Προς το περιεχόμενο

TOTO Live at Paris 2007


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα σας ευχαριστω. Νομιζα πως ειχα ερθει απο αλλο πλανητη....

Τωρα που ειναι ο αλλος που το ακουει φυσιολογικο??

Εδω ειναι ο "αλλος", και διαβαζει εικασιες γυρω απο το "θεμα" που ανοιξες. Ο Yameth ειπε οτι ακουσε τα 2 πρωτα κομματια (πολυ μακρια απο το σχολιο σου για το σημειο στο 38:32), ο Freerock εγραψε ενα γενικο "Υπαρχει processing,τωρα τι και πως...", δυο τουλαχιστον (εγω και ο Terry) λενε οτι δεν υπαρχει autotune, οι υπολοιποι το "ψαχνουν". (Αληθεια, εχει ακουσει κανεις το live απο CD?)

 

Και συ μετα απ'ολα αυτα γραφεις "Απλα σας ευχαριστω". :-X

Αντε παλι, δικαιωθηκες.... ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ήθελα αν θα είχατε την ευγενική καλοσύνη, να πείτε τι βλέπετε και τι ακούτε στο 4.49 εστιάζοντας στον Tony Levin  ;)

Playback....? το βιντεο γινεται πιο αργο σε εκεινο το σημειο...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ελενε οτι δεν υπαρχει autotune, ο

 

 

Βρε εγώ σου λέω ότι υπάρχει... Ε, και;

 

Αν πάρουμε το Sledgehammer στο επίμαχο σημείο, τα χέρια του Levin είναι στον αέρα  ;)  

 

Και για να ρίξω και άλλες «σκιές»...

 

Τι ρόλο βαράνε τα smpte; Συγχρονίζουν τι με τι;

 

Τα πλήκτρα... πολλά σκοτάδια. Πολλά ακούγονται λίγα φαίνονται να παίζονται  ;D

 

Κλπ...

 

Αν πάω με αυτήν την «λογική», καληνύχτα  ;D

 

Αυτό τι σημαίνει;

 

Ότι το Sledgehammer δεν είναι κομματάρα;

 

Ότι ο Gabriel δεν είναι μουσική ιδιοφυΐα;

 

Ότι ο Levin δεν είναι παικταράς;

 

Ότι το live δεν ήταν σούπερ;

 

 

Το είπα και πριν, «ας μην διυλίσουμε τον κώνωπα». Δεν υπάρχει κανένας λόγος να χάσουμε την μαγεία για τεχνοκρατικές λεπτομέρειες.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε εγώ σου λέω ότι υπάρχει...

Οχι Terry, εσυ λες οτι "Βρε παιδιά, το ακούω και το ξανακούω... Δεν βρίσκω κάτι επιλήψιμο στην φωνή. Στο 38:32 κάνει ένα «κατσάρωμα», αλλά no big deal. Μια χαρά το λέει ο άνθρωπος."

Μη μου τα γυρνας τωρα. :P

Οσο για το βιντεο με τον Gabriel, η μουσικη πιθανως ειναι live, αλλα οπως ειπα, "το βιντεο γινεται πιο αργο σε εκεινο το σημειο...". Κοιτα τον ντραμερ και την χορευτρια διπλα του, στο σημειο που λες το βιντεο παει σε slow motion και η εικονα δεν παει μαζι με τον ηχο που συνεχιζει να παιζει σε κανονικη ταχυτητα. Λογικα ο Levin εχει παιξει αυτα που ακουμε.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω ειναι ο "αλλος", και διαβαζει εικασιες γυρω απο το "θεμα" που ανοιξες. Ο Yameth ειπε οτι ακουσε τα 2 πρωτα κομματια (πολυ μακρια απο το σχολιο σου για το σημειο στο 38:32), ο Freerock εγραψε ενα γενικο "Υπαρχει processing,τωρα τι και πως...", δυο τουλαχιστον (εγω και ο Terry) λενε οτι δεν υπαρχει autotune, οι υπολοιποι το "ψαχνουν". (Αληθεια, εχει ακουσει κανεις το live απο CD?)

 

Και συ μετα απ'ολα αυτα γραφεις "Απλα σας ευχαριστω". :-X

Αντε παλι, δικαιωθηκες.... ;D ;D

 

:-*  Δεν ειναι κακο το να μην εχεις ιδεα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε Solega επαγγελματια, πιανεις....autotunes στον αερα.... ;D ;D ;D

 

Δε λες καλα που παιζεις πληκτρα? Σκεψου να επρεπε να κουρδισεις...... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οχι Terry, εσυ λες οτι "Βρε παιδιά, το ακούω και το ξανακούω... Δεν βρίσκω κάτι επιλήψιμο στην φωνή. Στο 38:32 κάνει ένα «κατσάρωμα», αλλά no big deal. Μια χαρά το λέει ο άνθρωπος."

Μη μου τα γυρνας τωρα. :P

Οσο για το βιντεο με τον Gabriel, η μουσικη πιθανως ειναι live, αλλα οπως ειπα, "το βιντεο γινεται πιο αργο σε εκεινο το σημειο...". Κοιτα τον ντραμερ και την χορευτρια διπλα του, στο σημειο που λες το βιντεο παει σε slow motion και η εικονα δεν παει μαζι με τον ηχο που συνεχιζει να παιζει σε κανονικη ταχυτητα. Λογικα ο Levin εχει παιξει αυτα που ακουμε.

 

Λοιπόν, παίζει μια νότα, σηκώνει το χέρι, ακούγεται slide χωρίς να κουνά το χέρι από την ταστιέρα (κάνει συγχρόνως το και καλά κατέβασμα με το δεξί του χέρι στον αέρα  ;D) και καταλήγει σε άλλη νότα- την ώρα που γίνεται το slow motion στο βίντεο. Αλλά το αριστερό χέρι είναι ακούνητο  ;) ;D

 

 

Guilty; Guilty as sin  ;D ;D ;D ;D

 

Αλλά ακόμα και αν είναι έτσι Frankly, my dear, I don't give a damn  ;D

 

Βρε δεν στα αλλάζω  ;D Ακούω το εφέ στην φωνή του- το βαθάκι που έχει-  (αλλά δεν το κόβω για auto tune). Αλλά πες ότι είναι... ΟΚ ας πούμε ότι δεν το καταλαβαίνω και τα παιδιά έχουν δίκιο. No harm done.  

 

Δηλαδή εγώ που είχα πάει να τους δω, θα έπρεπε να έχω ζητήσει refund γιατί ο θείος τραγουδούσε με auto tune;    

 

100 φορές καλύτερα έτσι. Γιατί τα είπε μια χαρά και ευχαριστήθηκα την συναυλία. Δηλαδή αν ήταν... φαλτσαδόρ θα περνούσα καλύτερα;  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

100 φορές καλύτερα έτσι. Γιατί τα είπε μια χαρά και ευχαριστήθηκα την συναυλία. Δηλαδή αν ήταν... φαλτσαδόρ θα περνούσα καλύτερα;  

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα αν θα είχατε την ευγενική καλοσύνη, να πείτε τι βλέπετε και τι ακούτε στο 4.49 εστιάζοντας στον Tony Levin  ;)

 

Κραταει ανοιχτη τη νοτα και μετα με sliding παει στην επομενη. Απλα το βιντεο κανει slow motion. Εγω ετσι το βλεπω. Βεβαιως δεν ειμαι και ειδικος. Παρακολουθω ομως μαθηματα του waterfail πως να κουρδιζω τα παλαμακια.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου