Προς το περιεχόμενο

Eπιλογη ντραμς (tama imperialstar 6pieces,meinl MCS 3pc set)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχουν καμμια....50αρια ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ειδη μαονιου.....οποτε δεν τιθεται θεμα..ποιοτητας αν δεν τα ακουσεις..(υπαρχουν και παμφθηνα τυμπανα απο "μαονι" και πανακριβα τυμπανα απο μαονι)

 

Γενικα το μαόνι εχει απαλο και μπασομεσαιο ηχο και vintage προσανατολισμο (δεν εχει δηλ.τον μοντερνο ηχο που εχουμε συνηθισει τα τελευταια 20 χρονια και σιγουρα ΔΕΝ κανει για metal) και σπανια θα βρεις τυμπανα εξ ολοκληρου απο μαονι (οπως και ολα τα vintage drums που αγαπαμε συνδιαζεται συνηθως με poplar)

 

Tα τελευταια 2 χρονια που ο παλιακος ηχος των vintage drum εχει ερθει παλι στη μοδα εχουν βγει μερικα φανταστικα (και πανακριβα) set απο μαόνι

 

Αυτο ειναι το καλυτερο που εχω ακουσει (in fact ειναι και τα καλυτερα ντραμς που εχω ακουσει σε ολη μου τη ζωη)

 

 

μια κασα ,ενα τομ και ενα βαθυ θα σου κοστισουν μονο 3000 ευρω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αμα ειχα 3 χιλιαρικα,ταξιδια θα εκανα...τελως παντων..ευχαριστω για τις πληροφοριες...δεν ειμαι διατεθιμενος να δωσω τοσα λεφτα,δεν ειμαι εππαγελματιας,ενας 17 χρονος ντραμμερ ειμαι που γουσταρει να παιζει μουσικη με παρεα και να κανει συναυλιες...ενα μετριο/καλο σετ θελω..ουτε πολυτελειες ουτε κατι παραπανω απο αυτο που ειμαι....οταν θα εχω δικο μου εισοδημα θα τιναξω την dw στον αερα,τωρα την παλευω με κανα μεροκαματο και την βοηθεια γονιων...εχω καιρο μπροστα μου..

Metal And Beers Is Life!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ξαναλεω λοιπον οτι αφου  δεν εχεις λεφτα μεινε με τα drums που ηδη εχεις, ολα τα φτηνα τυμπανα ειναι πανω κατω τα ιδια,βαλε τους καλα δερματα και κουρδισε τα σωστα και θα εχεις αξιοπρεπη ηχο.

 

Αφου εχεις και πολυ καλο ταμπουρο (το Jordison ειναι θαυμασιο ταμπουρο και καλυπτει πολλα ειδη μουσικης,οχι μονο μεταλ) θα σου προτεινα να πας στο επομενο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ παραγοντα ηχου δηλ.στα ΠΙΑΤΙΝΙΑ (ξεκινωντας φυσικα απο το Α & το Ω που ειναι τα hi hat)& αφου παρεις και καλα πιατινια ΜΕΤΑ να παρεις κασα και τομς. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ντραμς εχω...της pearl(chad smith signature kit,κατα πασα πιθανοτητα σειρα export)...απλα ηταν μια ιδεα στο μυαλο να αγορασω αλλα...θα δειξει ο χρονος και η τσεπη τι θα γινει τελικα...

Metal And Beers Is Life!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Τασο !

 

Παιζω σε Imperialstar καθε μερα τα τελευταια 5 χρονια. Ειναι πολυ αξιολογο σετ για starters με την εννοια οτι δε θα δωσεις πανω απο 1000ρι για πρωτο σετ και για καποιον που δεν εχει τρελες απαιτησεις απο τον ηχο, δηλαδη ειναι πιο πολυ σετ σπιτιου παρα στουντιο. Το upgrade δε θα ειναι τοσο σημαντικο. Στη θεση σου θα περιμενα να μαζεψω κι αλλα χρηματα προκειμενου να παω σε κατι ανωτερο της Imperialstar.  Επισης πριν παρεις οτιδηποτε ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ !

 

Καλημερες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στουντιο?  :-\  για σπιτι το θελω,δεν προκειται να ασχοληθω επαγγελματικα(προς το παρον) 3 χρονια παιζω...απλα για προβες,τζαμαρισματα αντε κανα live με τη μπαντα μου...δεν θελω κατι τρελο..ουτε αρχαριος ειμαι,ουτε προχω...κατι semi-μεσος...

Metal And Beers Is Life!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου