Προς το περιεχόμενο

One Spot: Πρόβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το One Spot.

 

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν λειτουργεί... δηλαδή το βάζω στα πετάλια και δεν ανοίγει τίποτα, ενώ λειτουτργούν κανονικά με μπαταρία ή άλλο τροφοδοτικό. Φυσικά τσέκαρα ότι στο πρόβλημα είναι στο βασικό καλώδιο και όχι στο "χταπόδι".

 

Στην τελευταία πρόβα (χθες) λειτουργούσε κανονικότατα και από τότε ξαναέπαιξα σήμερα και...τίποτα. Δηλαδή δεν με άφησε στην μέση της πρόβας.

 

Επίσης δεν έκανα τίποτα περίεργο από θέμα ρεύματος και δεν έκανε κανένα τσαφ.

 

Μπορεί απλά στα καλά καθούμενα και χωρίς να είναι στο ρεύμα να έχει χαλάσει?

Είναι κάτι που πρέπει να κοιτάξω για να σιγουρευτώ ότι είναι νεκρό πριν αγοράσω άλλο :'( :'( :'(

 

Ρωτάω επειδή δεν ξέρω καθόλου τι να ελέγξω και σε τέτοιες περιόδους κρίσης και το τριαντάρι πονάει...

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως φταιει το τροφοδοτικο. Δοκιμασαι μηπως τυχον δουλευει τροφοδοτωντας αποκλειστικα ενα πεταλι. Μηπως εβαλες καπιο πεταλι με διαφορετικη ταση η ενταση?

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως φταιει το τροφοδοτικο. Δοκιμασαι μηπως τυχον δουλευει τροφοδοτωντας αποκλειστικα ενα πεταλι. Μηπως εβαλες καπιο πεταλι με διαφορετικη ταση η ενταση?

 

Το δοκίμασα αυτό, αλλά τίποτα. Δοκίμασα 5-6 9βολτα πετάλια μόνα τους και δεν λειτουργεί κανένα. Τα ίδια πετάλια ανάβουν κανονικά με το One Spot του αδερφού μου. Ανεξήγητο πράμα μου φαίνεται...

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι με το One Spot.

 

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο δεν λειτουργεί... δηλαδή το βάζω στα πετάλια και δεν ανοίγει τίποτα, ενώ λειτουτργούν κανονικά με μπαταρία ή άλλο τροφοδοτικό. Φυσικά τσέκαρα ότι στο πρόβλημα είναι στο βασικό καλώδιο και όχι στο "χταπόδι".

 

Στην τελευταία πρόβα (χθες) λειτουργούσε κανονικότατα και από τότε ξαναέπαιξα σήμερα και...τίποτα. Δηλαδή δεν με άφησε στην μέση της πρόβας.

 

Επίσης δεν έκανα τίποτα περίεργο από θέμα ρεύματος και δεν έκανε κανένα τσαφ.

 

Μπορεί απλά στα καλά καθούμενα και χωρίς να είναι στο ρεύμα να έχει χαλάσει?

Είναι κάτι που πρέπει να κοιτάξω για να σιγουρευτώ ότι είναι νεκρό πριν αγοράσω άλλο :'( :'( :'(

 

Ρωτάω επειδή δεν ξέρω καθόλου τι να ελέγξω και σε τέτοιες περιόδους κρίσης και το τριαντάρι πονάει...

 

Φίλε μου αν είναι σε όλα τα πετάλια πάμε όπως είπες στο βασικό καλώδιο του τροφοδοτικού.

 

Αυτά παθαίνουν ζημιά στη γωνία τους σπάει το καλώδιο ή μπορεί σε άλλο σημείο.

 

Εγώ το είχα πάθει σε παλιά πεταλιέρα οταν δίπλονα κάπως το καλώδιο στη γωνία που είχε το σπάσημο δούλευε.

 

Μετά το άνοιξα το τροφοδοτηκό ξεκόλισα το καλώδιο από εκεί που ήταν  κολιμένο έκοψα 10 πόντους από την άκρη εκεί που ήταν το σπάσιμο το ξανακόλισα στις επφές που ήταν κολημένο και ησύχασα.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου