Προς το περιεχόμενο

Eπιλογη ντραμς (tama imperialstar 6pieces,meinl MCS 3pc set)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλλιστα. Μονο παλια τα φτιαχναν καλα. Τωρα ειναι μαπα. Τοσα χρονια ερευνας και αναπυξης τεχνολογιας εχουν παει στο βροντο.

 

Συμφωνω με ολους οτι δεν συνιστα upgrade σε κανενα επιπεδο η αλλαγη chad smith signature (= pearl export) -----> TAMA imperialstar.

 

Φιλε αν θελεις να κανεις αναβαθμιση στον ηχο σου πρεπει να τα χωσεις και να παρεις καλο σετ απο καλη εταιρια. Και ολες οι εταιριες εχουυν πολυ καλα σετ με 1400+ Ειδικα στα ιδια χρηματα σε μεταχειρισμενο μπορεις να βρεις φοβερα πραγματα.

 

Υ.Γ. Ρε Περικλη δεν εχεις βαρεθει να γραφεις σε καθε θεμα που ανοιγει , ποσο πιο καλα ηταν τα τυμπανα παλια. Και οταν λεμε παλια εννοουμε τοτε που αγορασες το σετακι που πουλας . Και το οποιο εχει φοβερο ηχο που μονο οι μαγκες μπορουν να τον εκτιμησουν. Και το οποιο ειναι στο ebay και θα γινει χαμος, γιατι εδω δεν βρισκεται κανενας γνωστης να το εκτιμησει.

Ρε συ hewpt  δεν εχεις βαρεθει να μην καταλαβαινεις τα γραφομενα αλλων;γραφω πουθενα στο παρελθον για ΕΒΑΥ ; Εδω του γραφω οτι τα καλα σετ παντα ηταν ακριβα (δεν ειναι αληθεια ;) και να κοιταξει να βρει καποιο μεταχειρισμενο με καλα ξυλα (αυτο δεν γραφω;)

Εγω σε εχω προκαλεσει πολλες φορες σε πραγματα που θεωρεις απολυτα να παμε οπου θελεις και να κανουμε οτι deal θελεις αλλα δεν σε ενδιαφερει.Οσο για το σετακι που πηρα εγω τοτε εσυ δυστυχως δεν θα μπορεσεις να  παρεις ποτε κατι εφαμμιλο γιατι πρεπει να πληρωσεις καποια καλα λεφτα .Αγοραζε λοιπον αυτα που σ'αρεσουν και μπορεις να πληρωσεις και ασε τα σχολια για το'' σετακι'' που εχω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

3 και 4 χιλιαρικα δεν γινεται να δωσω με τιποτα!ειμαι 17 χρονων...κανα Σ/Κ δουλευω για μεροκαματο των 20 ευρω.....τα ντραμς,σαν χομπι τα εχω και καθαρα θεμα καυλας παιζω σε μπαντες και γουσταρω...απλα θελω ενα οχι αριστο,αλλα ουτε κακιστο σετ....δηλαδη περικλη,το point σου ειναι να μν προχωρησω στην αγορα της ταμα???

 

φιλε hwept ειναι σιγουρα σειρα export to set ayto pou exw??h export den exei katargh8ei??

Metal And Beers Is Life!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βαζω και το χερι μου στη φωτια αλλα θυμαμαι οτι το chad smith singature κατασκευαζοταν με τα specs των export τα οποια ναι εχουν καταργηθει.

 

γραφω πουθενα στο παρελθον για ΕΒΑΥ ;

 

ΝΑΙ

 

Τα τυμπανα αυτα εχουν ανεβει στο e-bay 2 μερες τωρα για να φυγουν και εχει γεμισει κτυπηματα -καπως ετσι δεν τα λενε;.

 

Οσο για το σετακι που πηρα εγω τοτε εσυ δυστυχως δεν θα μπορεσεις να  παρεις ποτε κατι εφαμμιλο

 

μη το λες μπορει και να τα καταφερω αν προσπαθησω  ;D http://smart.noiz.gr/details.php?id=74821

 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυσκολη απφαση...ειναι και ο τυπος του εαυτου μου ετσι,που αμα μου καρφωθει κατι δυσκολα μετα βγαινει....πφφ...ευχαριστω παντως για τις συμβουλες σας!!!

Metal And Beers Is Life!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου ειπα 2 πραγματα .Επαναλαμβανω η imperial star ειναι απο poplar ξυλο δηλαδη λευκα.

Αυτο που εχεις το pearl απο τι ξυλα ειναι;Αν τα τυμπανα ειναι ιδιας αξιας και ιδιου ηχου στο περιπου γιατι να αλλαξεις ;Αν σου εχει καρφωθει στο κεφαλι τι να σε συμβουλευσω;Αφου δεν εχεις και λεφτα κατσε στ'αυγα σου μικρος εισαι ακομη αν αγαπας το οργανο θα σου δοθει η ευκαιρια να αγορασεις κατι καλυτερο αργοτερα.

@hewpt. 8)μου φαινεται οτι σε πειραξε ο καυσων φιλε.Βρε αθεοφοβε αυτη η παραθεση σου αφορα το post για το συγκεκριμενο θεμα..δεν αφορα το παρελθον (δεν εχω ποσταρει ποτε για e-bay )μονον αυτο το ποστ την συγκεκριμενη μερα  για το μελος tasosguilty.Nα κανουμε και κανενα ντουζακι να συνερχομαστε  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είπαν όλα οι προηγούμενοι, δεν αξίζει η αγορά κατα τη γνώμη μου. 

 

Υπάρχουν χονδρικά οι εξής 3 κατηγορίες: Entry level κάτω απο 1000ε, mid range - semi pro από 1000 μέχρι 2000ε και high end - professional απο 2000ε και πάνω.

 

Καλή αναβάθμιση για σένα θα ήταν κάτι που καινούριο είχε απο 1000 και πάνω ώστε να το τσιμπίσεις στα ποσά που δίνεις μεταχειρισμένο, να πας δλδ στην επόμενη κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για tama rockstar?τι λετε?

 

Πολυ καλο ητανε καποτε τωρα πρεπει να το ακουσω.Εχει ο Τριμης νομιζω ενα στημενο.(αντιπροσωπος TAMA) πηγαινε να το ακουσεις -ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ -ΠΑΙΞΕΙΣ . :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο ητανε καποτε τωρα πρεπει να το ακουσω.Εχει ο Τριμης νομιζω ενα στημενο.(αντιπροσωπος TAMA) πηγαινε να το ακουσεις -ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ -ΠΑΙΞΕΙΣ . :o :o

 

τα παλια rockstar (της δεκαετιας του 80 για τα οποια φανταζομαι μιλαει ο Περικλης) ηταν μετρια τυμπανα,ειχαν μεν στα την "κατασκευη" των Imperialstar (που ηταν τα πρωτα heavy rock τυμπανα που φτιαχτηκαν ποτε με 9φυλλα mahogany shells και πλαστικο zola coating στο εσωτερικο τους για διαπεραστικο "πνιχτο" ηχο,ηταν τα τυμπανα του S.Copeland στα live των Police) αλλα τα ..κσυλα τους ηταν ανωνυμα hardwoods με basswood.

 

Τα Rockstar εχουν ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ βεβαια ,οποτε δεν ξερω που θα τα βρεις,αλλα οσο εβγαιναν ηταν ΠΟΛΥ καλυτερα απο τα παλια και λογω του mounting system τους αλλα και των...κσυλων τους (birch/basswood)..

 

Φυσικα τα HIGH END τυμπανα ΟΛΩΝ των εταιριων που φτιαχνονται ΣΗΜΕΡΑ ειναι  καλυτερα απο τα High End τυμπανα που εφτιαχναν παλαιοτερα (και υπαρχει και πολυ μεγαλυτερη ποικιλια) αλλα αυτο ισχυει και για ολα τα "μοντερνα" οργανα....μια και με τα χρονια οι εταιριες "μαθαινουν" και προσαρμοζονται στις αναγκες των μουσικων περισσοτερο.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου