Προς το περιεχόμενο

καλώδιο κιθάρας για συνδεση στον υπολογιστη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...δεν νομίζω να καταλάβω τίποτα μια και στο macbook έχω απλά ηχεία του 50αρικου. δεν με πειράζει όμως μια και σκοπός μου είναι απλα να μπορώ να είμαι άνετος όποτε παίζω αλλα και να εξερευνήσω λίγο την φάση ενισχυτών που δεν έχω καμία άποψη και εμπειρία...  ;D

 

Γι' αυτό σου λέω, πάρε καλύτερα έναν Modeling ενισχυτή για αρχή, μη σου πω δηλαδή πάρε κάνα φτηνό λαμπάτο, γιατί με τα ηχειάκια θα ξενερώσεις με τη ζωή σου.  ;)

 

 

  Και άσε τον γραφικό να νομίζει ότι... ανακάλυψε την πυρίτιδα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν το latency που επιτυγχάνεις χρησιμοποιώντας τους ενισχυτές του logic/mainstage είναι ικανοποιητικό τότε νομίζω η λύση με ένα απλό interface σαν αυτά που αναφέρθηκαν θα είναι ΟΚ.

Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με το απειροελάχιστο latency που προκύπτει (σε core2duo 2.4 Mhz) στις ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΕΙΣ, αλλά μου στερεί κάποια από την αμεσότητα στο παίξιμο και το αποφεύγω.

 

Τέλος, μην υποτιμάτε το G3.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος, μην υποτιμάτε το G3  ;D

Εσύ φίλος...είσαι καλός...Εγώ τα έφτιαχνα, με ΑΥΤΟ το G3 ;D ;D

imac_2001.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λυπάμαι αλλά δεν είναι αποδεκτή μια αντιπαράθεση τέτοιου είδους. (Τα δύο τελευταία post αφαιρέθηκαν).

Το πιο πιθανό είναι ότι το θέμα έκλεισε τον τεχνικό του κύκλο παρόλα αυτά θα ήθελα να μείνει ξεκλείδωτο.

Παρακαλώ μην το συνεχίσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έχασα? Για την ιστορία αποφάσισα να πάρω το καλώδιο της Apogee και αν τελικά δεν μου κάνει παιρνω κάποιον ενισχυτή... σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου