Προς το περιεχόμενο

Hellraiser C7 VS Loomis 7


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμενα δεν μου αρεσει :P :P

 

^^Τι δεν σου αρεσει??

 

 

Για αυτο που ειπες πιο πανω για τους blackouts δεν λεω οτι δεν ειναι καλοι αλλα δεν τους εχω ακουσει ποτε απο κοντα για να κρινω και η telesound δεν φερνει κανει blackjack ATX 7 οποτε θα ειναι blind buy το οποιο δεν προκειται να κανω ουτε  με σφαιρες γιατι παθημα =μαθημα.

Οσο για τον καφρικο ηχο των EMG για να καταλαβεις μερικες φορες δεν μου φτανει το distrortion που βγαζουν οι EMG και παω τερμα το GAIN αλλα αριζει το σφυριγμα.Καθαρα παιζω μονο οταν κανω εξασκηση σε χαμηλη ενταση οταν παιζω κανονικα FULL GAIN DISTORTION οποτε δεν πιστευω να εχω κανα προβλημα με τους 707 αφου οι 81 ειναι μια χαρα.Αρχη-καφρος οχι *******. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι ενισχυτή έχεις freddy?

 

Και κάτι άλλο. Ξέρεις ότι το βαρύτερο distortion βγαίνει όταν ΔΕΝ έχεις τέρμα το gain, έτσι; Κάποια στιγμή ρίξε το gain και δες.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^Τι δεν σου αρεσει??

 

 

Για αυτο που ειπες πιο πανω για τους blackouts δεν λεω οτι δεν ειναι καλοι αλλα δεν τους εχω ακουσει ποτε απο κοντα για να κρινω και η telesound δεν φερνει κανει blackjack ATX 7 οποτε θα ειναι blind buy το οποιο δεν προκειται να κανω ουτε  με σφαιρες γιατι παθημα =μαθημα.

Οσο για τον καφρικο ηχο των EMG για να καταλαβεις μερικες φορες δεν μου φτανει το distrortion που βγαζουν οι EMG και παω τερμα το GAIN αλλα αριζει το σφυριγμα.Καθαρα παιζω μονο οταν κανω εξασκηση σε χαμηλη ενταση οταν παιζω κανονικα FULL GAIN DISTORTION οποτε δεν πιστευω να εχω κανα προβλημα με τους 707 αφου οι 81 ειναι μια χαρα.Αρχη-καφρος οχι *******. :P

 

to  μαυρογιαννος!

δεν ειναι κιριλε :P :P

μου ακουγετε πολυ κακο λολ σοβαρεβομαι!

σε καταλαβαινω για τους μαγνητες και γω καπως ετσι εκανα με τους ιδιους δικους μου...

προσωπικα εχω βρει την χαρα μου με  invader apo duncan...

σου εχει κατσει στραβη? με  αγορα στα τυφλα?

εγω παντως δεν θα φοβομουν για τους συγκεκριμενους μαγνητες....ισως να λεει πολλα το οτι εβγαλε αμμεσος αντιστχη σειρα η  emg ...

σε καποια φαση ανετα θα παρω μια  mtm  να γουσταρω με τους  blackout  πανω :P :P

Τι ενισχυτή έχεις freddy?

 

Και κάτι άλλο. Ξέρεις ότι το βαρύτερο distortion βγαίνει όταν ΔΕΝ έχεις τέρμα το gain, έτσι; Κάποια στιγμή ρίξε το gain και δες.

 

εγω δεν γνοριζα κατι τετοιο...αν και ομολογω οτι ισως να εβγαλα καλυτερο ηχο με την παλια κιθαρα μου οταν δεν ειχα το πεταλι στο τερμα....

διορθοσε με αν κανω λαθος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ενισχυτή έχεις freddy?

 

Και κάτι άλλο. Ξέρεις ότι το βαρύτερο distortion βγαίνει όταν ΔΕΝ έχεις τέρμα το gain, έτσι; Κάποια στιγμή ρίξε το gain και δες.

 

Μα μου αρεσει το πολυ distortion γιατι εχω και επιροες zakk wylde αλλα θελω πολυ gain και ξερω ηχο σαν τους Pantera.Το εχω γυρο στο 7 κατω απο το 6 γινεται λιγο σοφτ .Randall G2 100watt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wp man!

idios enisxiths m erxete!

dwse kamia kalh rithmish ;D ;D

 

Τι ανυσηχεις εχει πανω χαρτι με ρυθμισεις και διαλεγεις και βαζεις βεβαια οχι ακριβως θα το βρεις πολυ ευκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να το δικαιολογήσω ακριβώς αλλά μου κάνει για πολύ hall of fame thread το συγκεκριμένο...

 

thumb.2187df6a40f21b453a23eea0b0da27a3.7595a86887ae41d057fb837cc5eddbe1.jpeg

 

Δλδ τι εννοεις για πλακα το λες η ειρονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μου αρεσει το πολυ distortion γιατι εχω και επιροες zakk wylde αλλα θελω πολυ gain και ξερω ηχο σαν τους Pantera.Το εχω γυρο στο 7 κατω απο το 6 γινεται λιγο σοφτ .Randall G2 100watt

 

Εντάξει σχετικά καλά παίζει. Έτσι όπως το είπες, έλεγα ότι παίζεις με gain στο 10 και ξούρα ο θεός.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πιστευω να εχω κανα προβλημα με τους 707 αφου οι 81 ειναι μια χαρα.Αρχη-καφρος οχι *******. :P

 

οι 707 είναι σαν τους 85, που τους προτιμω απο τους 81 (υπαρχουν και 81-7). Σηκωνουν πολυ γκαζι και καθαρισμα απο volume κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου