Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση σχετικα με το που εχουμε τον ενισχυτη μας


solega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα και χρονια σας πολλα

 

Παιζει ρολο κατα τη γνωμη σας η την εμπειρια σας εαν τον ενισχυτη τον εχουμε στο πατωμα,σε ενα κασονι,σε βαση ή πανω σε ραφι? Επιρρεαζει τον ηχο του?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, βέβαια. Ειδικά στα μπάσσα του ενισχυτή. Οι επιφάνειες στις οποίες ακουμπάει παίζουν τον ρόλο ηχείου. Αλλιώς είναι ενισχυτης σε ξύλινο πάτωμα και αλλιώς σε άλλο υλικό (που δεν πάλλεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια παίζει ρόλο! Πάρα πολύ!

Το πιο εύκολο είναι να δοκιμάσεις και μόνος σου! Φαντάζομαι έχεις ενισχυτή.

 

Για να σε προλάβω, δεν υπάρχει "σωστή" τοποθέτηση. Η τοποθέτηση είναι καθαρά θέμα γούστου και που βρίσκεσαι εσύ σε σχέση με τον ενισχυτή και φυσικά το κοινό! Αν, υπάρχει κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πολλα χρονια τον ενισχυτη τον ειχα κατω. στα πλακακια.

μετα απο παραπονα του απο κατω μου αρχισα να τον βαζω πανω σε ενα ραφι ενος ξυλινου επιπλου. απο τοτε ηχο δεν εχω ξαναευχαριστηθει  :'(

ουτε μπασα ουτε ογκος ουτε τιποτα. ειναι ιδεα μου? η μπορει να παιζει ρολο?

 

Edit: τα μπασα χαθηκαν λογω ανυψωσης του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Edit: τα μπασα χαθηκαν λογω ανυψωσης του?

 

Παιζει και το οτι ακους περισσοτερα πριμα τωρα αρα αισθανεσαι σαν λιγοτερα τα μπασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζοντάς το στο πάτωμα έχω προβλημα με τον απο κατω μου ομως....

 

Αν καθεσαι-στεκεσαι στο πλαι του ενισχυτη(και ας ειναι στο ραφι) ωστε να μην τον ακους straight to your face δεν ειναι καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε μου δεν μου αρεσε ο ηχος του ενισχυτη που ακουμπαει 100% το πατωμα (μια και δεν ακους τιποτα εκτος απο μια ανεξελεγκτη μπασαδουρα),για αυτο και το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να τον....σηκωνω.... ;D

 

Το δευτερο καλυτερο που μπορει να κανει καποιος ειναι να τον γείρει σε στυλ Fender ειτε με tilt back legs ,ειτε ακουμπωντας τον στον τοιχο υπο γωνια.

 

Και παλι ομως αλλη...ηδονη... ;D ειναι να τον εχεις στο υψος των αυτιων σου.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καθεσαι-στεκεσαι στο πλαι του ενισχυτη(και ας ειναι στο ραφι) ωστε να μην τον ακους straight to your face δεν ειναι καλυτερα?

 

ειναι δε μπορω να πω αλλα δεν εχει ογκο ρε γμτ δεν εχει μπασα.....  :-\

ενταξει παιζω και σε σχετικα χαμηλες εντασεις....θα τον ξανακατεβασω και θα σας πω αποψεις

 

 

Και παλι ομως αλλη...ηδονη... ;D ειναι να τον εχεις στο υψος των αυτιων σου.... ;)

καλα αυτο να λεγεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου