Προς το περιεχόμενο

Evh 5150 III vs Engl Fireball 60 60 (Metal test 2 - In the mix )


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Για παμε... Ψηφιστε και σχολιαστε περικαλω !!!

 

Καντε και κανενα subscribe αν θελετε....  ;D ;D (γιατι ειμαι και πονηρουλης  8) 8) 8) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν και έχεις αρκετά δυνατά το μπάσο, οπότε ακούγονται λίγο οι κιθάρες, ψηφίζω EVH. Μου ακούγεται καλύτερος απ'τον ENGL στο συγκεκριμένο βίντεο, άσε που ο τελευταίος μου ακούγεται σαν από gameboy κάπως ο ήχος του.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασυζητητη evh...νομιζω οτι για μενα εχει τον απολυτο μεταλ ηχο χωρις πεταλια...Σφιχτα και απολυτα μπασα,ειναι ακριβως οτι γουσταρω!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηφισα Engl...ο EVH ειχε πολλα μπασα, αν παιζεις σε μπαντα με αλλον κιθαριστα συν τον μπασιστα καταλαβαινεις τι θα γινεται...στα σολο δε μου αρεσε κανενας...μια παρατηρηση, εκτος απο το να αφιερωνεις χρονο για να βρεις τον ηχο σου, ο οποιος, παρεπιπτοντως, ειναι πολυ καλυτερος απο αυτο που θυμομουν, ασχολησου και λιγο με την κιθαρα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EVH και εγώ.

Ο ήχος του μου βγάζει περισσότερη ενέργεια/δύναμη.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηφισα Engl...ο EVH ειχε πολλα μπασα, αν παιζεις σε μπαντα με αλλον κιθαριστα συν τον μπασιστα καταλαβαινεις τι θα γινεται...στα σολο δε μου αρεσε κανενας...μια παρατηρηση, εκτος απο το να αφιερωνεις χρονο για να βρεις τον ηχο σου, ο οποιος, παρεπιπτοντως, ειναι πολυ καλυτερος απο αυτο που θυμομουν, ασχολησου και λιγο με την κιθαρα  ;)

 

Ritchie77 σε ευχαριστω πολυ για την ψηφο σου . Εννοεις να γινω καλυτερος παιχτης σωστα ? Εχεις δικιο και σε ευχαριστω !!!! Παντως πλεον δεν ψαχνω να βρω τον ηχο μου... Ασχολουμαι αρκετα και το cubase και το θεμα ηχογραφηση και μιξη ενα κοματιου και εχω παρατησει το θεμα παιξιμο . Το mastering ειναι πολυ ενδιαφερουσα ιστορια και σε συνεπαιρνει.

 

Τα βιντεο που φτιαχνω εχουν την εννοια της βοηθειας σε καποθον ο οποιος αμφιταλανταυεται στο ποιον ενισχυτη να παρει . Ειναι φαση του στυλ gear test και οχι , ``παιδια πειτε μου με ποιον ενισχυτη να ηχογραφω`` ...

 

Εξαλλου ο fireball Πωλειται εδω και πολυ καιρο οποτε ειμαι κατασταλαγμενος αναφορικα με τον ηχο μου.

 

Επι πλεον ολο αυτο ειναι μια ικανοποιηση για εμενα καθως τις ηχογραφησεις μου τις φτιαχνω πλεον με την αυτοσχεδια isocab την οποια εφτιαξα μονος μου με τα χερακια μου 3 συνεχωμενες μερες και θεωρω οτι το αποτελεσμα ειναι μια ανταμοιβη !!! ιδου η κατασκευη μια που το ανεφερα

 

 

Σημειωτεων οτι στις κιθαρες δεν εχει γινει κανενα post processing στο αρχικο βιντεο...

 

btw ευχαριστω πολυ και συνεχιστε αν θελετε την κριτικη σας !!!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EVH - Για τους λογους που ειπαν και οι παραπανω

                  ΑΛΛΑ.............

Αν φτιαξεις λιιιιιιγο καλυτερα τον ENGL θα ειναι ΠΟΛΥ δυσκολη η επιλογη  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου