Προς το περιεχόμενο

Ήχος 2000


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Φοίβος έχει βρει το δικό του στυλάκι???

 

γιατι δεν το εχει βρει?εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις ποτε ενα κομματι που ακους ειναι δικο του? 8O

 

Ο Φοίβος αγοράζει κομμάτια από οιονδήποτε.

 

και απο εμενα δηλ (που ειμαι και ΣΥΝΘΕΤΑΡΑ :lol: ) γιατι δεν αγοραζει ρε γαμωτο!!?? :lol: :lol:

 

σοβαρα μιλωντας τωρα ΠΩΣ το ξερεις αυτο?

 

Αν κάποιος που πουλά σαν συνθέτης πάρει το κομμάτι σου σίγουρα θα σου δώσει αρκετά παραπάνω για το κομμάτι σου και δεν θα χαλαστή με τα «λάθη του» αφού θα το φτιάξη πρώτα για να το βάλει στο συρτάρι. Σκέψου το νομίζω είναι καλή αρχή αρκεί να διασφαλίσεις τα πνευματικά. (και να μπορείς να έρθεις σε επαφή με των τύπο)

 

για να καταλαβω δηλ. προτεινεις να "πουλησει" τα κομματια σου (στον ΦΟΙΒΟ π.χ :lol: ) να παρει χρηματα απο τον ΦΟΙΒΟ πριν το κομματι γινει επιτυχια ,να τα κυκλοφορησει ο ΦΟΙΒΟΣ με την υπογραφη του & μετα αφου γινουν νουμερο 1, να εισπραξει τα πνευματικα (και αλλα) δικαιωματα οχι ο ΦΟΙΒΟΣ αλλα το παλικαρι που πουλησε τα τραγουδια του?

ΠΩΣ μπορει να γινει αυτο?? 8O (δηλ. για ποιο λογο να τα ΑΓΟΡΑΣΕΙ ο Φοιβος αφου τελικα δεν θα κερδισει απολυτως τιποτα?? 8O )

 

Συγνώμη δεν κατάλαβα σε τι επίπεδο μιλούσαμε.

 

δηλ. σε ενα "αλλο" επιπεδο" τι θα ισχυε?? 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φοίβος έχει βρει το δικό του στυλάκι???

 

γιατι δεν το εχει βρει?εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις ποτε ενα κομματι που ακους ειναι δικο του? 8O

 

Οχι!...............(μάλλον δεν έχω καλή μουσική αντίληψη)

 

Σε ένα "άλλο επίπεδο" θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για κουλτούρα, πρωτοτυπία και βιωματική μουσική.

 

Η αγοραπωλησία γίνεται πάντα «μαύρη» χάνεις τα πνευματικά, συγγενικά και οποιαδήποτε διώματα. Το όνομα σου δεν αναφέρεται πουθενά. Ο μόνος τρόπος μετά για να πάρεις πίσω τα δικαιώματα είναι με νομικά μέσα πάντα να αποδείξεις μέσο των στοιχείων σου (φάκελος ταχυδρομείου, συμβολαιογράφος) και φυσικά αποκρύπτοντας την παραπάνω διαδικασία. Συν ότι έχεις υπογράψει και ένα χαρτάκι με τον Αγοραστή που σε τέτοια περίπτωση θα το εμφανίσει…… Απίθανο να βρεις άκρη ή δουλειά στον χώρο μετά από αυτό.

Και όλοι είναι ευχαριστημένη….εσύ δοκιμάζεις τον εαυτό σου χωρίς επιπτώσεις, παίρνεις τα φράγκα, κάνης γνωριμίες. Αυτός κάνει μεγαλύτερη παραγωγή (5 albums την βδομάδα) βγάζει περσότερα, ενισχύει το όνομα του αφού ακούγεται συνέχεια σε 5 hit το μήνα (και είναι 5 για τι οι παραγωγή δεν διαθέτουν φράγκα για πιο πολλά από 1 hit στον δίσκο, άντε 2-3 στα ονόματα, και σπάνια παραπάνω στους πιο εμπορικούς, ανάλογα πόσο καλό είναι ένα κομμάτι χρεώνεται. Πάνο κάτω έχει 4 κατηγορίες τιμών.)

Βέβαια υπάρχουν και αρκετές εξαιρέσεις και αυτό φαίνεται φυσικά.

 

Με τόση ειρωνεία θα έλεγα ότι έχεις πάρεις μέρος σε κάποιο τέτοιο παζάρι και τώρα πουλάς τρέλα…..αν δεν γνώριζα για εσένα.

 

Κοίτα αυτή είναι η γνώμη μου και αυτές είναι οι γνώσεις μου δεν με ενδιαφέρει μία αντιπαράθεσε μαζί σου.

Κατάθεσε και τη δική σου και μην δημιουργείς κουραστικές διαμάχες που δεν βγάζουν αποτέλεσμα αλλά σπαταλούν το χρόνο μας.

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτα που λες θεωρω οτι εισαι ενεργο μελος της δισκογραφιας και ξερεις πολυ καλα τα "μεσα" των εταιρειων ,η οτι εχεις δωσει τραγουδια με αυτον τον τροπο .

 

Παντως και εγω και πολλοι γνωστοι μου που κανουν αυτη τη δουλεια δεν εχουμε αντιμετωπισει ποτε αυτα που λες.

 

Τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα : πας σε εναν τραγουδιστη η σε μια εταιρεια με τα τραγουδακια σου και αν τους αρεσουν τα βγαζουν.

 

Κανεις γνωστος συνθετης δεν εχει "εκβιασει"με αυτον τον τροπο συναδελφο του (αλλωστε ειναι τρελλο να δεχτει καποιος να "χαρισει" ενα μεγαλο χιτ σε καποιον γνωστο συνθετη χανοντας εκατομμυρια απο την ΑΕΠΙ 8O )

 

Οσο απιθανο & δυσκολο και να σου φαινεται αυτοι που κανουν επιτυχια στο χωρο με πολλα χιτ ΞΕΡΟΥΝ πολυ καλα αυτη τη δουλεια (γιατι περι δουλειας προκειται) & δεν χρειαζεται να εκβιασουν κανενα.

 

Ισα-ισα και μιλωντας προσωπικα 3 τουλαχιστον γνωστοι "χιταδες" του χωρου μου εχουν φερθει σπαθι και με εχουν βοηθησει παρα πολυ χωρις ΠΟΤΕ να ζητησουν να "δανειστουν" τραγουδι μου & χωρις να κλεψουν ουτε μια γραμμη απο τα τραγουδια που τους εδωσα για να ακουσουν..(& βεβαια χωρις να παρουν δεκαρα τσακιστη)

 

Δεν ειναι και ολα σαπια αγαπητε μου στο χωρο...εκτος κι αν η ΔΙΚΗ σου εμπειρια απο το χωρο αυτο ειναι διαφορετικη οποτε θα χαρω να την ακουσω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε μακαρι να ηταν ετσι τα πραγματα (αλλα δυστυχως δεν εχω την ικανοτητα να γραφω και τοσο τρεντυ.. :cry: ),θα σε επαιρνα και εσενα μαζι μου για...βοηθο!! :lol: :lol:

(τη δοξα πολλοι εμισησαν το χρημα κανεις!! :D :D )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου κάνεις τέτοιο... κονέ... πουτανιάρικο αγόρι θα σε κερνάω κάθε μέρα προβατίνα στα πανηγύρια στα δερβενοχώρια μέχρι να τα τινάξεις από τα τριγλυκερίδια!!!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου