Προς το περιεχόμενο

Πετάλι για μπλουζ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

150-170?

Marshall bluesbraker mk1...... Εχθες εφυγε ενα στο αγγλικο ebay μαζι με αλλα 2 αδιαφορα πεταλια (ενα boss διπλο και κατι ακομα δεν θυμαμαι) στις 100 λιρες. Αν σκεφτεις οτι το συγκεκριμενο πεταλι φευγει συνηθως πανω απο 130-140 λιρες τοτε αν το πετυχεις παρτο αμεσως!!! Απο αυτην την εποχη marshall πεταλιων, αυτο ειναι το πιο ακριβο και ισως το πιο καλο αναλογικα παντα με το ειδος μουσικης που προσφερουν.

Rock'n Roll doesn't create psychos. It helps psychos to be more creative...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε κ εδω:

κι ακόμα καλύτερο αυτό (και τζάμπα). To clean knob πάει την ευελιξία του πεταλιού σε άλλα επίπεδα.

 

Ποοολυ καλά και τα 2 barber που προτάθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριχαρδε αυτο σου ελλειπε να πεις κακο λογο για τα μπαρμπερακια μας !!! χαχαχαχαχα !!!

 

Να δω πότε θα βρούμε χρόνο να βάλουμε δίπλα-δίπλα το barber κ το palmer! Και γενικά να τα πούμε ρε αδέρφι! χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες αργότερα...

Επαναφέρω ένα παλιό θέμα για να θέσω κάποιες ερωτήσεις.

Έχω διάφορα overdrive για blues (route66, zen overdrive clone, mxr custom) αλλά έχω κι ένα παραπονεμένο blues driver boss το οποίο ενώ είναι πολύ ωραίο πετάλι, δεν το χρησιμοποιώ γιατί υπολείπεται ελαφρώς των προαναφερθέντων. Το πετάλι αυτό είναι δώρο από τα μέλη της παλιάς μπάντας οπότε δεν θέλω να το πουλήσω.

Το ερώτημα είναι αν έχει κάποιος υπόψη του κάποια μόντα που θα μπορούσε να γίνει πάνω του?  ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Το ερώτημα είναι αν έχει κάποιος υπόψη του κάποια μόντα που θα μπορούσε να γίνει πάνω του?  ???

Πριν μερικα χρονια ειχα ακουσει clips με το Blues Driver μονταρισμενο απο τον Keeley και μου αρεσαν παρα πολυ. Διαφανος ηχος με πολλες δυναμικες http://www.robertkeeley.com/products/pedal-mods/blues-driver/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικα χρονια ειχα ακουσει clips με το Blues Driver μονταρισμενο απο τον Keeley και μου αρεσαν παρα πολυ. Διαφανος ηχος με πολλες δυναμικες http://www.robertkeeley.com/products/pedal-mods/blues-driver/

Πως γίνεται ακριβώς όμως με τον Keeley. Του στέλνω το πετάλι και μου το γυρνάει moded. Είδα στο site του ότι κοστίζει 65$. Αυτό σημαίνει ότι πληρώνω το κόστος αποστολής και τα 65 και μετά μου το στέλνει. Το κόστος της επιστροφής πως το χρεώνομαι.

Ξέρει κανείς πόσο καιρό παίρνει αυτή η ιστορία.

Θα προτιμούσα βέβαια καμιά ντόπια λύση ή DIY λύση!

:) :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου