Προς το περιεχόμενο

Relic Project


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους.

 

Επειδή τον τελευταίο καιρό το GAS έχει ανέβει εντυπωσιακά αλλά λεφτά πουθενά είπα να τσακώσω την πρώτη κιθάρα μου και να της αλλάξω τα φώτα.

Το πρώτο που θέλω είναι να "χαλάσω" το χρώμα.

Το πρόβλημα είναι οτι δεν ξέρω από γυαλόχαρτα τι θα πρέπει να χρησιμοποιήσω.

Επίσης, που μπορώ να βρω λίμα κατάλληλη για scallop?

Τέλος, θα μπορούσατε να μου προτείνετε μαγνήτες που να μην απαιτούν κολλητήρι για blues μεχρι hard rock παιξίματα?

 

Αυτά προς το παρών. Το πιθανότερο είναι να προκύψουν και άλλες ερωτήσεις στην πορεία γιατί δεν έχω ιδέα τι κάνω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hint:Επειδή κατά πάσα πιθανότητα το σώμα θα εχει καμιά...500αριά κιλά πολυουρεθάνη,το αποτέλεσμα θα είναι μάλλον κωμικοτραγικό...  ;D

 

Οι "reliced" κιθάρες που θαυμάζεις έχουν νίτρο πάνω και η διαδικασία αυτή μόνο απλή δεν είναι,γι΄αυτό και την χρυσοπληρώνεις άλλωστε... ;)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μας πεις πρώτα για ποια κιθάρα μιλάμε;

 

Επειδή υποψιάζομαι ότι η κιθάρα δεν είναι βαμμένη με νίτρο, θα χαλάσεις, κυριολεκτικά, το χρώμα. Και δεν θα φαίνεται με την καμία ρέλικ. Θα φαίνεται καρνάβαλος. (Αυτά δλδ που σου είπε ο S9F)

 

Μαγνήτες που δεν χρειάζονται κολλητήρι - εκτός από τους EMG των οποίων όλο το σύστημα είναι στημένο γύρω από τα κλιπς - εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω.

 

Φιλικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά θα πω αυτό που ξέρω και μετά το κρίμα στο λαιμό σου ;D

 

Για relicing θέλεις παλμικό ή περιστροφικό τριβείο με 280 ή 320 grid γυαλόχαρτα, προσοχή και υπομονή. σημείωση: Η χρήση ηλεκτρικών τριβείων μειώνει τις πιθανότητες κακού αποτελέσματος, φυσικά με σωστή χρήση.

 

Για το scalloping δες εδώ έναν εύκολο τρόπο:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170173.msg351013#msg351013

 

Για τους μαγνήτες ότι είπε ο Ray, δηλαδή σετάκι EMGs και λέω σετάκι για να έρθει με όλα έτοιμα για κλιπ-κλιπ-κλιπ ;D και έτοιμος.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου