Προς το περιεχόμενο

σχετικα με τεχνικη δικασης


nick m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:Σήμερα καθώς έπαιζα διπέταλο, παρατήρησα ότι όταν κούναγα τα πόδια μου(όχι τους αστράγαλους) δεξιά και αριστερά είχα πιο ικανοποιητική απόδοση δυναμικών, αντοχή αλλά και ταχύτητα. Έχω ακούσει κάτι παρόμοιο ,αλλά αφορά την κίνηση των αστραγάλων(που χρησιμοποιεί π.χ. ο Κόλλιας) αλλά αυτό ειναι τελείως διαφορετικό.Θα θελα να ακούσω τις γνώμες σας πάνω σε αυτό το θέμα.

 

Ευχαριστώ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά παίζε με μετρονόμο και κάνε καμιά άσκηση πχ paradiddles,double strokes κτλ. Η ταχύτητα θα έρθει με τον χρόνο-θέλει υπομονή και αφοσίωση-. Μην χάνεισ τον χρόνο σου σε τεχνικές ΙΜΟ απλά παίζε και  τα πόδια θα βρούν τον δρόμο τους..... ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η τεχνικη ειναι κατι πολύ προσωπικό..

Εγω π.χ μπορεί, να μην μου φαινεται φυσιολογικο να παιζει δεξια αριστερα και να παίζω straight...

Κάτι που πολλοι ξεχνάμε είναι ότι όλοι δεν ειμαστε το ίδιο...

Αμα μπορείς να παίξεις ευκολότερα με την τεχνικη αυτή...τοτε go for it... :o :o :o :o

To μόνο σίγουρο είναι ότι στην πορεία θα βρεις τι αρέσουν στα πόδια σου και τι όχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου