Προς το περιεχόμενο

Hellraiser C7 VS Loomis 7


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο καμοσο ψαξιμο κατεληξα σε αυτες τισ 2 κιθαρες της Schecter.Εψαξα ολη την ομονοια και εξαρχια πηρα τηλ στην telesound πηγα και στο καταστημα του Αιγαλεου.Το αποτελεσμα?Τιποτα και θα συνεχισει ετσι μεχρι τον απριλιο η telesound θα φερει 4 κομματια μεχρι το τελος του μαρτιου μονο και μετα το απριλιο παλι.

 

Λοιπον το θεμα ειναι οτι θελω να δοκιμασω και τις 2 κιθαρες μαζι για να κανω σιγκριση και να αποφασισω.Οποτε κανεις απο προσωπικη εμπειρια ξερει τι ουσιαστικη διαφορα στον ηχο η στην αισθηση εχουν αυτες οι 2 κιθαρες.Επισης καμια συμβουλη που θα τις βρω αν υπαρχουν πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή με ενδιφέρει και εμένα το θέμα και σκόπευα να κοιτάξω εξωτερικό μεριά, θα φέρουν δηλαδή 2 hellraiser και 2 Loomis; Και ποιά Loomis; Την fixed bridge ή την floyd rose? Τις έχουν κάνει κράτηση αυτές που θα φέρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή με ενδιφέρει και εμένα το θέμα και σκόπευα να κοιτάξω εξωτερικό μεριά, θα φέρουν δηλαδή 2 hellraiser και 2 Loomis; Και ποιά Loomis; Την fixed bridge ή την floyd rose? Τις έχουν κάνει κράτηση αυτές που θα φέρουν;

 

ειπε οτι θα φερουν 4  7χορδες οποτε αν ειναι λοομις η hellraiser πιστευω ειναι πολυτελεια οπως και το χρωμα αν θες hellraiser.Μαλλον χωρις τρεμολο πρεπει να εννοουσε αλλα φιλε το θεμα ειναι τραγικο.Μεχρι και ο τυπος εβριζε στο τηλεφωνο που πηρε και ρωτησε να φανταστεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχα!  :P >:( Μου φαίνεται ότι το εξωτερκό είναι μονόδρομος... Πάντως από διάφορα forum που έχω διαβάσει λένε οτι στην Loomis τη θετική διαφορά κάνει το ash body κι επίσης μιλάνε για λίγο καλύτερο feeling στο neck της σε σχέση με τη Hellraiser. Έχω παίξει ελάχιστα μονο με μια hellraiser 7 fixed οταν είχα πάει περυσι στο Τhomann, οπότε δε μπορώ να συγκρίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δυο καλες κιθαρες ειναι. Τωρα απο εκει και περα ειναι η εξωτερικη εμφανιση στην οποια κατα την γνωμη μου η loomis σκιζει. Και φυσικα η ταστιερα της που ειναι maple.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα update πηρα τηλ στα κεντρικα του "τηλεηχου" και μου ειπαν τα εξης

 

"Στο τελος του μηνα θα ερθουν 4  (7χορδες hellraiser) δεν ξερουμε αν ειναι με τρεμολο η οχι  και επειτα απο κει και περα η λοομις θα ερθει το ΜΑΙΟ."

 

 

Οποτε παιδια δεν παιζει να τις δοκιμασω και τις 2 μαζι απο οτι καταλαβα.

 

Αυτα τα ωραια νεα τι να κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορίς αν θες να περιμένεις ως το Μάιο που θα έρθει και η loomis, να τη δοκιμάσεις. Για 2 μήνες, δε χάθηκε και ο κόσμος, αν ψήνεσαι τόσο τρελά  ;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορίς αν θες να περιμένεις ως το Μάιο που θα έρθει και η loomis, να τη δοκιμάσεις. Για 2 μήνες, δε χάθηκε και ο κόσμος, αν ψήνεσαι τόσο τρελά  ;)

 

 

Μιλησα και με τον κολλητο μου για το θεμα και μου ειπε , μαλλον αυτο θα κανω, να δοκιμασω την hellraiser και αν μου κανει να την παρω κατευθειαν γιατι βασικα η λοομις δεν μου γεμιζει το ματι η maple ταστιερα εκτος αν κανω λαθος και μαλλον θα βρομιζει κιολας.

Ενα αλλο θεμα ειναι οτι στο Thomann την ειχε 750 και τωρα την εχει 850 και πιο παλια στην telesound μου ειχαν πει οτι θα την παρω 750 δεν πιστευω επειδη αλλαξε στο thomann τιμη να δωσω κανα 900αρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτην απο το Musicscmidt ! Οπου και να την βρεις φτηνοτερα , τους στελνεις το url τηε τιμης και σου κανουν καλυτερη προσφορα

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτην απο το Musicscmidt ! Οπου και να την βρεις φτηνοτερα , τους στελνεις το url τηε τιμης και σου κανουν καλυτερη προσφορα

 

 

Μπορεις να το γραψεις σωστα γιατι το εβαλα στο Google δεν μου εβγαλε κανενα αποτελεσμα.Δωσε μου το site.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου