Προς το περιεχόμενο

Απόψεις περί Behringer UCG102


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω την εν λόγω συσκευή.Έχει κανείς κάποια εμπειρία με αυτή τη συσκευή ώστε να μου πει τη γνώμη του; Εννοείται πως αν έχετε κάποια καλύτερη πρόταση θα χαρώ πολύ να την ακούσω.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην τα ξαναγράφω --> http://www.noiz.gr/index.php?topic=194278.msg674819#msg674819

 

Eίναι η πιο οικονομική λύση για να παίζεις κιθάρα στο pc με προγράμματα τύπου Guitar Rig, Amplitube, Revalver, Overloud κλπ. Δεν είναι και ότι καλύτερο σαν κάρτα ήχου αλλά είναι μια καλή και φορητή λύση για να κάνεις τη δουλειά σου. Btw, αυτό που προτείνω στο link το έχω αγοράσει και το χρησιμοποιώ κανονικά :) Τώρα για καλύτερη πρόταση ανάλογα τα χρήματα που μπορείς να δώσεις. Εσύ για τι χρήση το θες ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για να μην τα ξαναγράφω --> http://www.noiz.gr/index.php?topic=194278.msg674819#msg674819

 

Εσύ για τι χρήση το θες ακριβώς;

Θέλω να αρχίσω σιγά σιγά να ψαχτώ home recording και επειδή διάβασα εδώ στο forum πως με ελάχιστον budget αν ξέρεις να mixάρεις καλά μπορείς να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα,αποφάσισα να πάρω κάτι φθηνό και να αρχίσω να ασχολούμαι με ηχογραφήσεις.Να σε ρωτήσω κάτι άλλο.Τι παραπάνω έχουν οι πιο ακριβές κάρτες ήχου;Εκτός από το πόσα όργανα μπορείς να ηχογραφήσεις ταυτόχρονα...

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά διαφορετική προσέγγιση του θέματος(αν μπορώ να σου προτείνω) είναι να πάρεις έναν ενισχυτή fender mustang 1(120 μέχρι 140 euro) και μέσω της usb θύρας του να ηχογραφείς στο DAW Ableton που δίνεται μαζί.Αυτό κάνω εγώ εδώ και 6 μήνες και είμαι κατευχαριστημένος. Στα γράφω αυτά γιατί γιά δύο χρόνια είχα την Behringer UCG102 και δεν....(χαμηλό output,μεγάλη καθυστέρηση ήχου και θόρυβος).Στο κάτω κάτω σου μένει  ένας πολύ καλός ενισχυτής mondeling με μπόνους ένα πολύ καλό πρόγραμα ηχογράφησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι.Γενικά δεν έχω ένα συγκεκριμένο πλάνο στο μυαλό μου,περιμένω να δω τι θα μου πείτε εσείς για να αρχίσω να το σκέφτομαι πιο σοβαρά.Το θέμα με τον Mustang I που μου προτείνεις είναι ότι ίσως μου δημιουργεί πρόβλημα στη μεταφορά λόγω μεγέθους.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσε αν θες κάποιο από τα κλίπς που έχω ανεβάσει. Όλα είναι γραμμένα με αυτήν στο audacity. Οπότε θα πάρεις μια ιδέα  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου