Προς το περιεχόμενο

Synths εν Αθήναι ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδέρφια μου πληκτράδες, πολυαγαπημένα μου, χαίρετε!

 

Πολύ συχνά διαβάζω για synths, analog and digital, από εταιρίες των οποίων αντιπροσωπείες δεν έχω δει ποτέ στην Ελλάδα. Πιθανότατα να φταίω εγώ.

 

Και θέλω να ρωτήσω. Πέρα από synths και music workstations της YAMAHA, της KORG και της ROLAND τα οποία ξέρω πού θα τα βρω, πού μπορώ να βρω και να ακούσω synths πχ της ALESIS και ένα σώρο άλλων εταιριών εδώ στην Αθήνα;;;

 

Ξέρω ότι ορισμένα από αυτά μπορεί να μή με συμφέρει να τα αγοράσω από Aθήνα, αλλά, τουλάχιστον, βρε αδέρφια μου, να αγγίξω το κλαβιέ τους, να ακούσω τους ήχους τους κλπ LIVE, μέσα σε κάποιο real κατάστημα και όχι μέσα από κάποιο internet site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου για ALESIS/YAMAHA/VIRUS από όσο γνωρίζω πας κατευθείαν στον ΝΑΚΑ έχει κάποια μοντέλα και για test drive Demo

για GEM - CASIO στην ELME

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νάκας και ο tonys ξέρω που ακριβώς βρίσκονται. Η ΕΛΜΕ ;;;

 

Ελπίζω ο Τοnys ( δεν έχω πάει ποτέ ) να έχει και άλλα synths πέρα από KORG, ROLAND.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδέρφια μου πληκτράδες' date=' πολυαγαπημένα μου, χαίρετε!

 

Ξέρω ότι ορισμένα από αυτά μπορεί να μή με συμφέρει να τα αγοράσω από Aθήνα, αλλά, τουλάχιστον, βρε αδέρφια μου, να αγγίξω το κλαβιέ τους, να ακούσω τους ήχους τους κλπ LIVE, μέσα σε κάποιο real κατάστημα και όχι μέσα από κάποιο internet site.[/quote']

 

Δές και εδώ www.audioworldmtc.com στο κέντρο είναι.

 

(τιμές Γερμανίας , έχουν πολλά στημένα , και τα ακούς και απο σωστό συστημα

Genelec 8050 me sub, σε ειδικά διαμορφώμενο χώρο )

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ, wizard!

 

Θα πάω μια από αυτές τις μέρες στην Κάνιγγος να τα ακούσω / δω και από κοντά.

 

Και για να προλάβω τους λάτρεις του software, ενδιαφέρομαι μόνο για hardware synths, είτε ολοκληρωμένα είτε σε μορφή rack.

 

Thanks again, mate! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να προλάβω τους λάτρεις του software, ενδιαφέρομαι μόνο για hardware synths, είτε ολοκληρωμένα είτε σε μορφή rack.

 

Welcome to the hardware synths funs .....

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να προλάβω τους λάτρεις του software' date=' ενδιαφέρομαι μόνο για hardware synths, είτε ολοκληρωμένα είτε σε μορφή rack. [/quote']

 

Welcome to the hardware synths funs .....

 

Καλώς σας βρήκα!

 

Βλέπω που και που ο ένας να μιλά για το ένα synth, ο άλλος για το άλλο synth ενώ εγώ έχω χρησιμοποιήσω μόνο Roland, Korg kai Yamaha. Και αναρωτιόμουν, πού τα βρίσκουν όλα αυτά τα synths από τόσες εταιρίες, πού τα ακούνε, πού τα βλέπουν και έπειτα από πού τα αγοράζουν;

 

Καλώς σας βρήκα και πάλι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ πάλι δεν αναρωτιόμουν καθόλου... με λίγο ψάξημο στο ιντερνετ και 2-3 τηλεφωνήματα μαθαίνεις. Anyway αφού βρήκες αυτό που ήθελες όλα καλα. Έτσι πως είναι τα πράγματα καλά είναι να έχεις ενα δικό σου ζευγάρι ακουστικά που να είναι και καλά για να κάνεις συγκρίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου