Προς το περιεχόμενο

Κατασκευές Custom Pickguard στην Ελλάδα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ουτε απαξιωνω τις δυνατοτητες των Ελληνων κατασκευαστων...

Εσύ ξεκίνησες στραβά... ;D ;)

Γνωριζει καποιος αν υπαρχει κανεις στην Αθηνα που να κανει πικαρντακια ??

Απλά νομίζω ότι η τιμή που σου ζήτησαν είναι λογική...Για το χρόνο τώρα...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν η τιμη ειναι70-90 ευρω και ο χρονος αγνωστος....ε ειναι λιγο στραβωτικο χαχαχα...Εγραψα οτι στο θεμα αυτο συμφωνω απολυτα με τις σημειωσεις που εγραψες και ειναι λογικο...

Το θεμα ειναι οτι την δουλεια την εκανα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος (και γι αυτο επανηλθα για να δωσω την εναλλακτικη στους συμφορουμιτες).. και απ το πικ γκαρντ και απ τους Haussel που φορεσα επανω...!!

Παω... οταν μαζευτει κανα φραγκο στην επομενη τροποποιηση της κιθαρας η οποια θα ειναι αλλαγη χρωματος και θα γινει στον κ. Jocker !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο notes:

Πρωτον, περιεργο να μη βρισκεις ετοιμο pickguard custom tele για κανονικους διπλους μαγνητες και οχι wide range - υπαρχουν πολλες τετοιες κιθαρες στο εμποριο.

Δευτερον, ειχα βρεθει παλαιοτερα σε παρομοια θεση με εσενα. Μου φτιαξανε ενα custom pickguard απο rosewood και μαλιστα σε custom shape (μιλαμε για μια framus diablo, οχι καποιο κλασσικο σχεδιο) και θυμαμε το κοστος τοτε ηταν 40 ευρω.

 

Οποτε το 70αρι για ενα pearl white custom tele pickguard με διαφορετικα pickup holes μου φαινεται και εμενα λιγο τσιμπημενο να πω την αληθεια. Το 50ρι μαζι με τα μεταφορικα ειναι πολυ πιο λογικη τιμη imho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου