Προς το περιεχόμενο

Michael Schenker live@Fuzz


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eίδα τον Schenker απόψε. Κατ' αρχάς αν και είμαι φανατικά οπαδός του, δεν ήθελα να πάω γιατί απ' αυτά που έβλεπα στα βιντεάκια τώρα τελευταία, μόνο θλίψη μου είχε προκαλέσει. Αυτό είχε να κάνει κυρίως με την εμφάνισή του και όχι με την κιθαριστική του ικανότητα. Έχω να κάνω τις εξής επισημάνσεις:

1) Πλέον έχει χάσει 30 κιλά, τέρμα τα μούσια, τα κοντά παντελονάκια.

2) Τύμπανα και μπάσσο οι 2 των Scorpions, Rarebell, Bucholz. Ποτέ δεν θυμάμαι τον εαυτό μου να χτυπιέται με το εν λόγω γερμανικό συγκρότημα, αλλά οφείλω να πω πως ήταν καταπληκτικοί, επαγγελματίες, βράχος.

3) Τι ριφφ έχει γράψει ο άνθρωπος, τι ήχο έχει, τι μουσικός κιθαρίστας είναι.

4) Σετ από UFO, Scorpions και φυσικά Μichael Schenker Group. Όπως αναμενόταν έκλεισε με Doctor, doctor, αλλά η μεγάλη κιθάρα παίχτηκε στο Rock Bottom (και όχι μόνο). ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Πως τυχαίνει και όλοι οι κιθαρίστες που θαυμάζω κι' έχουν καταπληκτικό ήχο να παίζουν με Boss!  ???

Schenker.thumb.jpg.5fd4581db9d96a3a233c92b5dfb1ba9d.jpg

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο M. Schenker είναι ο πιο αγαπημένος μου hardrock κιθαρίστας, που καταφέρνει μέσα από τα πιο σκληρά riff να βγάζει τα πιο ευαίσθητα και μελωδικά σόλο. Τον αγαπώ από παιδί, τον έχω δει και ζωντανά, αλλά όπως είπες Νέστορα, φοβόμουν ότι θα έπεφτα σα θλίψη βλέποντάς τον να παραπαίει απί σκηνής. Βάλε και ότι σήμερα έχω δουλειά από το πρωί μέχρι το πρωί της Κυριακής, σκέφτηκα να κάτσω σπίτι να ξεκουραστώ. Λάθος μου... Σήμερα παίζει στη Θεσσαλονίκη.

 

(Αλήθεια, Νέστορα, σε είχα δει στο lazy με τους 4WDrive. Παίζεις πολύ καλά, αλλά δεν είχα διακρίνει επιρροές Schenker στο παίξιμό σου!)

 

Όσο για τα BOSS, πιστεύω ότι είναι ο θεμέλιος λίθος του καλού ήχου...διαχρονική αξία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει emoticon μουτζας?Αν υπαρχει ας μου ριξει καποιος παρακαλω!

Δεν πηρα χαμπαρι τιποτα. >:( >:( :'( :'(

Ο ανθρωπος εχει ανακαμψει τα τελευταια χρονια και πια δεν ειναι σκια του εαυτου του.

ΟΚ δεν ειναι αυτο που ηταν αλλα εχει ειρμο στο παιξιμο-αν τον ακουγε κανεις πριν 6-7

χρονια θα τον επιανε θλιψη,επαιζε οτι να ναι-και ξανακουει κανεις ολα αυτα για τα

οποια τον γουσταρουμε.Μελωδιες,ωραια ριφφς,ωραιες νοτες.

Νεστορα δε ντρεπομαι να το πω.Σε ζηλευω!

Αν και ποτε δε μ αρεσε ιδιαιτερα η φωνη του Gary Barden:

MSG (Tokyo 2010) [05]. Armed And Ready

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, Νέστορα, σε είχα δει στο lazy με τους 4WDrive. Παίζεις πολύ καλά, αλλά δεν είχα διακρίνει επιρροές Schenker στο παίξιμό σου!

Mακάρι να μπορούσα. :)

 

Νεστορα δε ντρεπομαι να το πω.Σε ζηλευω!

'Εχασες. ;)

 

Θα πάω σήμερα-ελπίζω ναμη φάμε φόλα.

 

Σε διαβεβαιώ ότι θα ευχαριστηθείς, θα πάθεις πλάκα με το υπεραπλό αλλά σούπερ επαγγελματικό παίξιμο των "παιδιών" από τους Scorpions και εντάξει θα ψιλογελάσεις με τον τραγουδιστή που παρεπιπτόντως μοιάζει με το αφεντικό. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ζηλεύω κι εγώ Νέστορα.

 

Καλά μόνο ο Νέστορας πήγε στο Μιχαλάκη;

 

Άγγελε περιμένουμε και από σένα νέα.

 

Πολύ χαίρομαι που ο άνθρωπος είναι πάλι στα καλά του.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου