Προς το περιεχόμενο

Πετάλι για μπλουζ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Way huge    loin overdrive

 

h

 

Way huge green rhino

 

h και τα 2 μαζι

Guitars:YAMAHA SG1820,YAMAHA SG1802

Pedals:Jerry Cantrell Wah, Bogner Red, Bogner Blue, MXR 5150 Overdrive, Zoom MS-70CDR

AMPS:Yamaha THR100, Atomic Amplifire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Γλυκό"; Μου έρχεται στο μυαλό o Robben Ford, όχι τόσο ο SRV... Τσέκαρε dumbleοειδή πετάλια όπως Providence Stampede SOV 2 και διάφορα άλλα που μπορείς να βρεις με μια απλή αναζήτηση στο Google. Ψάξε πχ Dumble like pedals. (Αν τυχόν δεν ξέρεις τί εστί Dumble, πρόκειται για θρυλικό κατασκευαστή ενισχυτών των οποίων τα καλά λίγοι απολαμβάνουν- ας μη σου κάνω τον ξερόλα, με μια αναζήτηση θα βρεις διάφορα). Όταν καταλήξεις σε κάποια πετάλια δες μήπως υπάρχει video demo τους στο proguitarshop.com, κάνει πολύ ωραία reviews.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτο ειναι μια προταση

 

 

+1000000

 

και προτεινω και το Direct Drive Barber παλι το οποιο χρησιμοποιω σταθερα πλεον. !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stardust blackface μου άρεσε αρκετά. Επίσης τσέκαρα το tubedreamer+ από Jam pedals. Και διαπίστωσα ότι πρόκειται για ελληνικές κατασκευές. Έχει κανείς άποψη για το plexi 60's overdrive από blue pedals?

 

Να προσθέσω ότι γύρω εκεί στα 150-170 σκέφτομαι να ξοδέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω το PLEXI 60's εδω και λιγο καιρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την δουλεια του BLUE Pedals.Το χρησιμοποιω για blues-rock στυλ.H χροια του βεβαια φτανει μεχρι και hard rock, ο ηχος του ειναι πολυ "δυνατος" και εχει καλες αρμονικες.

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου