Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο κουρδιστήρι τυμπάνων είναι εδώ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Το απόλυτο εργαλείο, που ταυτόχρονα θα ξεκαθαρισει και πολλες συγχύσεις σχετικά με τα τυμπανα

   

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που καποιος ανοιξε θεμα με το tune-bot.Το εχω και εγω καθως το αντικατεστησα με το drum dial.Εκ πρωτης οψεως πολυ καλυτερο , εξακολουθω να εχω καποιοες αποριες και αμφιβολιες για την αποτελεσματικοτητα του τις οποιες θα αναπτυξω αργοτερα αφου δω τι θα πουν και οι αλλοι.Δεν εχω αφιερωσει και πολυ χρονο για να πω την αληθεια....Αναμενω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο εργαλείο φαίνεται θα βοηθήσει πολυ αυτούς που τη ψάχνουν στο κούρδισμα και θα ταυτοποιήσει αυτο που ακούς με αυτο που βλέπεις σε Hz ή picth.

 

Καλή αρχή μιά και ειναι το πρώτο :D

 

Απο ευαισθησία πως πάει πιάνει και ελαφρά χτυπήματα?

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε μου δεν εμπιστευτηκα tension devices ( ΤΑΜΑ η αλλης εταιρειας ) για ντυμπανα .Παντα κουρδιζα με το αυτι η αντε στην καλυτερη με πιανο η μπασο .Τωρα τελευταια δοκιμασα και κανονικο κουρδιστηρι αλλα δεν ειχα επιτυχια.Αυτο τωρα το νεο προιον θα πρεπει να δοκιμασθει και μαλιστα απο εμπειρους (ντραμερ - drum techs ) ωστε να μην σχηματισθου λανθασμενες εντυπωσεις !!Θα ηθελα τα παιδια που το εχουν(αν το εχουν ) να κανουν τις δοκιμες τους και μετα να μας ενημερωσουν για την λειτουργεια-αποτελεσματικοτητα -ευκολια του συστηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/user/ioannisvarelidis?feature=g-user-s

 

Υπαρχει και αυτο το νεο ελληνικο καναλι στο youtube που ασχολείται με συμβουλές για το drum set και τους drummer,κουρδισματα κτλ.Ριξτε μια ματια αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου