Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Jam Dynassor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτηκα να προτείνω να επικοινωνήσεις με το Jam μιας και είδα ότι είναι εξυπηρετικός αλλά μόλις είδα ότι τα είπατε μέσω mail.. Άτιμη βιασύνη  :-[ :)

 

Το χρατς ίσως είναι επειδή είναι λογαριθμικό το ποτενσιόμετρο και εκεί αυξάνεται απότομα η παράμετρος που ρυθμίζει. Το είχα προσέξει και εγώ στο dynassor αλλά και σε ένα micro amp που είχα της mxr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε χωρις να το έχω το dynassor.

 

Συνήθως το χρατς χρουτς στα ποντεσιόμετρα θέλουνε ή καθαριστικό σπρέι αλλα για ποντεσιόμετρα που η διαφορά τους από τα απλά καθαριστικά επαφών είναι ότι αυτό το σπρέι λυπαίνει κιόλας(πράμα που χρειάζεται το ποντεσιόμετρο) δεν το αφήνει στεγνό όπως το απλό καθαριστικό.

Ή στην χειρότερη θέλει άλλαγμα το ποντεσιόμετρο αυτά γίνονται συνήθως.

Αν είναι κάτι άλλο πρέπει και να ακούσουμε τι είναι.

 

Το τρίμμερ είναι μεταβλητή αντίσταση.

Αν βάλεις το πολύμετρο στα ποδαράκια του θα σου δείξει κάποια μονάδα αντίστασης π.χ. 200Ω.

Αν το γυρίσεις η μονάδα αυτή αλλάζει,αλλάζεις την αντίσταση δλδ.

 

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχες το dynassor ή έτυχε να πέσει στα χέρια σου ?

 

Το είχα το dynassor πριν δώσω τα πετάλια μου και πάω σε πολυεφφέ και ήταν απίστευτο. Γιατί σε ενοχλεί το χρατς τόσο, λογικά ακούγεται μόνο όταν το πειράζεις και όχι όταν παίζεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μικρό χρατς-χρατς στο ποτενσιόμετρο του sustain (στην περιοχή λίγο πριν τερματίσει), είναι φυσιολογικό, και έχει να κάνει με την σχεδίαση του κυκλώματος.

Ελπίζω να μην είναι ενοχλητικό, μιας και θεωρώ πως κατά τη διάρκεια του παιξίματος δεν αλλάζει η τιμή του, και όταν αυτό γίνεται δεν είναι πολύ έντονο.

 

Παρ'όλα αυτά υπάρχει πάντα και η πιθανότητα το ποτενσιόμετρο από την πολυχρηστία, να χρειάζεται αλλαγή. Αν θέλεις, μπορείς να το φέρεις να το δω από κοντά και να το συγκρίνουμε και με ένα καινούριο

 

Γιάννης

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μικρό χρατς-χρατς στο ποτενσιόμετρο του sustain (στην περιοχή λίγο πριν τερματίσει), είναι φυσιολογικό, και έχει να κάνει με την σχεδίαση του κυκλώματος.

Ελπίζω να μην είναι ενοχλητικό, μιας και θεωρώ πως κατά τη διάρκεια του παιξίματος δεν αλλάζει η τιμή του, και όταν αυτό γίνεται δεν είναι πολύ έντονο.

 

Παρ'όλα αυτά υπάρχει πάντα και η πιθανότητα το ποτενσιόμετρο από την πολυχρηστία, να χρειάζεται αλλαγή. Αν θέλεις, μπορείς να το φέρεις να το δω από κοντά και να το συγκρίνουμε και με ένα καινούριο

 

Γιάννης

Μιάς και υπήρχε επαφή δια μέσω email. ελπίζω να μην είναι παρεξηγήσιμο αυτό το thread. Δες το σαν αποτέλεσμα της πλήρους άγνοιας περί του αντικείμενου, και ότι το  βίντεο στο οποίο παραπέμπει το site σας για το dynassor στο you tube, το πετάλι όσο παρατήρησα δεν παρουσιάζει αυτό στο οποίο αναφέρομε.

Πρώτον ευχαριστώ για την απάντηση, και ναί θα επιθυμούσα να γίνει απο κοντά ένας έλεγχος, σύγκριση.

Όμως δεν γνωρίζω την διεύθυνσή σας.Δεν αναφέρετε στο site. Eάν θέλεις μου την στέλνεις με κάποιον τρόπο ?

π.χ πμ ?

και εάν θέλεις διευκρίνισε μου εάν χρειάζεται να κάνω τηλ. ραντεβού οπότε θα χρειαστώ και το τηλ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου