Προς το περιεχόμενο

Πως να βαλω desktop συσκευη σε rack


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ψαχνω εδω και δυο μερες στο net για καποια πατεντα ωστε να στερεωσω το electribe μου πανω σε ενα οριζοντιο rack.

 

ξερει κανεις καποια ετοιμη λυση προτου παω σε στραντζα για να φτιαξω custom βαση?

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στον Νάκα αν φέρνει αυτό της Proel μήπως σου κάνει ή δες το σαν ιδέα μήπως δεις κάτι παρόμοιο. Είναι ραφάκι που είναι sliding για να τοποθετήσεις το όργανο κάθετα και να μπαινοβγαίνει εύκολα. ;)

 

tn_ADRK2PE.1.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα εχω δει τα συρταρακια αλλα ειναι για επιτραπεζιο rack. συγκεκριμενα αυτο http://www.thomann.de/gr/skb_106_dj_station.htm

 

ευχαριστω παντως

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τελικα κατεφυγα σε custom λυση.

 

απο κατω απο το electribe και στη μεση του υπαρχει ενα ραφακι για να στηριζει το περισσοτερο βαρος ενω τα αυτακια αποτελουνται απο 2 κομματια που μαγκωνουν το electribe και κρατιουνται απο βιδα στο rack.

 

επισης απο κατω υπαρχει ανεμιστηρακι γιατι οι λυχνιες ζεσταινονται αρκετα και δε θελω να μου ψησουν το micro q που βρισκεται απο πανω.

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βολικο μηχανημα. λιγο το πως φτιαχνεις τα songs ειναι ελαφρως δυσχρηστο. επισης μην ψαρωνεις με τις λυχνιες. δινουν ενα εξτρα gain αλλα ως εκει.

 

κατα αλλα μαζι με το librarian του και φυσικα card reader ειναι πολυ ευκολο να φορτωνεις τα δειγματα σου. επισης τα εφφε του ειναι δημιουργικοτατα παρολο που εχουν μονο 2 παραμετρους. φυσικα πανω απο ολα το sequencer του ειναι κορυφαιο για ηλεκτρονικους ρυθμους. ειδικα το οτι μπορεις να καταγραψεις τις κινησεις των ποενσιομετρων ειναι ολα τα λεφτα.

 

δε μπορω να σκεφτω κατι αλλο τωρα. ρωτα με αν θες να μαθεις κατι αλλο.

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω. Εχς ενα ΕΑ-1 εδω και χρονια. Λιγο πολυ τα ιδια χαλια ειναι  ;)

 

ζητημα να το εχω ανοιξει 10 φορες....

 

να σοθ πω την αληθεια, νομιζω πως ειναι τσαμπα λεφτα ολα αυτα τα "μηχανακια"  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει οχι και ετσι. εγω δουλευω ολους τους ρυθμους μ'αυτο. το ΕΑ-1 που λες ειναι αρκετα παλιο. σε γενικες γραμμες με εχει βολεψει.

 

α τωρα θυμηθηκα πιο ειναι το τρελλο ατου του. εχει αρπιστη που ελεγχεις σε ζωντανο χρονο τις αξιες των αρπισματων μεσω του Touchpad. ειναι οτι πιο κοντα εχω βρει στο live ηλεκτρονικο groove. αν το βρεις πουθενα θα κολλησεις ασχημα με τον αρπιστη. εμενα εχει ψιλολιωσει το πλαστικο στο touchpad :)

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου