Προς το περιεχόμενο

Επιλογη αναμεσα σε fender vintage 62 reissue και deluxe strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν ειχε τα vintage ταστα θα την προτιμουσα απο την deluxe...ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εγω και τα vintage ταστα...δεν......(παιξε ομως με την κιθαρα γιατι μπορει εσυ να μην εχεις κανενα προβλημα οπως αλλωστε δεν εχει ο Clapton,o Hendrix & o....Nestoras... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φυσικα και θα αγοραστουν μεταχειρισμενες.

 

+1

 

Για κάποιους μπορεί να είναι ωραία η εμπειρία αγοράς μιάς...κανιμόθριας  ( ;D )  κιθάρας,αλλά για ΟΛΟΥΣ δεν είναι και τόσο ωραία η...εμπειρία οτί "με το καλημέρα" έχασε ένα "ωραιότατο" 20%...  ;D

 

(μετά τις 17 του μηνός,μάλιστα,μάλλον θα μπορείς να βρεις κιθάρες σε αντάλλαγμα για λίγη...μορταδέλα και ελιές.  ;D )

 

ειναι συμπερασματα που εχουν βγει απο συζητησεις εδω μεσα...ουτως η αλλως δοκιμη θα γινει ωστοσο θα ηθελα να ακουσω μερικες αποψεις!

 

Άσε τα..."συμπεράσματα" που έχουν βγει εδώ μέσα και κάνε υπομονή μέχρι να έρθει η ώρα να τις δοκιμάσεις εσύ και μετά θα βγάλεις τα ασφαλέστερα συμπεράσματα.  ;)

 

Σύμφωνα με τις προτιμήσεις σου,μάλλον για την Deluxe είσαι.Σχετικά με τις τιμές που ρώτησες,βλέπε το σχόλιό μου παραπάνω...  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ειχε τα vintage ταστα θα την προτιμουσα απο την deluxe...ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ εγω και τα vintage ταστα...δεν......(παιξε ομως με την κιθαρα γιατι μπορει εσυ να μην εχεις κανενα προβλημα οπως αλλωστε δεν εχει ο Clapton,o Hendrix & o....Nestoras... ;D)

Θα 'θελα να σου πω, πως εγώ δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση αλλά προς αποφυγή, γιατί μου αρέσουν τα vintage τάστα, έχω τις χορδές "ψηλά" και έχω πουλήσει όλες τις Strat μου με 9.5 radius. Kαι αυτό γιατί σε τέτοιες (τις δύσκολες) έχω μάθει και συνηθίσει. Ξέρεις αυτό το "έξις δευτέρα φύσις". ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλυτα την 62άρα. 'Οργανο με χαρακτήρα και προσωπικότητα. Αντίθετα η deluxe αρκετά απρόσωπη κιθάρα με μαγνήτες, για τα αυτιά μου μετριότατους.

Τα vintage τάστα δεν είναι απαραίτητα δύσκολα (προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα με vintage τάστα).

Και συγνώμη αν μιλάω πολύ απόλυτα , αλλά καποια στιγμή τις είχα και τις 2 (τώρα τη deluxe την πούλησα). Με τη μία έπαιζα απλά για να παίξω. Την άλλη δεν μπορώ να την αφήσω από τα χέρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα 800αρι η deluxe & το πολυ κανα 1000αρικο η 62.Παραπανω δεν αξιζει να ασχοληθεις...

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα 800αρι η deluxe & το πολυ κανα 1000αρικο η 62.Παραπανω δεν αξιζει να ασχοληθεις...

 

Θεωρητικα καταληγω μαλλον στην 62' η οποια ειναι ευκαιρια με την εννοια οτι δε κυκλοφορει και πολυ στα μεταχειρισμενα.Να ρωτησω,σε περιπτωση που δεν με βολεψουν τα ταστα,ποσο λαθος 'ιστορικα' και αξιακα θα ηταν να τα αλλαξω με διαφορετικου μεγεθους?Επισης ο ιδιοκτητης με παρεπεμψε στο συγκεκριμενο σαιτ για τη τιμη της και η προσφορα του ειναι λιγο πανω απο 1200

 

http://www.gbase.com/gear/fender-62-re-issue-stratocaster-2002-ice-blue

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω από 1200 Ευρώ????? :o :o

Να πείς του πωλητή οτι χτυπήσαμε ένα ελικόπτερο, και αν θέλει τα φτερά να τα κάνει σούπα  ;D

Αυτα τα κ*λοσαιτ φταινε ;D

Την εκτιμαει παντως αρκετα ψηλα!Γιατι αραγε?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

?Επισης ο ιδιοκτητης με παρεπεμψε στο συγκεκριμενο σαιτ για τη τιμη της και η προσφορα του ειναι λιγο πανω απο 1200

 

ναι μονο που αυτη ειναι μια σπανια  κιθαρα  limited reissue με matching headstock (+500 ευρω στην αρχικη τιμη της) η οποια ετσι κι αλλοιως μονο συλλεκτες ενδιαφερει (δεν εχει καποιο αλλο ηχητικο plus δηλ.)

 

ουτε για ΠΛΑΚΑ πανω απο 1000 ευρω.

 

εδω πριν απο λιγο καιρο ενα παλικαρι πουλουσε την καλυτερη Fender Strat (Eric Johnson με rosewood fretboard) 1300 ,θα δωσεις 1200 για..... πολυεστερικη 62 reissue? ;D

 

Να ρωτησω,σε περιπτωση που δεν με βολεψουν τα ταστα,ποσο λαθος 'ιστορικα' και αξιακα θα ηταν να τα αλλαξω με διαφορετικου μεγεθους

 

δεν ξερω ουτε ΕΝΑΝ κιθαριστα που να μην τα εχει αλλαξει με jumbo οταν ηρθε η ωρα τους...παιζει και ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ τοσο ΤΡΑΓΙΚΑ καλυτερα η κιθαρα με jumbo που δεν θα το πιστευεις....

 

αλλα αν ειναι να δωσεις 1200 και μετα αλλα 250 για ταστα δεν παιρνεις καλυτερα μια hot rod ή μια Eric Johnson?

 

Η ΑΚΟΜΑ καλυτερα κατευθειαν αυτη που εχει και jumbo frets & modern radius

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=86015

 

που ειναι και custom shop ltd edition και μονο ΑΞΙΑ θα παρει με τα χρονια?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου