Προς το περιεχόμενο

hi hat attachment


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θα παρω καποια στιγμη σε λιγο καιρο ενα μηνα περιπου καινουργια πιατινια...εχω ενα hi hat το οποιο δεν θελω να το πεταξω αλλα ουτε πιανει και λεφτα για να το πουλησω οποτε θα το κρατησω σαν δευτερο hi hat στα δεξια μου παντα κλειστο...εχει κανεις να μου προτεινει καποιο attachment το οποιο θα ειναι hi hat stand σε φθηνη τιμη μεχρι 40 ευρω δηλαδη που ομως να μην ειναι ετσι?

http://www.thomann.de/gr/headliner_dhs1018.htm

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα ωραια και εγω αυτα ειχα δει αλλα φιλε ippex μηπως μπορεις να μου πεις πως μπαινουν...δηλαδη παιρνω ενα cymbal stand http://www.thomann.de/gr/millenium_cbs718_beckenstaender.htm τετοιο και το βιδωνω στο κεφαλι μπροστα?αν εχεις καπποα πληροφορια φωτισε με...ευχαριστω  :)

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δείς το λίνκ του Millenium έχει στη φώτο ενα ακόμα μανταλάκι που πιάνει τη βάση σου και στηρίζεις πάνω του το closed hat. Αυτό λέγεται clamp και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για διάφορα πράγματα (τομς-πιατίνια-κουδούνες κτλ). Αυτό όμως δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται σε όλα γι αυτό έχε το νού σου αν δεν δίνει αυτό που θα διαλέξεις να πάρεις ενα ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια παιδια θενκς ε λοτ....χαχα...δηλαδη ippex αν παρω το Millenium που συμπεριλαμβανεται αυτο το ενωνω πχ με το cymbal stand ενος crash η του ride και κανω τη δουλεια μου...επισης μπιρο ωραιο κιτ σου κοστισε πολλα?

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπιρο ωραιο κιτ σου κοστισε πολλα?

 

Ναι είνο ωραίο αλλα και πολύ καλό ηχητικά για τα λεφτά του. Ότι καλυτερο (προσωπικη γνωμη) σε kit αυτων των σειρων (vision, superstar κλπ).

 

Το Kit δε μπορω να σου πω πόσα ακριβως μου πήγε γιατί πήρα το βασικο Kit μετα πρόσθεσα κασσα και κατι tom, πούλησα το συμπεριλαμβανόμενο hardware και το ταμπούρο και το 14'' το βαθυ...Ιστορία ολοκληρη

 

Χοντρικά όπως το βλεπεις σαν shell pack χωρίς ταμπουρο, hardware (εκτός tom holders) κλπ πιστευω είναι γυρω στα 1500

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παρω το Millenium που συμπεριλαμβανεται αυτο το ενωνω πχ με το cymbal stand ενος crash η του ride και κανω τη δουλεια μου...

 

τα "μανταλάκια" Millenium είναι ΓΤΠ, δοκιμασμένο! δεν πιάνουνε πολύ καλά στη βαση και θα σου φεύγει από τη θέση σου.

 

Δώσε γυρω στα 70 και πηγαινε στον Τρίμη να πάρεις αυτό http://www.thomann.de/gr/tama_mxa73_closed_hihat.htm αν και για μένα η καλύτερη λύση είναι αυτό που σου πρότεινα πριν. Anyway δικιά σου τσέπη είναι κ εσυ κανεις κουμάντο.

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ippex αν παρω το Millenium που συμπεριλαμβανεται αυτο το ενωνω πχ με το cymbal stand ενος crash η του ride και κανω τη δουλεια μου...?

 

Θεωρητικά αυτό είναι που χρειάζεσαι, όμως αφού σου λέει ο beeros οτι είναι της πλάκας καλύτερα να μήν το ρισκάρεις και να πάς σε κάτι καλύτερης ποιότητας. Αν είσαι Πάτρα (θυμάμαι καλα?) πήγαινε στο Στόλλα δε μπορεί να μην βρείς κάτι σε Pearl-Sonor-Gibraltar που είναι εξαιρετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας ευχαριστω ειδικοτερα για τις καλυτερες προτασεις σας αλλα το hi hat μου εσπασε χαχαχα xD οποτε κατα πασα πιθανοτητα δεν θα το χρειαστω τελικα...ευχαριστω πολλα και παλι ομως...

passion,the best reason to play drums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου