Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση νέων μπασιστικών ακουσμάτων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα συμφορουμίτες (κυρίως τετράχορδοι) να μου προτείνεται σολίστ μπάσου προς ακρόαση για να επεκτείνω λίγο τους μουσικούς μου ορίζοντας κλέβοντας τίποτις.  ;)

 

Τα μεγάλα ονόματα τα έχω μελετήσει ήδη οπότε περιμένω προτάσεις από αξιόλογους παίκτες μικρότερης φήμης...ότι είδος και να παίζουν.

 

Παραθέστε ονόματα,

Ευχαριστώ.

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα μεγάλα ονόματα τα έχω μελετήσει ήδη

Αμφιβάλλω...για παράδειγμα, άκουσε το Stanley Clarke στο At The Movies για αρχή ;)

 

Επίσης, αγόρασε το DVD, Secret World του Peter Gabriel όπου ο Tony Levin παίζει ΟΛΑ τα στυλ και ΟΛΕΣ τις τεχνικές σε μία συναυλία. Αυτά τα 2 σου φτάνουν για τα επόμενα 5 χρόνια ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελέτα miles davis... Ναι το ξέρω ότι παίζει τρομπέτα... Εσύ άκου το rhythm section που παίζει στα κομμάτια του... Και μετά από καμιά 15αριά χρόνια τα λέμε όλοι μαζί για καφέ και συμπάθεια... :-X

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Επίσης, αγόρασε το DVD, Secret World του Peter Gabriel όπου ο Tony Levin παίζει ΟΛΑ τα στυλ και ΟΛΕΣ τις τεχνικές σε μία συναυλία. Αυτά τα 2 σου φτάνουν για τα επόμενα 5 χρόνια ;D

 

;D ;D ;D

 

Κάπως έτσι  ;)

 

Τι έγινε νεαρέ... τέλος οι εξετάσεις και θα το ρίξουμε στην μελέτη;  ;D

 

Τώρα για να μην αρχίσουμε τα κατεβατά, εγώ θα σου προτείνω αυτόν: Guy N'Sangue

 

 

Είναι ο μπασίστας του Jean-Luc Ponty από το 2000 και μετά. Θα τον δεις σε όλα τα live του. Κεντάει το παλικάρι και έχει ηχάρα  8)  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μελέτα miles davis... Ναι το ξέρω ότι παίζει τρομπέτα... Εσύ άκου το rhythm section που παίζει στα κομμάτια του...

Βλέπω ότι τον ξεκινάς από τα εύκολα εσύ...Δηλαδή αν ήθελε κάτι πιο advanced τι θα του έλεγες?να κάτσει να βγάλει όλες τις φράσεις από Charlie Parker?

 

 

Τα μεγάλα ονόματα τα έχω μελετήσει ήδη οπότε περιμένω προτάσεις από αξιόλογους παίκτες μικρότερης φήμης...ότι είδος και να παίζουν.

 

 

Μπαααααααα...Πολύ αμφιβάλω...Πάμε

 

James Jamerson-Η μεγαλύτερη groov-ο-μηχανή ever

Carol Kaye-Απ τους μεγαλύτερους session μπασίστες

Anthony Jackson-Τι να λέμε τώρα

Percy Jones-Θέλει @@ να τον ακούσεις,πόσο μάλλον να τον ψάξεις

John Entwistle-Jack Casady:Ψάξε όχι τις φράσεις τους αλλά το Στύλ τους

 

Αυτοί θα σου φάνε καμία 10ρια χρόνια...Έτσι για αρχή

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

James Jamerson-Η μεγαλύτερη groov-ο-μηχανή ever

Carol Kaye-Απ τους μεγαλύτερους session μπασίστες

Anthony Jackson-Τι να λέμε τώρα

Percy Jones-Θέλει @@ να τον ακούσεις,πόσο μάλλον να τον ψάξεις

John Entwistle-Jack Casady:Ψάξε όχι τις φράσεις τους αλλά το Στύλ τους

Ενώ εσύ του είπες τα ευκολάκια... Τέλεια θα περάσει... Θα βγαίνει από το δωμάτιο μόνο για τουαλέτα και ψυχοφάρμακα αν είναι να τους μελετήσει ΟΛΟΥΣ όσους του είπαμε/πούμε :P

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ του είπες τα ευκολάκια... Τέλεια θα περάσει... Θα βγαίνει από το δωμάτιο μόνο για τουαλέτα και ψυχοφάρμακα αν είναι να τους μελετήσει ΟΛΟΥΣ όσους του είπαμε/πούμε :P

 

Χαχαχαχα!Έτσι πρέπει φίλε μου!Αν ο μουσικός δεν λιώσει δεν θα γίνει ποτέ μουσικός  :) όχι πως ξέρω δηλαδή αλλά κάτι τέτοιο έχει πάρει το αυτί μου  :)

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό να προτιμήσει τους δικούς μου...γιατί εσείς υπόσχεστε 10 και 15 χρόνια μελέτης...Με τους δικούς μου, είναι ταχύρυθμο...σε μία βδομάδα σταματάς, γιατί καταλαβαίνεις ότι δεν θα παίξεις ποτέ έτσι ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό να προτιμήσει τους δικούς μου...γιατί εσείς υπόσχεστε 10 και 15 χρόνια μελέτης...Με τους δικούς μου μου είναι ταχύρυθμο...σε μία βδομάδα σταματάς, γιατί καταλαβαίνεις ότι δεν θα παίξεις ποτέ έτσι ;D ;D

Ναι αλλά μετά από 15 χρόνια (σκληρής) μελέτης θα μαμεί και θα δέρνει οπότε δεν θα έχει πρόβλημα τι δεν θα μπορεί να παίξει γιατί άλλοι θα μελετάνε τι παίζει αυτός :P

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spam on

 

 

 

Γι αυτό να προτιμήσει τους δικούς μου...γιατί εσείς υπόσχεστε 10 και 15 χρόνια μελέτης...Με τους δικούς μου μου είναι ταχύρυθμο...

 

...και δεν αναφέρθηκε ακόμη ο Lemmy    ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

 

spam off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου