Προς το περιεχόμενο

John Entwistle - Ο Κουκουβάγιας και τα μοναδικά του ξσύλα


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταπληκτικός άνθρωπος και μουσικός ,άξιζε της τύχης να βρεθεί και να συνδημιουργήσει  ένα απ τα σπουδαιότερα γκρουπ της ροκ .

Το γκας το κέρδισε στη πορεία ,αλλά ήταν και της δουλειάς ,δεν είναι άλλος ένας αργόσχολος συλλέκτης ,μακάριοι οι κλήρονόμοι του για τα φράγκα που θα μάζεψαν  ;D . Μακάριος και αυτός για τη ζωή και τα κατορθώματά του

John Entwistle - Thunderfingers: A Tribute

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φοβερό σπίτι κάστρο και συλλογή.  :D

Αυτό που ίσως θα έπρεπε να κάνει θα ήταν, έξω από κάθε μια hard case, να έχει σε Polaroid το ποια κιθάρα έχει μέσα…έτσι ακριβώς όπως η Κimora  Simmons είχε οργανώσει τα παπούτσια της, στο shoe room  ;D ;D ;D (όλα αυτά φυσικά πριν χωρίσει με τον Russell-  αλλά θα βρεί άλλον αυτή να πλερώνει, δεν τη φοβάμαι  ;D ;D ;D ;D ;D ;D)

 

 

edit:

 

Τώρα θυμήθηκα ποιος είναι και ο λαβών τη συνέντευξη…ο Gordon Giltrap, και έλεγα ποιόν μου θυμίζει – ποιόν μου θυμίζει (ήταν οι εποχές που έπαιρνα το total guitar, έκανε τα acoustic transcriptions).

H επόμενη επιλογή μου θα ήταν να μου θυμίζει τον τύπο από τα pringles ;D ;D ;D ;D

pringles-noiz.jpeg.56b620af2646624c61c91e60dc57cf30.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο καπάκι Λάκη ,είδα αυτό που δεν είχα ξαναδεί

An Ox's Tale the John Entwistle story pt1 of 7

 

Καθίκι Ρότζερ ,ούτε μια κουβέντα ....

Εντάξει αν εγώ ηλικιακά τους γνώρισα στο τέλος τι να λέμε για τους νεώτερους που γνώρισαν ένα πτώμα σα γκρουπ ,αλλά ο τύπος πραγματικά έβαλε το μπάσο στα σαλόνια και το ουσιαστικότερο για μένα ,είναι πως δημιούργησε και έπαιξε σε μερικά απ τα συγκλονιστικότερα τραγούδια της ροκ .

 

Τα υπόλοιπα 6 τεμάχια του οβίδεο αν σας αρέσει μπορείτε να τα δείτε ,δεν υπάρχει λόγος να τα πουστάρω  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι The Who, είναι ίσως το μοναδικό γκρουπ που άκουγα κατά το παρελθόν , και υπάρχει μια περίπτωση, έστω και μικρή , να κάτσω να ακούσω και τώρα, έστω και λίγο  ;D ;D.

 

Θεωρώ δε το "Tommy" (μουσική αλλά και την ταινία) , ως ένα από τα καλλίτερα πράγματα που συνέβησαν ποτέ στη μουσική και κινηματογραφική βιομηχανία.

 

Θα τα δώ όλα, σιγά σιγά με καφέ..εν ευθέτω χρόνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 17ο λεπτο βλεπουμε το .....πρωτο,στην κυριολεξια,ηλεκτρικο μπασο που φτιαχτηκε ποτε..... :o

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 17ο λεπτο βλεπουμε το .....πρωτο,στην κυριολεξια,ηλεκτρικο μπασο που φτιαχτηκε ποτε..... :o

 

12 απόστολοι ο καθένας το Μπόνο του

 

Χαρά ο ξσυλάς  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου