Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση PAF pickups


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...θα θελα εναν παφ να ειναι γεματος, ευκρινεια, δυναμικες αλλα να μπορει να πιανει και vintage αλλα και 80ς hard rock ηχο.

 

Ολα αυτα συν πολυ καλο strat like ηχο οταν σπλιταρουν μου δινουν οι WCR Godwoods. Aκριβοι αλλα δε το μετανιωσα καθολου http://www.wcrguitar.com/godwood.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καπως ετσι θα το ελεγα...

 

οπως επισης δε μου αρεσουν οταν τους ακουω με distortion.,,μου ακουγονται αδειοι θα ελεγα...

 

θα θελα εναν παφ να ειναι γεματος, ευκρινεια, δυναμικες αλλα να μπορει να πιανει και vintage αλλα και 80ς hard rock ηχο.

 

οι 57 μου απο οτι καταλαβα παιζουν καλυτερα σε σκαφος παρα σε solid

 

Τους θες δηλαδή πιο hot αλλά ακόμη ευέλικτους και με χαρακτήρα PAF. Oι Mules το έχουν αυτό (πηγή έμπνευσης για το όνομά τους ήταν οι Gov't Mule αλλά και το γεγονός πως έχουν το dna ενός PAF αλλά όταν χρειαστεί "κλωτσάνε" σαν... μουλάρι). Είναι αρκετά "οpen" στις ψηλές και πολύ ωραίοι μαγνήτες με γλυκό ήχο. Από τους Bare Knuckle, λίγο πιο hot από τους Mule και ιδανικοί για περισσότερο gain αλλά εξίσου περιγραφικοί, δυναμικοί και με την ίδια ευελιξία είναι οι Rebel Υell.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνητες που προτειναν τα παιδια ειναι πολυ καλοι, και ταυτοχρονα κοστιζουν αρκετα.Κατι σε πιο φθηνο αλλα κατα την γνωμη μου οχι υποδεέστερο ειναι οι Duncan Pearly Gates.

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα (και καλως σας βρηκα μιας και ειναι το πρωτο μου μυνημα )

 

Θα σου προτεινα να δεις και τους Doug Aldrich της Suhr .

Εγω ειμαι ενθουσιασμενος !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και τους υβριδικους απο duncan http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/medium-output/sh16_59_custom/δεν ειναι ακριβως paf αλλα μπορει και να σου κανουν!

δυστηχως δεν τους εχω δοκιμαση(ακομα) προσωπικα αλλα εχω ακουση και διαβαση τα καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου