Προς το περιεχόμενο

Μαγνητης για ακουστικη


droneblack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα noiz ,φιλος εχει ακουστικη takamine g series και ενισχυτη mustang 3 ,θα βαλει jack στην θεση του strap bolt (εχει βρει ενα που ειναι και jack).

Τι μαγνητη (και τι ειδους) προτεινετε ?

Ειχε βαλει ενα πιεζοηλεκτρικο και δεν του αρεσε καθολου ο ηχος,μηπως θα επρεπε να δει ενισχυτη ακουστικων οργανων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιεζοηλεκτρικά χρειάζονται για να ακουστουν καλά και μία αξιοπρεπή προενίσχυση.

Αν δοκιμάσει κατευθείαν σε κονσόλα με PA χωρίς ενισχυτή σίγουρα θα ακούγεται καλύτερα.Ας κάνει αυτό για αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πιεζοηλεκτρικά χρειάζονται για να ακουστουν καλά και μία αξιοπρεπή προενίσχυση.

Αν δοκιμάσει κατευθείαν σε κονσόλα με PA χωρίς ενισχυτή σίγουρα θα ακούγεται καλύτερα.Ας κάνει αυτό για αρχή.

δυστηχως δεν υπαρχει ουτε κονσολα ουτε προενισχυση μονο το mustang εχει ,για χρηση στο σπιτι (ειναι αρχαριος)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλος ο κόσμος εκθειάζεi τουε lr baggs και ιδιαίτερα τους active. Στην κιθάρα ενός φίλου που τους άκουσα ήταν όντως φανταστικοί και έπαιζε με ενισχυτή ηλεκτρικής! Αν κάποιος έχει και καμιά φθηνότερη λύση να προτείνει ας μιλήσει (εμένα με ενδιαφέρουν και αυτοι που είναι κάπως μικρότεροι γιατί έχω θέμα με τις small body κιθάρες μου).

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν εχω καμια τεράστια πείρα στο θέμα, παίζοντας με μια φθηνή martin με αυτόν πάνω

http://www.lrbaggs.com/m1/

 

Και καρφί στο P.A ήταν κάτι το απερίγραπτο στην αισχρότητα. Μόνο με την παρέμβαση αυτού http://www.fishman.com/products/view/pro-eq-platinum-preampeqdi σωζόταν.

 

Το ίδιο και με μια γύφτικη που έχει πιεζοηλεκτρικό.

 

Η λύση του ενισχυτή ακουστικών οργάνων εχει πολύ καλά αποτελέσματα επίσης.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλος ο κόσμος εκθειάζεi τουε lr baggs και ιδιαίτερα τους active. Στην κιθάρα ενός φίλου που τους άκουσα ήταν όντως φανταστικοί και έπαιζε με ενισχυτή ηλεκτρικής! Αν κάποιος έχει και καμιά φθηνότερη λύση να προτείνει ας μιλήσει (εμένα με ενδιαφέρουν και αυτοι που είναι κάπως μικρότεροι γιατί έχω θέμα με τις small body κιθάρες μου).

:D

 

 

Ακουγόταν καλά γιατί οι active μαγνήτες έχουν δική τους προενισχυση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου