Προς το περιεχόμενο

At home with Joe Bonamassa


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

 

Η fergie είναι όντως γυναικάρα αλλά ροκ δεν είναι.

Η fergie μπορεί να είναι....ό,τι θέλει  ;D ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μακράν ο αγαπημένος μου ''νέος'' κιθαρίστας (δηλαδή η γενιά των τωρινών 35άρηδων-40ρηδων όπως Mayer, Kotzen κτλ), όχι ότι δεν είναι παιχταράδες οι υπόλοιποι, απλά ο Joe είναι ''ταγμένος'' σε αυτό το είδος που μου αρέσει πολύ..

Ποιο είδος όμως είναι αυτό; Κάθε δίσκος ξεχωριστό είδος.

 

Ethnic, Americana, Blues κάθε είδους, Hard Rock, ότι του κάτσει.

 

Καλά του τα είχε πει ο σχωρεμένος ο Gary:

" I think everyone latched on to him a bit too much and they've put a lot of pressure on him. You can't be a blues legend at that age for a start, and I think the lad's getting a bit overblown. I've spoken to him about it and told him off for playing too many styles. You know, if you want to be a blues artist, be a blues artist, stop playing Yes songs and Indian songs, and doing a bit of Derek Trucks and a bit of me. he has a lot of influences but I think he's still got to find his own voice really. I think he has to focus on one thing, but I don't want to be derogatory. He's a really great guy and he is going to be really, really good."

 

Ο οποίος BTW είχε κάνει και αυτός τις αλλαγές του αλλά κάθε δεκαετία, όχι κάθε εξάμηνο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολιο απο κατω:

"Joe Bonamassa 12 years old > Kirk Hammet 30 years old" ;D ;D

Φοβερος ο Joe, αν και ηξερα οτι ανοιγε συναυλιες σε μεγαλα ονοματα ηδη απο τα 12 του, πρωτη φορα ειδα βιντεο που παιζει σε τοσο μικρη ηλικια. Ταλενταρα. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η fergie μπορεί να είναι....ό,τι θέλει  ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Το ίδιο και η Δέσποινα Βανδή.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Σχολιο απο κατω:

"Joe Bonamassa 12 years old > Kirk Hammet 30 years old" ;D ;D

 

Ναι, αλλά τι σόϊ άντρας είναι αυτός που δεν βάφει τα νύχια του? Που είναι το image?  ;D Από την άλλη είναι να απορείς που βρίσκει νύχια ο Hammet και βάφει, αφού ξεκάθαρα του λείπουν τουλάχιστον 4-5 δάχτυλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδί μου ένα παράξενο πράγμα με αυτόν τον Μποναμάσα. Είναι εξωφρενικός παίχτης, τραγουδάει ωραία και έχει γράψει και μερικά πολύ καλά τραγούδια. Δε μου κάνει κλικ με τίποτα όμως, όσο κι αν το προσπάθησα.

 

Συμφωνώ σ' όλα, δηλαδή σχεδόν, εμένα μου κάνει και  κλίκ σαν μπλούζμαν αλλά αλλά, λέω είναι λίγο βλαμμένος.Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί μιμείται τον Eric Johnson ηχητικά και παιχτικά. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα καλά και ωραία αλλά με τόσες κιθάρες και ενισχυτές, άντε να επιλέξεις μια για να παίξεις... Εντελώς random η απόφαση άραγε? Και αυτές που έχεις να πιάσεις καιρό δεν είναι κρίμα? Ε, ας παίξεις και με αυτές λίγο... Και πως θα ακουγόταν το Α κεφάλι με την Β κιθάρα? Η μήπως με την Γ? 

 

Ευτυχία ή κατάρα? Λέω τώρα... Ας τα είχα και εγώ όλα αυτά τα καλούδια και βλέπαμε... ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα καλά και ωραία αλλά με τόσες κιθάρες και ενισχυτές, άντε να επιλέξεις μια για να παίξεις... Εντελώς random η απόφαση άραγε? Και αυτές που έχεις να πιάσεις καιρό δεν είναι κρίμα? Ε, ας παίξεις και με αυτές λίγο... Και πως θα ακουγόταν το Α κεφάλι με την Β κιθάρα? Η μήπως με την Γ?   

 

Ευτυχία ή κατάρα? Λέω τώρα... Ας τα είχα και εγώ όλα αυτά τα καλούδια και βλέπαμε... ;) ;)

 

Τι είναι πιο κρίμα?να έχει χάσει κάποιους συνδιασμούς ή να τις σπάει για μούρη και ροκιλίκι σαν τον άλλο, που στο φινάλε μπορεί να έχει και περισσότερες από το nerd μιας και θεωρείται και αυτός "σπουδαίος κιθαρίστας"? Αν και πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος τις έχει παίξει όλες, με τις ώρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και η Δέσποινα Βανδή.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ναι, αλλά τι σόϊ άντρας είναι αυτός που δεν βάφει τα νύχια του? Που είναι το image?  ;D Από την άλλη είναι να απορείς που βρίσκει νύχια ο Hammet και βάφει, αφού ξεκάθαρα του λείπουν τουλάχιστον 4-5 δάχτυλα...

 

;D ;D ;D ;D ;D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη είναι να απορείς που βρίσκει νύχια ο Hammet και βάφει, αφού ξεκάθαρα του λείπουν τουλάχιστον 4-5 δάχτυλα...

Ορεξη να'χεις να βαψεις νυχι και δαχτυλα βρισκεις... 8)

 

christinaronaldo.png

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το ίδιο και η Δέσποινα Βανδή.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

 

couldn't agree more... Σοβαρά μιλάω  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου