος... lawyer  ;D ;D ;D  

Λάκη ελπίζω κάποια στιγμή να έχεις το professional gear για ένα clip- θα κάνεις «παπάδες», αφού τώρα σχεδόν με το τίποτα «ζωγραφίζεις»  ;D

 

Mr Terry, I blame u για το πρώτο. :P ;D

 

Για το δεύτερο πρέπει ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον να γίνει αναβάθμιση.... αλλά ακριβό  ρε συ το "άθλημα".

Αφού μπήκα  για πλάκα σε ένα forum με αυτούς τους τύπους και έλεγαν κάτι κουλά (σαν αυτά που λέμε και εμείς εδώ δηλαδή ;D ;D).

Λέει ο ένας: «Α! Τώρα θα γεννήσει η σύζυγος. Πάω να πάρω μια eos mark ii 5d να βγάλω φωτογραφίες το παιδί». ;D ;D

 

ΥΓ η Κατερινα επρεπε να δειξει περισσοτερο σάρκα ;D (πχ τζιν σορτσάκι με αυτές τισ μποτες) ;D

 

 

Οπ, όχι το απαγορεύω Εγώ! ;D ;D ;D ;D

Άλλωστε συμφωνώ με αυτό:

μα που παει το μυαλο ολων σας ? αμα η κοπελα ειχε δειξει περισσοτερη "σαρκα" θα χαναμε το "δασος και θα βλεπαμε το δεντρο"  

 

 

 

Φιλος, το βιδεο δεν μ αρεσε καθολου.

Η μουσικη εξω απο τα γουστα μου, τα οργανα ασυχρονιστα (βαρανε στον αι λια της Μπεαινας), το μπασσο ξεκουρδιστο, η κιθαρα φαλτσα (υπαρχει πραγματικο ελλειμα κιθαρας), η Κατερινα δεν βλεπετε, και η μποτα κομμουνιστικια!

Εσχος!!!

Ουστ βρομοπεδα!!!!!  >:(

 

+1000 ;D ;D

 

Σιγα μη ρωτησω δηλ.το"κλεβω"ελευθερα στα πλαισια της ελευθερης διακινησης ιδεων στο νετ. ;D

 

Filos, σε λάθος νήμα είσαι! ;D

 

Μια σημαντικότατη παρατήρηση τώρα, επί της ουσίας προς τον στυλίστα Λάκη (aka drums and bass DUDE). Αντιληπτός ο συνδυασμός Αμερικανιά και μπότα γελαδάρη, αλλά όχι έντονο κόκκινο με blue jean, σαν να φοραγε το παντελόνι του Superman ήταν η κοπέλα. Work your colors next time, έτσι;  ;D

 

Βασικά τον Spider man είχα στο μυαλό μου….κοντά έπεσα. ;D ;D ;D

Κοίτα τα extreme saturated χρώματα σε εξωτερικά πλάνα και κυρίως η κόκκινη μπότα ήταν (κινηματογραφικό) απωθημένο μου  από τότε που είδα να τη φοράει η Lori Singer στο "Footloose"…οπότε τη ζήτησα ειδικά από την Κατερίνα…. Έπρεπε να το κάνω. ;D ;D

 

Πρέπει να παιδεύτηκες πολύ στα μονταρίσματα και τον συγχρονισμό ήχου - εικόνας,

 

Μια ερώτηση μόνο.

Που "έμεινε" η Κατερίνα με το αυτοκίνητο? Να πάω να την πάρω να μην κάνει μόνη της Πάσχα η κοπέλα!

 

Καταρχάς Στράτο να σου μεταβιβάσω και εγώ τα συγχαρητήριά μου για τα στιχουργικά, βασικότατα για το σύνολο του κομματιού. Εύγε!

 

Ναι, το κομμάτι ήταν tricky στο μοντάζ, αλλά το γούσταρα τόσο ώστε δεν με κούρασε.

 

Τέλος το άγχος μου για την Κατερίνα ήταν, όταν κάναμε και κάνα – δύο πλάνα με auto stop, αλλά απορρίφθηκαν συλλήβδην ως πολύ cheesy  , μην σταματήσει κανένας στα σοβαρά.  ;D ;D ;D ;D

 

Θα μας κάμνετε γκέιδες στο τέλος  ;D ;D ;D

 

Δεν έχεις ανάγκη εσύ! ;D ;D

 

Το κορίτσι το κάνατε φουγάρο, σα τα μούτρα σας.

 

Ναι ,εμάς περίμενε!  :P :P ;D ;D

 

Η Κατερίνα ποιανού γνωστή ήταν? Δικιά σου ή του χασοδίκη?

 

Επειδή Ανέστη ξέρω ότι είσαι ακριβολόγος (και καθόλου ακριβόλογος :P ;D ;D), και θέτεις τα ερωτήματά σου προσεκτικά , θα σου απαντήσω ως εξής.

Είναι γνωστή του Σταύρου ….και πολύ καλή φίλη δική μου. :P ;D

 

Καλά, που πάτε και τις βρίσκετε όλες τις απαράδεκτες, η μία πιο άσχημη από την άλλη πια :P (χαχαχα, κουκλάρα η Κατερίνα όμως!!!).

Λάτρεψα το μαύρο πουκάμισο του LK :D (θέλω στοιχεία)

 

 

Γεωργία το να βρείς κουκλάρες είναι το μόνο εύκολο. Γέμισε ο τόπος. Οι Ελλληνίδες είστε με διαφορά οι ωραιότερες γυναίκες του πλανήτη. Το δύσκολο είναι να βρεις κουκλάρα που θα μπορείς να κάνεις και την πλάκα σου στον καφέ (πριν η μετά το set) και όχι να θέλεις να την βαρέσεις στο κεφάλι με τον τρίποδα, Mic stand …whatever ..γι’ αυτό και διάλεξα την Κατερίνα. Την ήθελα σε δικό μου τραγούδι, αλλά την «έκαψα»  διότι και το κομμάτι του Σταύρου το θεώρησα «δικό μου» τραγούδι.

Το πουκάμισο είναι ωραίο μεσάτο.....αλλά αυτά πες τα στον Ανέστη... ;D ;D ;D ;D

 

Ααα ρε ταλέντα που πάνε χαμένα στην Ελλάδα!

 

Ελά ρε συ…πάλι υπερβάλεις σαν τον συνεργάτη σου τον Νίκο, αλλά με αρέζεις!!!  ;D

 

Υπαρχει και η τριτη λυση να ''λαδωσουμε'' τον δικηγορο (LK ) ..να τον παρει δηθεν για καφε στην Σαλονικη -να ριξη στο καφε υπνωτικο -και να βρεθουν Αθηνα εντελως ξαφνικα .Πως σου φαινεται TERRY ;

Εγώ είμαι μέσα ;D ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας δευτερολογήσω λίγο και εγώ, αν και το κομμάτι είναι του Σταύρου, οπότε καλλίτερα να σωπάσω… ;D

Χασοδίκη, αν αποφασίσεις να ακούσεις χώσιμο και όχι pep talk από τα πουρολιγούρια του φόρουμ, δώσε μου πράσινο φως και βγάλε διαβατήριο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μου άρεσε... Πάρα πολύ... Θα ήθελα και 2-3 σκηνές σε φάση "Live" ή έστω πρόβας που να σκάει και η Κατερίνα... Θα ήταν too much america βέβαια αλλά πιστεύω πως θα το απογείωνε.... Πολύ ωραία δουλεία και πολύ ωραίο τραγούδι! Thumbs up!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τα σύκα - σύκα πρώτα.

Το τραγούδι ήταν καλό και το βίντεο ήταν καλό.

 

Απλώς ήταν άσχετα μεταξύ τους.

 

Κινηθήκατε σε γνώριμα σας μονοπάτια αμφότεροι (και καλώς πράξατε) αλλά δεν είναι μονοπάτια που πάνε μαζί.

 

Το απρόμαυρο με grain (και γενικώς το grain) έπρεπε να χρησιμοποιηθεί πιο πολύ.

Ξέρω ότι θα ήθελες να έχεις γυρίσει το faith αλλά ο Σταύρος δεν τραγουδάει George Michael. Η on the road μυθολογία έγινε in the studio μονολογία.

Η εμμονή σου στο να φαίνονται οι προβολείς του στούντιο μου θυμίζει λήψεις του Φραγκούλη στις κριτικές κινηματογράφου του MAD TV.

 

Είναι αδύνατον να βγάζει κίνηση και Νότο το κομμάτι και συ να τον βγάζεις πάνω στον fender να κάθεται σα να παίζει blues πονεμένα με το κεφάλι πίσω. Βγάζει κίνηση και "ροκ" όταν είναι με τα ακουστικά στο μικρόφωνο. Ακόμα και με την κιθάρα τον έχεις με λάθος φωτισμό και κίνηση (βλ. λάθος πόζα). Βάλε ανεμιστήρες, βγάλε πόζα πάθους. Βάλε live (έστω και σικέ όπως στη Λούφα ...) ή πρόβα. Η δική σου αυτοσκηνοθεσία καλύτερη. Το καρώ του Σταύρου σωστή επιλογή. Το τζάκετ, όχι ...

 

Βρήκες την κοπέλα, βρήκες και το αμάξι και τα άφησες γλάστρες και ακίνητα/στατικά (η σκηνή που χαϊδεύει τις μπότες της πρέπει να κοφτεί πάραυτα).

Κάπου πας να πεις μια ιστορία (φτου σου ρε γαμώτο η γκομενάρα που μεινα στη μέση του πουθενά και που ναι ο λεβέντης να με σώσει) και μετά λες, άσε βαριέμαι.....

Κανένα interaction με τον πρωταγωνιστή (απόρριψης ή αποδοχής).

Καμία κίνηση έστω απελπισίας (πχ. βλ. κάπνισμα --> πίνω μπύρα/ουίσκι --> απελπισμένη κίνηση σπασίματος ποτηριού  --> άρπαγμα κλειδιών αυτοκινήτου --> άνοιγμα πόρτας σπιτιού/μπαρ έξοδος). Κλισέ  I know αλλά when in Rome......

 

Το τέλος μόνο ως tongue in the cheek σχόλιο μπορώ να το εκλάβω.

Αλλά θα πρεπε;

 

Είσαι ακόμα μαζί μου;

 

Πσσσστ και που σαι. Στα χώνω ως αδαής και because I care.

Γιατί κάνετε ωραίες δουλειές κι οι δύο σας και προσπαθείτε και το παλεύετε και γουστάρετε.

Αλλιώς θα κανα χαζοκουβεντούλα.

Και είμαι καλύτερος εκεί.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για μια πολύ καλά στημένη παραγωγή, μπράβο σε όλους σας παιδιά!

Σαν κομμάτι όμως, έχω ακούσει και πολύ καλύτερα από τον Σταύρο ;)

 

+1.

Το βίντεο πολύ καλό για ερασιτεχνική δουλειά.Συγχαρητήρια.

 

Το κομμάτι δε με ενθουσίασε σα σύνθεση.

Το σόλο όμως τα σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ειστε ολοι καλα για τα σχολια και τις παρατηρησεις!

 

Οπως υπονοει και το nickname μου,ευτυχως που εχουμε το ροκ για να περναμε καλα και να νιωθουμε ελευθεροι καποιες στιγμες απ ο,τι βαραινει και πνιγει τον καθενα απο μας.

Ελπιζω να διασκεδασατε,εστω για αυτα τα 3 λεπτα,οσο κι εμεις οταν το φτιαχναμε!

Αυτο ηταν το ζητουμενο και αυτο θελουμε να μοιραζομαστε εδω. :)

 

 

@Τερρυ,που θα παει,θα βρω την ευκαιρια να κατεβω,να γνωριστουμε και να τζαμαρουμε!

Δεν υπαρχει περιπτωση να μη γινει καποια στιγμη... ;)

 

Ευχομαι Καλο Πασχα και πολλη δημιουργικοτητα σε ΟΛΟΥΣ! :)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου