Προς το περιεχόμενο

Alesis io2 express ή M-audio fast track mk2, γνωμες


thahgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,

 

Ειμαι στην αποφαση αγορας μια απο τις 2 καρτες που αναφερονται στον τιτλο, και θα ηθελα να ακουσω καμια γνωμη προταση και κανα2 πραγματακια που δε ξερω.

 

Το κυριως μου προβλημα ιεναι οτι χρειαζομαι καινουρια καρτα λογω προβληματων συμβατοτητας με την παλια μου tascam us-122L. Οσο ειχα xp ηταν οκ αλλα στα 7 64bit υπαρχει τεραστιο θεμα.

 

Χρειαζομαι μια καρτα κυριως για την χρηση κιθαρας se amplitube, guitar rig, cubase σε λαπτοπ καινουριο win 7 64 bit. Τα midi πχ της αλεσις δε τα χρειαζομαι απλα μιας και ειναι στην ιδια τιμη γιατι να μην εχει καποια features παραπανω.

 

Θελω να ρωτησω εσας αν εχει κανεις προβλημα συμβατοτητας στα win7 64 κατα προτιμηση σε λαπτοπ.

Επισης τι σημαινει οτι η Alesis δεν εχει δικα της drivers, δινει το asio4all. Ισχυει οτι το asio4all μπορει να τρεχει μονο ενα προγραμα τη φορα?

Η m-audio ανανεωνεται σε drivers kai firmware? (δεν την εχω χρησιμοποιησει την εταιρια)

Τελευταιο, εχει δοκιμασει κανεις καμια σε θυρες usb3 ? καθως η παλια μου δε δουλευει σε usb3. (εχω και μια ελευθερη 2)

 

Ευχαριστω πολυ! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα έπαιρνα από τις δύο, με κλειστά μάτια, την m-audio.

Αυτή ξέρω, αυτή εμπιστεύομαι…για κανένα άλλα λόγο.

Δεν την έχω δουλέψει ποτέ την Alesis .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν έχω την fast track.

Έχω την m-audio 192 audiophile (μάλιστα εις διπλούν έτσι για να υπάρχει  ;D).

Αλλά ό,τι προϊόν έχω πάρει από m-audio (monitors, pre amps…κ.λ.π), πάντα έμενα ευχαριστημένος από τη σχέση ποιότητας / τιμής.

Τη θεωρώ αξιοπρεπή εταιρία.

Πρόβλημα τεχνικό με την κάρτα, όχι ποτέ….από τα άλλα κάθε μέρα…. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου