Προς το περιεχόμενο

Ultimate Album - AC/DC - Back In Black


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα πολύ καλό ντοκιμαντέρ για το δεύτερο μεγαλύτερο σε πωλήσεις ροκ άλμπουμ.

 

Ultimate Album - AC/DC - Back In Black -Full

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά φίλε μου, αλλά να ρωτήσω, 1ο ποιο είναι; Γιατί εγώ νόμισα ότι ειναι το Back in Black πρώτο :)

 

Edit: Sorry, είναι πρώτο για στη Ροκ, αλλά γενικότερα πρώτο το thriller του MJ. ;D

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά φίλε μου, αλλά να ρωτήσω, 1ο ποιο είναι; Γιατί εγώ νόμισα ότι ειναι το Back in Black πρώτο :)

Πρώτο το Thriller,pop-rock-RnB,Δευτέρτο το Dark Side of the moon,Prog Rock

Αν θέλουμε λοιπόν να χωρίσουμε τα Στύλ,πράγμα χαζό για μένα πρώτο είναι το D.S.O.T.M και δευτερό το Back in black

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε Ray οτι εισαι μεγαλος?

Το ξαναλεμε.

Οποτε κατεβεις προς τα δω κερναμε μπυρες!

Παντως καθε φορα που το ακουω,σκεφτομαι ποσο καλη παραγωγη ειχε αυτος ο δισκος ακομα και για τα σημερινα δεδομενα.

Ω ρε μανα μου..

Θα το δω το βραδυ με παγωτο... :D

 

Θενκς! :)

Πριν η μετα τις μπυρες το παγωτο? ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο το Thriller,pop-rock-RnB,Δευτέρτο το Dark Side of the moon,Prog Rock

Αν θέλουμε λοιπόν να χωρίσουμε τα Στύλ,πράγμα χαζό για μένα πρώτο είναι το D.S.O.T.M και δευτερό το Back in black

 

Σε πωλήσεις είναι το Back in Black πάντως. Αν και εγώ επίσης θεωρώ το Dark side of the moon πρώτο. Τέλος το off topic ;D

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στοιχεία μπορείτε να τα βρείτε εδώ:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_albums

 

Πάντως οφείλω να εξομολογηθώ, ότι το Back in Black - όπως και το Blizzard of Ozz - ήταν ένα άλμπουμ που το άκουσα καναδύο χρόνια αργότερα από όταν βγήκε αλλά και ότι μου προκάλεσε - όπως και το Blizzard of Ozz -  τρομερή ανατριχίλα όταν άρχισε να ακούγεται από τα ηχεία.

 

Βασικός λόγος ήταν ότι ήμουν τρομερά προκατειλημμένος με τους φανς των AC/DC. Έβλεπα το όνομα σε μπλούζες, τσάντες, παπούτσια, τοίχους, συνήθως συνοδευόμενο από την αντίστοιχη Gate της κάθε ποδοσφαιρικής ομάδας ενώ και τα άτομα που φαινόντουσαν ως οπαδοί τους ήταν οι Τεραστιοκάνγκουροι Rex της κάθε παρέας που ήταν επίσης φανατικοί του Ψάλτη και του Αδαμαντίδη (ή του αντίστοιχου σκυλά - δεν θυμάμαι ποιος μεσουρανούσε τότε).

 

Ένα απόγευμα είδα ότι ο αδερφός μου είχε δανειστεί το Back in black από έναν φίλο του και επειδή τέλος πάντων μου είχαν πει ότι πρέπει να το ακούσω και άτομα που ήξεραν καλή μουσική, το άκουσα. Ακόμα μου σηκώνεται η τρίχα στο πρώτο σκάσιμο του ομώνυμου και όταν μπαίνει η φωνή του Johnson...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρωτος δισκος που χα αγορασει το '83 στη Θεσ/νικη και θεωρουσα οτι η πρωτη πλευρα ειναι αυτη με το ομωνυμο-ετσι τον εβαζα παντα να παιξει,πρωτα Β και επειτα Α πλευρα.

Οταν το πηρα σε cd μου φανηκε πολυ περιεργο που εμπαινε με το Hells bells και μου πηρε καιρο να το συνηθισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στοιχεία μπορείτε να τα βρείτε εδώ:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_albums

 

Πάντως οφείλω να εξομολογηθώ, ότι το Back in Black - όπως και το Blizzard of Ozz - ήταν ένα άλμπουμ που το άκουσα καναδύο χρόνια αργότερα από όταν βγήκε αλλά και ότι μου προκάλεσε - όπως και το Blizzard of Ozz -  τρομερή ανατριχίλα όταν άρχισε να ακούγεται από τα ηχεία.

 

Βασικός λόγος ήταν ότι ήμουν τρομερά προκατειλημμένος με τους φανς των AC/DC. Έβλεπα το όνομα σε μπλούζες, τσάντες, παπούτσια, τοίχους, συνήθως συνοδευόμενο από την αντίστοιχη Gate της κάθε ποδοσφαιρικής ομάδας ενώ και τα άτομα που φαινόντουσαν ως οπαδοί τους ήταν οι Τεραστιοκάνγκουροι Rex της κάθε παρέας που ήταν επίσης φανατικοί του Ψάλτη και του Αδαμαντίδη (ή του αντίστοιχου σκυλά - δεν θυμάμαι ποιος μεσουρανούσε τότε).

 

Ένα απόγευμα είδα ότι ο αδερφός μου είχε δανειστεί το Back in black από έναν φίλο του και επειδή τέλος πάντων μου είχαν πει ότι πρέπει να το ακούσω και άτομα που ήξεραν καλή μουσική, το άκουσα. Ακόμα μου σηκώνεται η τρίχα στο πρώτο σκάσιμο του ομώνυμου και όταν μπαίνει η φωνή του Johnson...

 

Ray έχει κάποιο περιορισμό αυτή η λίστα που αναφέρεις, στη δεύτερη παράγραφο λέει ακριβώς τι είναι αυτός ο περιορισμός με αποτέλεσμα να ξεγράφει κάποια άλμπουμ και μέσα σε αυτά το BiB. Ούτα. :)

In a world of magnets and miracles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου