Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια στην επιλογή λαμπάτου ενισχυτή!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως αν εχεις υπομονη και ψαχτεις αρκετα μπορει να βρεις αρκετα καλα πραγματα στις αγγελιες.Τωρα αν δεν κρατιεσαι βγες βολτα με την κιθαρα σου και ξεκινα να δοκιμαζεις.Σιγουρα θα βρεις κατι να σε καλυπτει.

Αφου τον θες και για εξασκηση στο σπιτι εγω σου προτεινω αυτον εδω.

http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_tubemeister_18_combo.htm

Σε καλυπτει και σε live ανετα.

Took A Jump Through Mississippi...Well,Muddy Water Turned To Wine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακριβώς θέλει πολυ ψάξιμο το θέμα!! Το θέμα eBay θα το τσεκάρω καθώς συχνά αγοράζω προϊόντα απο εκεί.

 Τον Marshall haze τον άκουσα την περασμένη εβδομάδα, μου άρεσε αρκετά, απλά άκουσα διαφορα σχετικά με την αξιοπιστία του( πολλά ελλατωματικά μοντέλα). Επίσης έχει αρκετά γκαζια;;

 Οσον αφορά τους blackstar άκουσα τον HT-5 και έμεινα! Είναι ένα Μικρό higain monster!Οπωσδήποτε θα ακούσω και τον HT20-HT40(Προφανώς ίδια καθαρά δεν έχουν;).

  Το κόμπλεξ made In china δημιουργήθηκε απο τα διαφορα που διάβαζα κατα καιρούς σε ελληνικά και Ειδικά ξένα φόρουμ. Αν δεν υπάρχει θέμα αξιοπιστίας τότε κανένα πρόβλημα!! Απλά θέλω να πιάσουν τόπο τα χρήματα μου.

   Ο peavey classic 30 καλός μου φάνηκε, δεν τον άκουσα απο κοντά, όμως δεν πρέπει να έχει γκάζι. Μου φάνηκε Κάπως μουντός στα βιντεάκια στο youtubi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αποκτας γνωμη απ'το γιου τουμπι θα ερθει εκεινη η ωρα που εξαιτιας του θα βγαλεις λανθασμενη γνωμη για καποιο μηχανημα και οταν το ακουσεις απο κοντα θα τραβας τα μαλλια σου φιλε.Μην εμπιστευεσαι τον ηχο ενος ενισχυτη απο καμερα.

Took A Jump Through Mississippi...Well,Muddy Water Turned To Wine...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ όμως δυστυχώς απο τη στιγμή που δεν μπορείς να βρεις κάποιο μηχάνημα για να το ακούσεις live αναγκαστικά θα πάρεις την λύση του YouTube. Λογικά στα official βιντεακια της peavey θα έπρεπε να ακούγεται και καλυτερα. Ευτυχώς κάποιος γνωστός τον έχει και αυτόν άρα θα μπορέσω να τον ακούσω.

  Γνωριζει κάποιος αν φέρνει κάποιο κατάστημα ενισχυτες orange στη Θεσσαλονίκη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας αλλάξει πολλούς ενισχυτές μέχρι σήμερα, θα σου προτείνω λόγω προσωπικής εμπειρίας τη μάρκα που δεν αναφέρθηκε μέχρι τώρα: egnater tweaker 15W. Εγώ πήρα εδώ και 2 έτη την κεφαλή και το ηχείο (μοιράζονται τα κιλά, μεταφέρονται εύκολα). Συνολικά έιναι κοντά στο budget σου. Πάντα εκ πείρας μιλώντας (ξέχνα τα video στο youtube), είναι ο μόνος που δεν μπορεί να βγάλει άσχημο ήχο όποια παλαβή ρύθμιση και να του κάνεις! - δεν το έχω συναντήσει πουθενά αλλού αυτό. Στο σπίτι και στα live πάντα με βγάζει ασπροπρόσωπο, στον συστήνω ανεπιφύλακτα.

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο egnater μου άρεσε ο rebel 20 αν και 600€ έχει Μόνο η κεφαλή. Όμως έχει Μόνο ένα κανάλι. Ξέρεις που θα μπορούσα μήπως στη Θεσσαλονίκη να ακούσω τον tweaker?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ για αμεσα σου προτεινω αυτον.σου μενουν και αρκετα χρηματα.

νομιζω παιζει στις αγγελιες μας γυρω στα 370€ ( αγνωστος πωλητης σε μενα)

 

Laney LC30-112 amplifier demo

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι στην λιστα μου ο συγκεκριμενος laney.Πρεπει να τον ακουσω.Εχω την εντυπωση οτι  η λανεη προσφερει καλη ποιοτητα σε καλες τιμες.Απλα ειχα την εντυπωση οτι ειναι για πιο blues-rock κατασταση.Φυσικα ολα λυνοντε με ενα treble booster η dist pedal.

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου