Προς το περιεχόμενο

Πως κάνω έναν αμερικανικο ενισχυτή να παίζει στην ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαίρεται, εδώ και καιρό θέλω να πάρω έναν 120W Peavey VTM δεκαετίας 80 από την αμερική και θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις τι πρέπει να κάνω με το ρεύμα για να παίζει στη ευρώπη? φτάνει ένας μετασχηματιστής η πρέπει να αλλάξω όλο το power supply?

 

PS: (είμαι άσχετος με ηλεκτρολογικά θέματα, πρακτικά μια απάντηση του τύπου "πλήρωσε αυτόν εκεί τόσα για να κάνει τα δικά του" μου αρκεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Ξεκινα ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να απαντησει και κανας ανθρωπος (τα ματια μου βγηκανε με τα greeklish)

 

2.Aγορασε εναν step down transformer (μετασχηματιστη) απο τα 230 στα 110 βολτ και μια χαρα θα παιξει. Πριν τον αγορασεις πες στο μαγαζι ποσα ΒΑΤΤ ειναι ο ενισχυτης (γραφει απο πισω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εάν ο ενισχυτής δεν έχει επιλογέα τάσης (110 - 220 κλπ), τότε:

 

2.Aγορασε εναν step down transformer (μετασχηματιστη) απο τα 230 στα 110 βολτ και μια χαρα θα παιξει. Πριν τον αγορασεις πες στο μαγαζι ποσα ΒΑΤΤ ειναι ο ενισχυτης (γραφει απο πισω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου