Προς το περιεχόμενο

TOTO Live at Paris 2007


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει, οσο να'ναι δεν ειμαστε και ειδημονες, οπως ειναι τα μελη του...MelodicRock Forum :-X

ισχυρογνωμονες να μην ειμασταν καλα θα ητανε.

Παρακαλουνται στουντιαρχες και ηχοληπτες να μας δωσουν τα φωτα τους.

Και ανθρωποι που να ακουνε καλα. Εγω νομιζω πως ολη η μπαντα ειναι καρφωμενη στο autotune τωρα που το το ακουω καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τωρα ειναι ολη η μπαντα.....Και το κοινο απο κατω "καρφωμενο" στο autotune ειναι, ακου τα παλαμακια! :o Μα ειναι φυσικος ηχος παλαμακιων αυτος? Οχι πες μου.... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι στο συγκεκριμένο κομματι, το attack της φωνής, σε μερικές αλλαγές, είναι ασυνήθιστα γρήγορο, και σε κείνο το σημείο flangίζει η φωνή.

 

Θα έλεγα κι εγώ ότι παίζει κάποια διορθωση, η οποία ίσως προστέθηκε μετά, και όχι στο live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγω νομιζω πως ολη η μπαντα ειναι καρφωμενη στο autotune τωρα που το το ακουω καλυτερα.

 

Άντε και πες ότι είναι; So what; Τους κάνει λιγότερο καλύτερους;

 

Ας μην περάσουμε στο άλλο άκρο και αρχίζουμε να διυλίζουμε τον κώνωπα  :D Γιατί τότε θα αρχίσουν να κάνουν παρέλαση διάφορα πολύκροτα live  και θα αρχίσουμε να δες εδώ και να άκου εκεί  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα ειναι ολη η μπαντα.....Και το κοινο απο κατω "καρφωμενο" στο autotune ειναι, ακου τα παλαμακια! :o Μα ειναι φυσικος ηχος παλαμακιων αυτος? Οχι πες μου.... ;D

 

Ευτυχως που τα γραφεις δημοσια....για να γελανε και αλλοι μαζι σου  ;D

Εγω ειπα πως ολες οι φωνες ειναι με auto tune. τωρα αν εσυ εχεις διακοσμητικη ακοη εγω δε μπορω να κανω κατι. Μαθε να ακους και να δεχεσαι και καποια αλλη αποψη.

 

Και φυσικα δε τους κανει λιγοτερο καλυτερους. Απλα εδω μας εβγαλες κουφους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευτυχως που τα γραφεις δημοσια....για να γελανε και αλλοι μαζι σου  ;D

Εγω ειπα πως ολες οι φωνες ειναι με auto tune. τωρα αν εσυ εχεις διακοσμητικη ακοη εγω δε μπορω να κανω κατι. Μαθε να ακους και να δεχεσαι και καποια αλλη αποψη.

 

Και φυσικα δε τους κανει λιγοτερο καλυτερους. Απλα εδω μας εβγαλες κουφους!

 

Νομίζω ότι δεν αξίζει στο θέμα να πάει για κλείδωμα  ;) Συγχωρέστε μου το modιλίκι, αλλά αν συνεχιστούν τα επί προσωπικού θα το φάει η... μαρμάγκα.

 

Ο her Admin για όσους δεν το είδαν είναι on line. Ο παντεπόπτης οφθαλμός παρακολουθεί  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειπα πως ολες οι φωνες ειναι με auto tune.
Ε αφου το ειπες εσυ ρε Solega να κανουμε τουμπεκι και να συμφωνησουμε! Ηρεμησε λιγο, ανοιξε το AC, εχει ζεστη σημερα. Και ξεκολα λιγο, ηδη 2 ατομα σου ειπαν οτι συμφωνα με τα αυτια τους η φωνη του τραγουδιστη δεν εχει autotune. Τι να κανουμε τωρα? Παμε παρακατω, ακρη δεν προκειται να βγαλουμε, το παρατραβηξαμε το θεμα. ::)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Θα έλεγα κι εγώ ότι παίζει κάποια διορθωση, η οποία ίσως προστέθηκε μετά, και όχι στο live.

 

Και αυτό είναι πιθανό- όπως άλλωστε έχει συμβεί σε δεκάδες άλλα live, που δέχθηκαν επεξεργασία πριν βγουν στο εμπόριο.

 

Πάρτε τώρα άλλο ένα με τον αείμνηστο στα τύμπανα (αυτό το seventh ήταν μεγάλη δισκάρα)

 

 

ΥΓ: Τώρα παίζει  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου