Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για επιλογή βιβλίου ηλεκτρικής κιθάρας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους τους φίλους του noiz. 8) Για ακόμα μια φορα θα χρειαστώ την βοήθεια σας.Θα ήθελα να αγοράσω 2 βιβλία που να με βοηθήσουν τόσο παικτικά αλλα και θεωρητικά.Ψάχνω λοιπόν ένα βιβλίο με άσκησεις πιο πολύ πάνω στο metal με κλίμακες sweep picking κτλ και ένα άλλο με την βασικές γνώσης που πρέπει να έχει κάποιος για να ξεκινήσει αρμονια .Αν κάτι έχω διατύπωση λάθος ζητάω συγγνώμη οφείλω να τονίσω πως τόσο καιρό ψάχνομαι μονο από το internet και δεν έχω ιδέα γι αυτό το φώτα σας παιδιά! :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

η κλασσικοτερη λυση που "εχει αναθρεψει γενιες μεταλλαδων" :-p ειναι η σειρα του Stetina.

Metal lead guitar volume 1 & 2 και Speed mechanics for lead guitar (για μετα τα αλλα δυο). Ειδικα τα δυο πρωτα εμπεριεχουν αρκετα στοιχεια (βασικης) θεωριας/αρμονίας, ενω το τελευταιο ειναι το ultimate ασκησιολογιο.

 

Ριξ'τους μια ματια...

 

Οσο για αρμονία...εννοεις κλασσικη ή συγχρονη(τζαζ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απάντησης σας!Τέλεια από που μπορώ να πάρω για αρχή (Metal lead guitar volume 1 & 2), από κάποιο κατάστημα του νάκα να φανταστώ? Ναι μιλάω για κλασσική  :D

 

Theblind

μήπως μπορείς να μου πεις που θα τα βρω?η ακόμα να ποστάρεις κάποιο link?  :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου