Προς το περιεχόμενο

Οι Priest όπως - ίσως - δεν τους έχετε ξαναδεί...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω γιατι αλλα δεν περιμενα να δω ποτε στο νοιζ κουβεντα για priest ,να σας πω μονο οτι εχω φαει 20 μερες φ. γιατι ειχα βγει σε πρωινη αναφορα στον εβρο,με μπλουζακι priest (κομμενο μανικι ,καγκουρια,μαγκια :P)...και ο συν/ρχης κατα λεξη "Ιουδαιος παπας? Τα λυπηρα φτερα του πεπρωμενου?Παιδι μου εισαι χριστιανος ?" ;D ;D ;D

Εχω τα παντα απο priest ,δεν θα πω "...ειναι οι καλυτεροι..." ουτε ποιος δισκος τους μου αρεσει πιο πολυ ,ολοι μου αρεσουν για διαφορετικους λογους ο καθενας...αλλα ειναι για μενα ιδιαιτεροι και αυτο που λεμε "μεσα στην καρδια μου..."γιατι η περιοδος που ακουγα φανατικα priest ηταν η καλυτερη της ζωης ,μεχρι τωρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Ιουδαιος παπας? Τα λυπηρα φτερα του πεπρωμενου?Παιδι μου εισαι χριστιανος ?"

Τα αγγλικά δεν τάπαιρνε ο Συν/χης ε;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν βάλεις σε κάποιον να ακούσει διάφορα τραγούδια, τυχαία επιλεγμένα από διάφορους δίσκους των priest, π.χ. rocka rolla, sad wings of destiny, stained glass, defenders of the faith, painkiller, jugulator κ.α. , μπορεί αυτός ο κάποιος να μην καταλάβει ότι πρόκειται για το ίδιο συγκρότημα.

 

Και το ωραίο είναι ότι κάθε εποχή των priest έχει πολλούς fans, όπως φαίνεται και σε αυτό το thread, όπου άλλος γουστάρει τους πρώιμους priest στα μέσα της δεκαετίας του '70, άλλος είναι οπαδός της περιόδου killing machine, british steel, άλλος της 80'σ metal περιόδου με τα ''screaming...'' και ''defenders...'', σε κάποιους αρέσει το turbo κ.τ.λ. κ.τ.λ.

 

Το βιντεάκι και εγώ το έχω ξαναδεί, και είναι μαμάτο, κάνοντας την αναγωγή πως οι priest από άλλο ένα απλό βρετανικό σχήμα εξελίχθηκαν σε metal gods  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν το αγαπημένο μου metal συγκρότημα! Ο Halford ένας από τους επιδραστικότερους και εξυπνότερους τραγουδιστές που πέρασαν ποτέ. Προσυπογράφω στα όσα είπατε, μόνο διαφωνώ στην κριτική για τα τελευταία αλμπουμ, ειδικά το nostradamus με κέρδισε όσο δεν περιγράφεται.

 

Ας ποστάρω και το αγαπημένο μου κομμάτι-έπος:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να λέτε το defenders of the faith...

 

Οι Αρμαγεδόνες και οι προφητίες θα μπορούσαν να μην έχουν βγει      :(

 

+1 To Defenders of the faith είναι πράγματι δισκάρα.. Δεύτερο θα έβαζα το Brittish Steel...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου