Προς το περιεχόμενο

Evh 5150 III vs Engl Fireball 60 60 (Metal test 2 - In the mix )


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

EVH - Για τους λογους που ειπαν και οι παραπανω

                  ΑΛΛΑ.............

Αν φτιαξεις λιιιιιιγο καλυτερα τον ENGL θα ειναι ΠΟΛΥ δυσκολη η επιλογη  ;)

 

και γω EVH ψηφισα, αλλα νομιζω οτι αδικεις τον ENGL,

θελω να πω οτι ειναι λες και δεν  τον εχεις ρυθμισει σωστα...σαν κατι να παει λαθος..(ή ναναι διαφορετικα ρυθμισμενος απτα γουστα μου)

 

Στα αυτια μου ο EVH παιρνει 9,5/10 και ο ENGL 0,5/10 (πραγματικα τον βρηκα αθλιο) και αρνουμαι να πιστεψω οτι ο ENGL ειναι ΤΟΣΟ  χαλια..(γιατι τον εχω ακουσει απο κοντα και μου αρεσε...)

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και γω EVH ψηφισα, αλλα νομιζω οτι αδικεις τον ENGL,

θελω να πω οτι ειναι λες και δεν  τον εχεις ρυθμισει σωστα...σαν κατι να παει λαθος..(ή ναναι διαφορετικα ρυθμισμενος απτα γουστα μου)

 

Στα αυτια μου ο EVH παιρνει 9,5/10 και ο ENGL 0,5/10 (πραγματικα τον βρηκα αθλιο) και αρνουμαι να πιστεψω οτι ο ENGL ειναι ΤΟΣΟ  χαλια..(γιατι τον εχω ακουσει απο κοντα και μου αρεσε...)

 

 

 

Στον engl επειδή έχει πολυ λίγα κουμπιά δεν έχεις την δυνατότητα να κανείς και πολλά . Έκανα την στάνταρ ρύθμιση που κάνει όλος ο κόσμος που έχει αυτόν τον ενίσχυτη στο YouTube . Γκάζι στο 3 μπάσα στο 3 μεσαία και πριμα στο 7 . Αν θέλετε άλλη ρύθμιση όσοι τον έχετε δοκιμάσει πείτε Μουπως θέλετε και θα φτιάξω άλλο βίντεο με τις ρυθμίσεις σας . Σημειωτεων ότι δεν έχει γίνει απολύτως κανένα Post processing .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την στάνταρ ρύθμιση που κάνει όλος ο κόσμος που έχει αυτόν τον ενίσχυτη στο YouTube . Γκάζι στο 3 μπάσα στο 3 μεσαία και πριμα στο 7 .

Και επειδη το κανουν οι αλλοι πρεπει να το κανεις κι εσυ? Οι αλλοι εχουν αλλες κιθαρες, αλλους μαγνητες, ενδεχομενως να παιζουν και με πεταλια. Εσυ νομιζω παιζεις καρφι, αλλα απο τη στιγμη που τον διωχνεις δεν εχει σημασια, αρκει που βρηκες τον ηχο σου με τον EVH. Παρεπιπτοντως ειδα και αυτο εδω και μου αρεσε σαν ηχος και το κιθαρονι γ@μ@ει, πηρες και αλλο ενα like απο μενα  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι ειπε ο ριτσης πιο πανω

 

προσωπικα δεν ειχα ποτε μου τον συγκεκριμενο ENGL αλλα στην θεση σου θα δοκιμαζα να εχω τις ιδιες ρυθμισεις με τον EVH και ολα τα υπολοιπα τα ιδια (που και παλι δεν θα ειναι αντικειμενικο αλλα....... )

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη το κανουν οι αλλοι πρεπει να το κανεις κι εσυ? Οι αλλοι εχουν αλλες κιθαρες, αλλους μαγνητες, ενδεχομενως να παιζουν και με πεταλια. Εσυ νομιζω παιζεις καρφι, αλλα απο τη στιγμη που τον διωχνεις δεν εχει σημασια, αρκει που βρηκες τον ηχο σου με τον EVH. Παρεπιπτοντως ειδα και αυτο εδω και μου αρεσε σαν ηχος και το κιθαρονι γ@μ@ει, πηρες και αλλο ενα like απο μενα  ;D

 

 

Η κιθάρα αυτή δυστυχώς είναι του πρώην μου . Του blackie ... :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα αυτή δυστυχώς είναι του πρώην μου . Του blackie ... :'(

Λυπαμαι, να με συγχωρεις, δεν ηθελα να σου ξυπνησω μνημες  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου